Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Jól látom, hogy a butább...

Jól látom, hogy a butább emberek sokkal inkább aljasabbak és erkölcstelenebbek, mint a kevésbé butább embertársaink?

Figyelt kérdés

Vannak ezek a tévhitek az egyszerűbb emberek jóságáról és tisztaságáról. Az utóbbi 5-10 évben én ennek valahogy pontosan az ellenkezőjét tapasztaltam meg. Szinte kizárólag csak a butább és prosztóbb embertípus volt főleg az, aki anyagilag megpróbált lehúzni, természetesen okosabbnak gondolva magát nálam. Ismerkedés és kapcsolatok ügyében is egyszerűen a butább, de eleinte jóságosnak gondolt nők merték behúzni a legsunyibb, legaljasabb, legjellemtelenebb dolgokat. Valahogy az intelligensebbekkel sokkal kultúráltabban és kölcsönösebben tudtam maradni. Aztán a falusi emberek viselkedése is hasonló, hogy korábban jobbnak gondoltam őket a városiaknál, pontosan az egyszerűségük végett. Hát hatalmasat tévedtem! Falun találkozni a legnagyobb rosszindulattal és aljassággal, kétszínűséggel, és persze emellé még a többség buta is.

Ti hogy látjátok? Nektek is hasonlóak az észrevételeitek? Vagy tévúton járok ezzel az elméletemmel?



2023. júl. 15. 02:59
 1/10 anonim ***** válasza:
32%

https://www.youtube.com/watch?v=40VfEHVkcLk


Kreatívabbak és sikeresebbek mint a rusnyább társaink.

2023. júl. 15. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
40%

Mindkét általánosítás fszság, a butaságtól nem lesz valaki sem aljas, sem nemes lelkű.

Az eltérés max abban van, hogy hogy nyilvánul meg az erkölcstelenség. Vannak akiknél feltűnőbb, mint másoknál...

2023. júl. 15. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
94%

Igazából aki "buta", annak kevésbé vannak korlátai (ez sok mindenben megnyilvánulhat). Kevésbé rágódik, elemez, gondolkodik, tépelődik és a többi.

Viszont!!!!!

Akinek van sütnivalója, okos... és úgy aljas, erkölcstelen, na azok mindegyiknél rosszabbak. Aki nálam mostanában kiveri a biztosítékot az a Szijjártó. Figyeld meg, ő szemrebbenés nélkül hazudik olyan dolgokról, amik akár ember életekbe kerülnek majd, mindezt olyan természetességgel, nyugalommal, hogy bármit kinéznél belőle. Mindezt kitudja milyen érdekekből/megfontolásból, és hogy hol lenne neki a határ (ha még van....)

2023. júl. 15. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
30%
Mi magyarok vagyunk, így nincs különbség a tanult/tanulatlan réteg közt...
2023. júl. 15. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

3# Igen a politikusokra én is gondoltam mint esetleges kivétel, bár szerintem a fidesznél a többség abszolút nem intelligens sőt épp ellenkezőleg. Csak teljesen gátlástalan, kontraszelektált, bármire képes talpnyalókat próbálnak odagyűjteni jóideje, aki kicsit is intelligensebb volt pl lázár, attól tartottak és félreállították. Szerintem szijjártó is kifejezetten buta ember, az aljas fajtából, aki parancsokat teljesít, és maximálisan a lopásért áldoz be mindent, ami magyar érdek. Okosnak én ott maximum habonyt, lázárt, pintért meg esetleg részben orbánt gondolom. És igen, hatalmas károkat okoznak az embereknek. De tegyük hozzá ők nem az átlag okos emberek, sokkal inkább a pszichopata / szociopata vonalon kéne keressük az ő helyüket. Szóval aki intelligens és emellé aljas vagy gonosz, vagy gyakori hazudozó, az gyakran pont a dark triad része. Őket meg azért kezeljük külön mert szerencsére nem olyan gyakori még, ahogy a pszichopátia is egész ritka szerencsére. De amellett hogy ritka, tényleg ők tudnak a legnagyobb károkat okozni, a sima buta de aljas embereknél is jobban. Ellenben pl a buta prolik nagyon gyakoriak voltak életem folyamán, akik össze vissza hazudoztak, károkat okoztak, vagy próbáltak másokat lehúzni, mindenféle gátlás és értékrend nélkül. Meg egóztak, mindent letagadtak és még ők sértődtek meg, amikor valaki elővette és felkérdezte végül őket.

