Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Magyarországon nyugat-európáva...

Magyarországon nyugat-európával ellentétben a munkás réteg nagyobb részének miért ennyire lecsúszott élete van, elhízottak, nikotin/alkohol és szerencsejáték függők már fiatalabb korukban is?

Figyelt kérdés
2023. júl. 14. 16:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
23%
A Nyugat sok országában jóval nagyobb mind a dohányzás, mind az alkoholfogyasztás, mind a kábszerezés. Nálunk pedig sokkal korlátozottabb a szerencsejáték. (Félkarú rablók tiltása stb)
2023. júl. 14. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
20%
Mert a munkásosztály legnagyobb része nincs azon a fejlett értelmi szinten, hogy belássa, hogy ezek mind károsak az egészségére, azon az állásponton vannak, hogy valamiben úgyis meg kell halni, és ebben látják az egyetlen szórakozási lehetőséget, mert otthonról ezt hozták. De nem baj, mindenki olyan életet él, amilyet választ a saját szintjéhez mérten.
2023. júl. 14. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Egyes, ezzel ellentétben Ausztriában pl. sokkal kevesebb egyfogú szarszagú saját hányásában fetrengő csüngőhasú marinénivel vagy pistabácsival találkozom az utcán, max bevándorlók között vannak ilyenek
2023. júl. 14. 16:10
 4/14 anonim ***** válasza:
83%

Azért, mert ilyen olyan okból sz@r,nyomorult életünk van. Nem ragaszkodunk hozzá. A pillanatnyi örömöknek élünk, elszívni egy cigarettát, meginni egy jó hideg sört, hogy aztán holnap újra mehessünk melózni. És így tovább, és így tovább, minden nap, 40-50 éven át, ha élünk addig.

Akinek gyöngy élete van, az jobban ragaszkodik hozzá, sok kellemes, szép dolog ideköti az élethez. Szép autó, nagy ház medencével, utazások, nyaralások, stb. Teljesen logikus, hogy minél tovább szeretné élvezni a gyöngy életet.

Míg mi melósok csak a pénteket várjuk. Fizetéskor egy kicsit jobb sört veszünk, vagy pörköltet, rántotthúst csinálunk, aztán 20.-a környékén, már jó az olcsó is. Csak kitartson a pénz a következő fizetésig.

Aztán, ha valami csoda folytán megérjük a nyugdíjjat, akkor már a farhát is jó lesz. Az kis nyugdíjunk elmegy a gyógyszerekre, nyomoroghatunk halálig, ami vagy otthon, vagy egy kórház elfekvőjében jön el értünk.

Ki akar ilyen élethez ragaszkodni?

2023. júl. 14. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
30%

#4

Ha nem cigiznél és innád a sört, akkor telne sokkal jobb minőségű ételekre is. De te tudod, vagy sem.

Sőt mondok jobbat, lehet munkát is váltani, ha nem jó a jelenlegi. Lehet tovább képezni magad, hogy jobban fizető állásod legyen.


De elég első körben, ha elhagyod a cigit és az alkoholt és csomó pénzt meg tudnál spórolni, amit jobb kajára és esetleg strandolásra el tudnád költeni.


Viszont, ha neked elég a sör és a cigi, ám legyen, eléggé alacsony szintű igénytelen ember lehetsz.


Mindig van választásod.

2023. júl. 14. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
35%

5-ös, semmi kedvem 2000 forintjával összegyűjteni a családiházra valót. Eltartana egy darabig😃.

Végzettség és ész nélkül hogyan váltsunk munkát? Nem mindenki programozó, meg orvos, vagy jogász. Legtöbbünknek 8 általános végzettsege van, azzal meg nem igen lehet válogatni a jobbnál jobb fizetések közül. Nem beszélünk nyelveket sem. Úgyhogy megelégszünk néha egy jó hideg sörrel, egy egy féldecivel, meg egy jó cigarettával utána. A mának élünk, mert nekünk nincs esélyünk 800ezres, 1 milliós fizetésre. Nem azt láttuk otthon sem. A szüleink is szegények voltak, 8 általánossal, gyárban, vagy a földeken melózva. Sokunk állami gondozott volt, vagy b@ntalmazó családból jött el, lélekben megtörve.

Stb.

Annyira buta vagy amúgy, de ezt direkt a végére tartogattam, ha ez olyan könnyű lenne, mint ahogy kihánytad magadból, nem lennének szegények.

2023. júl. 14. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
85%

“ lehet munkát is váltani, ha nem jó a jelenlegi. Lehet tovább képezni magad, hogy jobban fizető állásod legyen”


És akkor ki fogja elvégezni a jelenleg alulfizetett munkákat? Ki fog gyártani, szemetet szállítani, tanítani, beteget gondozni, fenntartani/fejleszteni az infrastruktúrát stb stb? Rengeteg (sajnos) alulfizetett munka van amit viszont meg kell csinálnia valakinek.

2023. júl. 14. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
27%

Utolsó.

Kezedben az internet, már bármit tanulhatsz.

Nyelveket, bármit.

2023. júl. 14. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
40%

#8

Ezt biztos nekem szántad? Mert nem ezt kérdeztem :D

#7 voltam

2023. júl. 14. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
33%

#6

"Annyira buta vagy amúgy"

Most magadból indulsz ki? Ha tudtad volna értelmezni a leírtakat én nem családiházról, meg 800 ezres fizetésről meg ilyenekről írtam. Szimplán csak jobb ételről és strandról. Látod, ettől vagyok én okosabb és intelligensebb, mint te, mert én kis dolgokban gondolkodtam, de te egyből jöttél vagdalkozni a szinte lehetetlennel, hogy belém tudj kötni a te szinteden. Bocsi, de a példát nagyon rossz volt.

A sör, a cigi nem létszükséglet, viszont az étel az igen. Nyáron meg jól esik szerintem 1-2szer elmenni a hőségben strandolni. Én erről írtam, nem arról, hogy vegyél családi házat..


Egyébként pedig ha azt az összeget, amit a teljesen felesleges cigire és piára költöd (mennyit is költesz egy hónapban ezekre összesen?) jelenleg, azt félre tudnád tenni sokkal értelmesebb dolgokra, pl. egy tanfolyam elvégzéséhez, ha jobb életet szeretnél.


Nem kifogásokat kell gyártani, hogy az anyám, apám, ükszüleim is ilyenek voltak..stb. lépj ki ebből a szar mókuskerékből. Lenne lehetőséged, csak nem élsz vele, mert nem akarsz. Megelégszel a szarral, mert azt hiszed, hogy nincs más lehetőséged, meg ezt érdemled, pedig igenis van lehetőséged másra.


Írni olvasni tudsz, mégha az értő olvasással van is egy pici problémád.

De pl. szobafestőként sokra lehet vinni, vagy egyéb szerelőként.


Neked is van lehetőséged jobb életre, hidd el!


#7

Na, azért a diplomás tanárt ne hozd egy szintre egy gyári 8 általános emberrel. Nem egy súlycsoport. A tanárok meg állandóan sírnak, már a 80-as évektől kezdve, de mára már odáig süllyedtek, hogy tanítani se hajlandóak normálisan. Példákat inkább nem írok, mert nem erről szól az egész most.

Mindenki a saját életéért a felelős, abból hozza ki a maximumot, lehet változtatni ha akarja és tesz is érte. A 6-osfélék többsége úgysem fog jelenlegi helyzetén változtatni, úgyhogy nyugi, mindig lesznek olyan emberek, akik fognak a gyárakban robotolni és szemetet szedni.

2023. júl. 14. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!