Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit olvastok szívesebben? Reg...

Mit olvastok szívesebben? Regényeket, vagy novellákat?

Figyelt kérdés
És miért pont azt?

#Olvasási, szokásaitok
2023. júl. 13. 16:58
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Regényt. Mert van kellő hossz ahhoz, hogy kiteljesedjen a történet és a háttér. Egy novellába nem igazán tudom beleélni magam. Vagy nem érint meg egyáltalán, és úgy érzem, csak időpocsékolás volt elolvasni vagy ha nagyon jó, akkor úgy érzem, egy elpocsékolt esély volt egy remek regényre. Persze, van pár kivétel, de tényleg csak néhány.
2023. júl. 13. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Regényt, főleg regény sorozatot. Jobban szeretem, ha egy esemény sorozat hosszú, nem csak egy pillanata egy nagyobb történetnek.
2023. júl. 13. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Regény. Szeretem megismerni a karaktereket, az elágazó mellékszálakat, azt, hogy sokáig tart.

Viszont a kis mentális kiégésem előtt nagyon aktívan alkottam, mint hobbi, akkor csak novellákat írtam. Írni jobban szeretem a novellákat, mint olvasni. Most viszont, hogy ismét írok, már ott is inkább a saját regényemen dolgozom.

2023. júl. 13. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Eddig úgy néz ki akkor, hogy csak én vagyok Novella fan. :)
2023. júl. 13. 17:10
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Mindkettőt szeretem, ilyen hullámokban. Van, hogy több regényt, de van, hogy novellákat okvasok többet.
2023. júl. 13. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Inkább a regényt, leginkább a regénysorozatokat. (Jelenleg pl a Tűz és jég dalát olvasom) szeretem ha van idő kifejteni a történetet, karaktereket. (A sorozatokat is jobban szeretem mint a filmeket, ugyanezért)

De egyébként a novellákat is szeretem, tervezem hogy következőnek valami könnyedebb novelláskötetet keresek, mert máskor meg jól esik hogy nem kell elköteleződni egy sztori mellett hosszan.

2023. júl. 13. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A regeny par ora utan kenyelmes, nem kell ujra belehelyezkedni.
2023. júl. 13. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Regényt.
2023. júl. 14. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Részemről is regény.

Szeretem kellően, mélyebben megismerni a karaktereket, a háttértörténetet, a világot, amiben a cselekmény játszódik (bár ehhez hozzátartozik, hogy mostanában rákaptam az utópisztikus történetekre). Illetve, nekem arra is szükségem van, hogy jobban kötődjek a karakterekhez, jobban átlássam az érzelmi világukat is, hogy kellően megértsem őket.

2023. júl. 14. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!