Amúgy bővíteném a sort, a környékbeli természetromboló quadosok, crossmotorosok és terepjárósok! Láttam és hallottam is őket beszélni, csupa primitív előember arcvonás és legalja proli alkoholista szövegek. A károk is látványosak, natura területeket tesznek teljesen tönkre. És facebookon is simán lehazudnak bármit, kb a természet védőinek adva elő magukat.

Illetve azóta fejben végigpörgettem az összes intelligens ismerősömet, sokkal kevesebb volt a linkeskedés és igérgetés is, hazudozni se nagyon hazudoztak mert felérték ésszel hogy nem korrekt dolog, és hogy nem is annyira éri meg. Meg ők valahogy felérték ésszel azt is, hogy a kölcsönösségnek is megvan az előnye, illetve hogy bánj úgy a másikkal ahogy te is szeretnéd hogy bánjanak veled. És velük működött is ez legtöbbször.

Tehát a véleményem még mindig fenntartom, várom a további meglátásokat.

2023. júl. 15. 13:00
 6/10 Senior Séf ***** válasza:
48%
A kevésbé butább embertársaink szélesebb spektrumot látnak a világból, s vele együtt magukból. Faját hibáikat is jobban észreveszik, ekképpen pedig sokkal kevésbé hajlanak az ítélkezésre.
2023. júl. 15. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
57%
Az ítélkezésre lehetséges hogy kevésbé hajlanak. Viszont arról se feledkezzünk meg, hogy pont ezek a lopós, kártevős, félrek*rós rossz prolik szoktak ugyanezzel érvelni. Hogy nem az a baj hogy ők miket tettek mások ellen, az mintha semmis lenne. Hanem hogy a másik "ítélkezik" akiknek kárt okoztak, és akkor hogy ő a rossz a történetben, aki valójában az áldozat! A másik ilyen tipikus önfelmentő szövegük meg ugye az "irígység"... Szóval nem árt erre is tekintettel lenni, hogy talán az ítélkezés a legkisebb baj az ilyen történetekben. Egyébként nekem is feltűnt ez a jelenség! És ajánlom nektek Az örök proli és a civilizáció rothadása című művet, tökéletesen leírja ezt a jelenséget amit a kérdező is említ. Sőt még többet is.
2023. júl. 15. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
61%
Ugyanezt tapasztaltam en is, mint a kerdezo. Es laktam tobb faluban es nagyvarosban is, ertelmisegiekkel es primkokkal is dolgoztam tobb munkahelyen, szoval van tapasztalatom.
2023. júl. 16. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem alapvetően nem, csak az értelmesebb emberek intelligensebb módon csinálják az aljas és erkölcstelen dolgaikat, ami így kevésbé szembetűnő és társadalmilag elfogadhatóbb. Az érzelmileg sokkal jobban megvisel ha valaki éjjel az utcán kirabol, mint az hogy a korrupció miatt az adóforintjaid hogyan úsznak el. Így nyilván amikor egy aljas bűnözőre gondolsz akkor az a lepukkant réteg jut eszedbe aki csak így veszi el másoktól azt ami neki nem jár és nem a fehérgalléros. Holott ők is simán sokkal nagyobb összegeket mutyiznak el másoktól, de ennek eleve nagyobb a látenciája is. És nem, nem csak a pszichopatákról meg a politikusokról van szó. Nekem elég a könyvelő ismerőseimre gondolni akik röhögve mesélték, hogyan hamisították meg még a csillagos eget is hogy a fiktív számláikat kimagyarázzák meg mit összemutyiznak ott a cégnek. Holott egyébként normális, átlagos emberekről van szó csak mindig megvan maguk felé az igazolása a csalásnak, hogy jajj de igen inkább a Kiss Pistához kerüljön az a pénz mint a szemét, korrupt államhoz, az a másik vállalat amit megkárosítunk meg amúgy is még aljasabb, megérdemlik, stb. De nem olyan rég azt is végignézhettem családon belül milyen játszmákat folytatnak egyesek még valami potom örökségért is. Hogyan mondja az alig élő anyukának a legcsókosabb nővér tollba az új végrendeletét az utolsó pillanatban. Aztán értelmiségi, sok ingatlannal rendelkező emberekről beszélünk. Ennek a nőnek sem az anyja mucsaröcsögei ingatlanán múlt a megélhetése amit pár milláért tudott eladni, meg nem a porcelánkészleten és a zongorán. Csak ugye minden minden forint számít...
2023. júl. 16. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

