Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A felnőtteknek semmi nem jó,...

A felnőtteknek semmi nem jó, amit a tinédzserek tesznek?

Figyelt kérdés
Az már általános és megszokott, hogy ha egy csapat tinédzser az utcán beszélget, úgymond "bandázik" az felháborító és zavaró a legtöbb felnőttnek, mert hangosak. Ha buliba mennek, akkor le vannak nézve, mondván a mai fiatalok csak isznak, szexelnek, és drogoznak, bezzeg ők ennyi idősen még maketteztek. Ha otthon ülnek akkor stréberek, antiszociálisak, nincs életük. Most pedig szembejött velem egy poszt ami alatt az anyukák ekézték a kamaszokat, mert hogy a játszótéren játszanak, hintáznak pl. Tehát ha gyerekekként viselkednek az a baj, ha buliznak az a baj, ha otthon vannak az a baj, ha kint vannak az a baj. Akkor mit csináljanak szerencsétlenek, szívódjanak fel? Engem már hála istennek nem érint a kérdés, már egy pár éve kinőttem belőle, de akkor is zavar hogy szerencsétleneket már azért is elítélik hogy léteznek jóformán.

2023. júl. 10. 13:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%

Mint felnőtt (50F) mondom: hidd el, általában azok a felnőttek szidják a fiatalokat, akik fiatalként meg a felnőtteket, időseket szidták.

Van, aki mindenen fönnakad, mindenkivel baja van, más meg békességben megfér embertársaival (a szélsőségeket leszámítva).

Akinek mindenkivel baja van, az ugyanúgy gyerekként kezdi, fiatalként, majd felnőttként folytatja, végül öregen fejezi be az életét. És természetesen mindig egy másik generációt fog szapulni.

2023. júl. 10. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
74%

Azt hiszem a 34 évemmel már benne vagyok a felnőtt létben.


Igen is kell, hogy a fiatalok éljenek és szórakozzanak annyit amennyit csak lehet.

Később erre egyre kevesebb lehetőségük lesz, amikor az ismerősök sorra alapítják a családot. A mindennapi munka pedig még szóba sem került.

Most van itt az ideje, hogy élvezzék az életet.

Ha meg valaki beszól nekik ezért az irígysegből teszi vagy mert annyira egyszerű mint egy faék.

2023. júl. 10. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
83%

Ezt csak így érzed. Valójában a legtöbb felnőtt érti mit csináltok és ő maga is ilyen volt.

Azonban tény, hogy roppant idegesítő felnőtt fejjel amikor egy rakat picsogó hangú tinilány sikítozik egymásnak és közben 100 decibelen nyomatják a tuc-tuc zenét.

A bulival pedig nem baj, csak ne csináljatok hülyeséget vagy olyan dolgot amit megbánhattok.


A fenti játszóteres példával az a baj amúgy, hogy sokszor tinik oda bandázni mennek és felülnek olyan játékokra is amik mondjuk gyerekeknek lettek kitalálva. Például igenis baj ha a 40 kilót bíró hintára felül egy 55 kilós tinilány, mert ez kilazíthatja a csavarokat, az ülést, bármit és később egy kisgyerek balesetet szenvedhet. Vagy ami szintén negatív, hogy sok játszótéren és parkba 15 körüliek cigiznek és nem ezt kellene lássa a 2-3-4-5 éves kisgyerek aki az anyjával megy homokozni.


De hidd el, amíg kultúráltan viselkedtek addig nincs baj. De én legutóbb tegnap láttam ilyen tini lány bandát akik bementek a pláza wc-jébe "bulizni" és nem tudtam konkrétan odaférni kezet mosni mert ők ott énekeltek-táncikáltak, tükörszelfiztek. Rendesen félre kellett lökjem az egyiket, hogy "már ne haragudj de kezet mosnék".

2023. júl. 10. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Engem nem zavarnának,de egyfolytában káromkodnak és rongálnak. Tök jó úgy menni kisgyerekkel a játszótérre,hogy a mellettünk lévő 10-14 évesek minden 2. szava a gci és b+. Dobálják,ütik,rugják a padokat,táblákat,kapukat. Sokszor tök normálisnak kinéző kamaszok viselkednek büdös paraszt módjára. Szóval alapból nem érdekelnének,csak ne legyenek bunkók.
2023. júl. 10. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Én több okot is láttam erre.


