Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért tesznek úgy, az iskolákb...

Miért tesznek úgy, az iskolákban, (meg sok helyen) mintha a lányok sokkal értelmesebbek és ártatlanabbak lennének a világon mindenkinél is ?

Figyelt kérdés

Volt egy nagyobb iskolai bunyónál, hogy az osztályfőnöknek 26-ból 23 ember igazolta, hogy a lányok kezdték*, de ő nem bírta feldolgozni az információt

nem a lányokkal meg a nőkkel van problémám, de mi ez ???


Ezzel csak nekem van bajom? Máshol is így van?


Persze nem az az összes lány "balhézott", ahogy nem is az összes fiú

(kb. egyenlő arány)



2023. júl. 20. 05:21
 1/10 A kérdező kommentje:
Remélem eléggé érthetetlenül, és felháborítóan írtam, bocs
2023. júl. 20. 05:22
 2/10 anonim ***** válasza:
82%

Ez sztereotípia, üdv a klubban.

Nem szabadna, hogy fontos döntéseket ez alapján hozzunk meg.

2023. júl. 20. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
76%
jobban kivételeznek velük az biztos, de ez mindig így volt és így is lesz
2023. júl. 20. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez van oda vissza is. Van, hogy a nők/lányok jobban járnak a nemük miatt és van, hogy rosszabbul.


Ez a feltételezésekre alapozott kivételezés egy elég nagy probléma de sajnos ezzel is mint sok mással nem nagyon lehet mit tenni. Akik ilyenek azok maximum majd talán idővel kihalnak és az újabb generáció majd remélhetőleg már okosabb lesz (nem valószínű).

2023. júl. 20. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
81%
Pink education - az oktatásban a lányoknak lejt a pálya, ők szablyák a feltételeket, s ez jelenleg azt jelenti, hogy a fiúk eleve bűnösök, akármi történik, mert ez illik bele a nők férfiakról alkotott sztereotípiáiba.
2023. júl. 20. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
4., érdekes gondolatok (amúgy igazad van az oda-visszával)
2023. júl. 20. 08:26
 7/10 Metionin ***** válasza:
58%
Szerintem ez egyrészt egy régi időkből megmaradt sztereotípia, amikor a lányokat még úgy nevelték, hogy muszáj alkalmazkodónak és engedelmesnek lennie, mert később egy másik családba kell beilleszkednie. A másik elcseszett nevelési dolog, amit sokszor magamon is tapasztaltam, hogy míg egy fiúnál elnézik, sőt, sokan teljesen okésnak tartják, ha a konfliktusait a társaival verekedéssel oldja meg vagy csak simán játék közben ha durvább, míg egy lánynak ez nem illik, a lánynak egy helyben kell ülni és babáznia. Emiatt a lányok sokkal hajlamosabbak arra, hogy a konfliktusaikat csendesen oldják meg, amit a felnőttek nem vesznek észre és profik lesznek kiközösítésben, csenddel verésben, egyéb nem túl látványos bosszúban. Általában jellemző, hogy a felelős felnőtt (szülő, tanár) csak azt veszi észre, amikor a gyerekek fizikailag is egymásnak esnek vagy hangosan rendezik a konfliktust, az ilyen sunyi kiutálás meg legtöbbször észrevétlen marad vagy szarnak rá, mert testi sérülés nem történt, így simán lehet egy osztályban látszólag minden okés a lányokkal, csak valójában jobban bántják egymást, mint a fiúk.
2023. júl. 20. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Pontosan ez van/volt
2023. júl. 20. 12:21
 9/10 anonim ***** válasza:
A nők kevésbé keresik alapból a bajt.
2023. júl. 20. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Legalább győztetek????

Ha nem: megérdemlitek.

Kölönbenis az kezdi a verekedést aki visszaüt.

febr. 25. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!