Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » 10.000 forintból KIMENTETTEM...

10.000 forintból KIMENTETTEM egy nőt az emberkereskedelemből?

Figyelt kérdés

Több afrikai nőket és gyermekeket segítő oldalon láttam, hogy a támogatással különféle dolgokat érhetek el. Két példát hoznék fel 10.000 forintért:

- Szexrabszolgaként tartott gyermeket/nőt mentenek meg.

- Egy emberkereskedelemből kimentett kenyai/ugandai túlélő nő rehabilitációja „első fázisának” az ára.


Ezeket hogyan lehet elképzelni? Az elsőt egyáltalán nem értem. Tízezer forintért megvásárolnak valakitől egy lányt? Ha igen, akkor hazahozzák, vagy ott hagyják? Ha ott hagyják, akkor van esély, hogy visszakerül ugyanoda, nem?


A második reálisabb. Szerintetek azt is hogyan lehet kivitelezni?


Ja, és miért van lányokra/nőkre kihegyezve az egész? Miért nem lehet kisfiúkat vagy férfiakat is segíteni?



2023. júl. 22. 23:51
 1/10 anonim ***** válasza:
64%

Az adományoddal a mentési munkálatok finanszírozását támogatod. Nem arról van szó, hogy 10 ezer forintonként megmentesz egy rabszolgát, hanem arról, hogy az adományod egy mentett gyermek vagy nő elszállásolását és étkeztetését fedezi.


Ezek a segítő kampányok teátrálisan fogalmaznak, mert így keltik fel az emberben lakozó empátiát.


A prostitúcióból való kimenekítés sosem az áldozatok kivásárlásával történik. Egy szexrabszolgát eleve csak egyszer adnak el (az adott kereskedő/csempész), a "tulajdonos" utána hülye lenne megválni tőle, mert rengeteg pénzt hoz neki.


A mentések főként razziákkal és lekapcsolt csemészet révén történnek.


"Ja, és miért van lányokra/nőkre kihegyezve az egész? Miért nem lehet kisfiúkat vagy férfiakat is segíteni?"

Pofon egyszerű: mert a prostitúció szinte kizárólag a női nemet érinti.

2023. júl. 23. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
69%
Szeri lehúzás.
2023. júl. 23. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
80%

Semmi ilyen nem történik - a segélyszervezet oktatást, jobb életkörülményeket és tisztes megélhetést biztosít a nőknek, s statisztikailag kimutatható, hogy az így megemelt létnívóról induló nők kevésbé valószínű, hogy prostitúcióra adják a fejüket és így bekerülnének az emberkereskedelem darálójába.

Magyarországon pl. közismert, hogy az árvaházakból meg szociális intézményekből toborozzák a stricik a fiatal 16-18 éves lányokat - ha ezt a pénzt Magyarországon költenék el akkor valószínűleg arra menne, hogy az onnan kilépő nők biztosabban tudjanak boldogulni az életben vagy eleve ne is kerüljenek árvaházakba.

2023. júl. 23. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
82%

1. Több mint valószínű hogy kamu oldal szóval én a helyedben nem küldenék


2.Nem nem tízezer forintért. Ha csak pl: 1000 ember küld ennyi pénz akkor össze adják és szerintem annyiból már megtudják venni igen.


3.Általában nem elrabolják őket hanem a szüleik adják el vagy ilyesmi szóval van esély hogy vissza kerül de nem sok ráadásul szerintem egyből elmegy onnan amint tudd.


4.azért mert a lányok/nők sokall gyakoribbak

2023. júl. 23. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
87%
Ugye tudod, hogy ez nem úgy működik, hogy valahányszor elküldenek nekik tízezret, ők bekopognak az emberkereskedőkhöz, hogy "Te, küldjétek már ki a Julcsát, felszabadították!" és akkor valamelyik csaj kap egy buszjegyet, hogy mehet haza? Vagy mégis hogyan képzelted el?
2023. júl. 23. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
75%

5-ös, bepisiltem a röhögéstől a kommenteden. :D


Amúgy szerintem ez úgy működik, hogy a te 10.000 forintodból most Kofi és Abasi elmennek sörözni.

2023. júl. 23. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

#6 Tényleg vicces. :D


Bocsi, igazatok van, hülye vagyok.

2023. júl. 23. 00:27
 8/10 anonim ***** válasza:
56%

Küldhetnél nekem is egy 100-ast - (ezerben) - soron kívül!

Jól jönne most - megtámogatni egy kicsit az aktuális nyaralásomat!

Kimentenél vele két napi dőzsölés költségeinek állásából!

2023. júl. 23. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
11%
Hát 10 ezret nekem is megérne egy ilyen csaj. Persze házhozszállítással, meg azért lehesen kicsit vállogatni köztük.
2023. júl. 23. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
61%

Én meg Isaura felszabadítására gyűjtök. Nekem is küldj pénzt kérlek.

🐑🐑🐑

2023. júl. 23. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!