#9 Jó komment, gondolkodásra késztetett!

Két dolgot kapásból látok, ami eltérhet okos és buta ember között, ha vissza akar élni valamivel. Az egyik a mérték és az arány, a másik pedig a célpontválasztás. Én se mondanám hogy az okos emberek szentek, sokaknál láttam kisebb nagyobb stikliket. De általában próbáltak arányosan eljárni, hogy azért a másik fél is jól járjon. Meg azért a legtöbbször tisztességes és korrekt, win win szituációkra törekedtek, mert értették hogy azzal hosszútávon ők is nyernek, ha a másik fél is elégedett. A másik meg az a célpontválasztás. Szóval én pl kifejezetten szimpatizálnék az olyan könyvelővel, aki tesz érte hogy ezt a kártékony rezsimet ne támogassa az adott cég kényszerűségből, szóval pl amit említesz kreatív könyvelést az adózással. Vállalhatatlan dolgokra megy el a legtöbb beszedett adóforint, gyűlöletpropaganda, keleti diktatúrák támogatása, neresek gazdagodása... Meg minél kevesebb pénz fut be, annál előbb vége lesz ennek az egész őrületnek, ami az országban zajlik. Szerintem a mostani helyzetben inkább előny, ha így jár el adózás tekintetében, legalábbis egy ilyen rezsim vezetése mellett. Lehet ettől én is rossz ember vagyok, de az ilyennel inkább csak szimpatizálni tudok. A másik dolog a családon belüli, arra szerintem sincs mentség, ocsmány ügy valóban.

Viszont visszatérve erre a két dologra, mérték és célpontválasztás. Kezdem látni mi a dühítő és felháborító a buta embereknél, és miért látványosabb ez az egész náluk. Ők gyakran a legkiszolgáltatottabb emberekre mennek rá a könnyű pénz reményében, vagy akár az olyanra aki kicsit is jófej és kedves volt velük, félreértve a helyzetet, és máris lehúzható baleknak gondolják. Tehát a segítségért és korrektségért kerébe ott sokszor ezt kapná vissza tőlük az ember, ha hagyná. A másik pedig az arány, nem érzik, nem tudják hol van a határ. Ebből jön néha hogy a legpofátlanabb, inzultálós bepróbálkozások is eddig mind buta emberektől jöttek felém. Értem én hogy kell a pénz, de azért csak lenne egy határ... Ezek senkit és semmit nem tisztelnek, mértéktelen egó és nagyképűség sokszor a semmire, és a saját érdekeiken kívül semmi másra nincsenek tekintettel. Egyszerűen mintha egy bizonyos intelligencia szint alatt nem tudna a normális erkölcsi érzék kialakulni. És ennek lehet része hogy se az arányosságot nem érzik, se a viszonylag korrekt célpontválasztással nincsenek tisztában. Mert gonosz embereket érdekes mód nem nagyon mernek lehúzni, sőt azokat még tisztelik is sokszor.

Érdekes dolgok ezek.

2023. júl. 16. 13:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!