Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy lehet az, hogy mindenki...

Hogy lehet az, hogy mindenki ilyen jól tudja a nyelvet, csak én nem?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő:

Még középiskolás koromban megcsináltam 2 db C típusú nyelvvizsgát. Én voltam az első az osztályban, akinek megvolt a kettő.

Később a fősulin beosztottak minket csoportokba aszerint, hogy ki mennyire tudja jól a nyelvet. Én a legerősebb angolcsoportba kerültem. Akkor még letettem egy szakmai középfokút.

Tehát elvileg mindig a legjobbak között voltam, és mégis azt látom, hogy mindenhol mindenki perfektül keni-vágja a nyelvet, angolul tanul, angolul néz filmeket, angolul dolgozik, angolul nyög szex közben, csak én makogok. Most akkor hogy van ez? Mikor táltosodtak ennyire meg azok, akik mindig rosszabbak voltak nálam?


2023. júl. 18. 13:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
93%
Mert neked csak a papír kellett.
2023. júl. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
97%
Gyorsan frissítsd a tudásod mert szex közben makogni elég illúzió romboló:)
2023. júl. 18. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Metionin ***** válasza:
100%
Sok múlik azon is, hogy a mindennapi életben mennyire kell használni. Én gimiben kezdtem angolt tanulni de szar volt a tanár, csak szövegeket kellett bemagolnunk és annyi, semmi nem ragadt rám. Egyetemen muszáj voltam a szaknyelvet megtanulni, mert sok könyv angolul volt elérhető, de magát a hétköznapi nyelvet csak végzős mesteresként tanultam meg, mert kötelező volt az angol nyelvvizsga a diplomához. De még utána sem voltam valami jó, főleg beszédben. Akkor fejlődtem rohamosan, amikor naponta olvastam angolul (felcsesztem magam, mert egy könyvsorozatnak kijött több része is de a magyar fordítás nem került kiadásra, én meg már nagyon tudni akartam a folytatást és ez motivált), aztán elkezdtem sorozatot nézni, aztán később angolul kellett csinálnom egy tanfolyamot és most tartok ott, hogy rendesen boldogulok a mindennapokban pl. munkahelyen. Szóval ameddig nincs az ember rákényszerítve, hogy rendszeresen használja, a nyelvtudást nem fogja fedni az, hogy ki hány évet tanulta vagy hogy kinek van róla papírja.
2023. júl. 18. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
92%
Mert nem használod a nyelvet. Erősek az alapjaid, tudod a szabályokat, de nincs rutinod.
2023. júl. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Jókat írtok.
2023. júl. 18. 14:05
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkinek mások az erősségei. Ezek szerint te jó vizsgázó vagy, de a valóságban nem tudod jól hasznosítani.

A papír önmagában nem sokat jelent.

2023. júl. 18. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
30%

mert annyira bele vagy szerelmesedve a magad zsenialitásába meg az azt igazoló papírjaidba, hogy eszedbe sem jut, hogy más is lehet okos, ügyes kisfiú, akár még papír nélkül is.

nem tudom amúgy se, miért akadályozna valakit a nyelvtanulásban a tény, hogy te már középsuliban befejezettnek nyilvánítottad a projektet. ami egyben a válasz is ara, miért vagy kevesebb náluk: nem használod, nem fejleszted, nem is érdekel gondolom, csak néha körbemutogatod a papírokat, amik megmutatják, hogy sok-sok évvel ezelőtt, abban a pillanatban milyen szinten ismerted ki magad.

2023. júl. 18. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
67%

Pont az angol egy olyan nyelv, amit szerintem minél többet tanul valaki (főleg nyelvtant, papíralapon, és nem élőbeszédben gyakorolva), annál kevésbé meri használni. :D


De komolyan, aki tegyük fel anyanyelvi szintén beszéli kétnyelvűként, mert tegyük fel kinn tanult gyerekként, az sokszor nem is tudja a nyelvtant tanítani, nem érdekli stb. Aki meg minden szabályt próbál megjegyezni és látja az összes nyelvtani kivételt, különlegességet, annál jobban fel, hogy elront valamit. Ezt sok fiatalnal látom és magam is tapasztalom.


Multinacionális környezetben köznapi kommunikálás során pedig egyáltalán nem érdekel senkit a nyelvtan. A legjobb amit tehetsz ha nem anyanyelvi britekkel/amcsikkal, hanem vegyes származású angolt használókkal barátkozol, mert látni fogod más nemzet is mennyi hibát ejt, mégis megértik egymást és magukat. Az angol világnyelv, sokat kell használni , de viszonylag lazán veszik és megértik egymást az emberek. Ha kapsz egy kis önbizalmat és sokat gyakorlod, egyre helyesebben is fogod használni.

2023. júl. 18. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Nem tudom miért multinacionális-t írtam, internacionalist akartam. Látod, én még a magyarra is ráfeszültem, csak ahogy erről beszéltem. :D
2023. júl. 18. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Keress neten beszélgetőpartnert, lehet élőben nem gyakoroltad eleget és az x év alatt a megszerzett tudás is kopott például.
2023. júl. 18. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!