Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Titeket zavar az, ha valaki...

Titeket zavar az, ha valaki hangosan tárgyalja ki magánéletét mobiltelefonos beszélgetés közben?

Figyelt kérdés
Akár munkahelyen, akár más zárt térben. Személy szerint engem általában nem zavar, de megértem azokat is, akiket igen. Mai friss élményem volt, utaztunk a buszon, és egy fiatal nő nem kimondottan diszkréten társalgott ily módon a mobilon. Elébb leült mellé egy idősebb hölgy, majd nemsoká felállt, mondván nem bírja hallgatni, meg hogy miért nem beszélik ezt meg otthon. Meg mikor mindenki leszállt a végállomáson, megjegyezte a párjának, hogy "nézd meg, és még mindig mondja". Feltételezem, a telefonáló csaj mit sem érzékelt abból, hogy utastársa végig őt szidta meg a máskor hasonlóan viselkedőket.
2023. júl. 15. 15:10
A kérdező szavazást indított:
Egyáltalán vagy inkább nem zavar
Helyzetfüggő
Legtöbbször vagy mindig zavar
20 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Zavarni szokott. Ugyanolyan bunkóság, mint hangosan zenét hallgatni.
2023. júl. 15. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Szerintem rohadtul zavaró tud lenni, a magánélet kitárgyalása hangosan telefonálás közbe. Buszon is nem egyszer hallgattam más beszélgetéseit, hogy hangosan beszéli a magán gondjait, vagy ami mást nem érdekel, hogy találkozzunk ekkor és ekkor xy városrész,téren stb... Én se tudtam normálisan hallani mikor én telefonáltam ismerőssel és a másik hangosan beszél mással a telefonján.

2023. júl. 15. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
20%
Nem zavar, kit érdekel, hogy egy idegen akit életemben nem láttam mit beszél?
2023. júl. 15. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
77%
Engem nem zavar, inkább csak nem értem, miért hangosan és mások előtt kell. Ilyesmit mindig akkor szoktam intézni ha egyedül és nyugalomban vagyok.
2023. júl. 15. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Kitana. ***** válasza:

Az, hogy miről beszél valaki, nem szokott zavarni, ha konkrétan üvöltözik, vagy veszekszik a telefonba, az inkább. De általában tömegközlekedésen zenét hallgatok, max akkor nem, ha nem egyedül utazom.

De ha csak kulturáltan beszél valami magánügyről és hallom, az nem zavar.

2023. júl. 15. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
66%
Igen, ez önmajomnkodá csak.
2023. júl. 15. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ennek az emelt szintje, amikor eleve kihangosítva telefonál a tahó, mert annyira laza, menő meg fontos hogy azt mindenkinek hallani kell.
2023. júl. 16. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Engem is zavar, illetve tömegközlekedésen, nyilvános helyen, sok ember jelenlétében szerintem kifejezetten bunkó, illetlen dolog. Bár e véleményem miatt már elég sokszor elhordtak mindennek ezen az oldalon..

Azt kifejezetten bunkóságnak tartom, amikor nemcsak hangosan és kínosan részletezve beszélgetnek, igencsak személyes dolgokról, ami másokra véletlenül sem tartozna, hanem a másik fél még ki is van hangosítva.


Vannak, akik szimplán csak nem veszik észre, hogy mást mennyire zavar ez, vagy nem gondolnak bele, de ott a másik oldal, akik élvezik, hogy így fontoskodhatnak egy sort.

Van egy szomszédom, akinek az az új szokása, hogy az ablakom alá jár cigizni, közben pedig recsegő kihangosítás mellett tárgyal meg olyan dolgokat, amiknek hallatán én jövök zavarba.. és ezt teljesen könnyen meghallják a kicsi gyerekek is a közelben/másik szomszédnál, őt mégsem érdekli. (szóltunk neki többen is, nincs változás)

2023. júl. 25. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!