1: "mai fiatalok" sztereotípia. Elterjedt nézet, hogy a mai fiatal önállótlan, elkényeztetett, hedonista, egoista, stb. Persze, akiket ismerünk, azok mindig kivételek - ki érti ezt :D -, de ha meglátunk két idegen tinit a játszótéren, akkor sok ember alap feltételezése, hogy biztos ott cigiznek, szemetelnek, drogoznak.


2: sok embernek van egy halom frusztrációja gyerekkorából, ami így felnőttként visszaköszön. Akit vasszigorral, büntetéssel tartottak féken gyerekkorában, annak az rögzül be, hogy ez egy bűnös viselkedés, és nem tudja elviselni, hogy mások büntetlenül megtehetik. Anyám egy tök lelki nyomorék lett attól, hogy mindig mások elvárását erőltette magára, de fel volt háborodva, ha én nem ezt csináltam, hiszen neki ez volt a normális.


3: a felnőttek sem egyformák. Az egyik felnőtt szerint a bandázás tök természetes dolog (majd kinövik), de a gép előtt kockulás csak aszociális nyomorékokat nevel. A másik ember meg otthonülő volt, már gyerekkorában is megvetette a bandázást, szerinte a rendes 14 éves még otthon ül a szobájában, és akik bandáznak, azokból drogos csöves lesz csak. Ez két különböző embertípus, akiknek egyszerre nehéz megfelelni, valamelyik mindenképpen be fog szólni.


4: a tini viselkedés tényleg irracionális, csak erre már felnőttként nem emlékszik az ember, mert azt nem látta kívülről. Mondjuk 15 évesen még rettentő menőnek éreztem magam, hogy bepiáltunk szünetben a wc-ben, aztán a havarom részegen felelt fizikából. Felnőttként ezt valami retek szánalmasnak érzem, nincs igazán benne még különösebb kaland sem.

2023. júl. 10. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
50%

Én inkább a kamaszok bandáznak és buliznak című problémát hallottam sokszor. Szerintem az lehet a problémája a felnőtteknek a bandázásról, hogy nem túl ízlésesen csinálják és ez zavaró lehet. Vannak alap etikettek, pl nem üvöltetem a saját zeném, hogy mindenki azt hallgassa, nem ordítozom,/nem beszélgetek hangosan/ nem trágárkodom hangosan mert az zavaró. Cigi /ivás ami zavaró lehet, eldobálják a csikket, otthagyják az üveget stb. Most egy kisgyerek akit arra visznek, annak ez nem épp a legjobb példamutatás. Pihenő helyeken, parkokban, ezzel nem lenne gond, ahol úgymond,,el vannak bújva'' de ha ezt annyira nyilvános helyen csinálják az zavaró tud lenni.

A bulizni megy, és hasonló téma, azon nem kell kiakadni, hiszen az ő dolguk. Mindenki lázadt bulizott tinédzser évei alatt vagy fiatalon. Ott is igazából a zene meg az ordítozás ami zavaró ha elmennek. A szexuális dolog, az alkohol fogyasztás és a drog az ő dolguk az ő felelősségük.

2023. júl. 10. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
11%

Lehet hogy nem mindig, de azért nagytöbbségében, a normális ember számára, a tinik, fájdalmasan idegesítő ostobaságokat csinálnak, mondanak, gondolnak. Agyatlan baromságokért, nevetséges debil agyalágyultakért rajonganak.

Értem, hogy ez van, ennyire képesek, de azt a butaságot tapasztalni, elviselni akkor is oriási kihivás.

2023. júl. 11. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 gergelice16 ***** válasza:

Szerintem több normális tinédzser van, csak őket nem veszik annyira észre. Sokkal jobbat szemetszúrnak azok, akik másokat is zavarnak.

Én általában nem törődök az ilyenekkel, de néha már nálam is betelik a pohár. Pl. mikor a múltkor egy kb. 12 éves gyerek a metró peronnál cigizett az emberek között...

Általánosságban egyetértek, hogy tinédzserként meg kell tapasztalni a világot, és nem feltétlenül baj, ha hibázunk. De egy intelligens gyerek valamilyen szinten tudja tartani a határokat.

2023. szept. 27. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"egy intelligens gyerek valamilyen szinten tudja tartani a határokat"


Ennek az intelligenciához alig van köze. Egy tini azokból a keretekből dolgozik, amiket gyerekkorában otthon megkapott.

2023. szept. 27. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 gergelice16 ***** válasza:
Amit otthon kapott, sokban hozzájárul az intelligenciához (nem feltétlenül csak az IQ-ra gondoltam).
2023. szept. 27. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!