Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért csinálja ezt? (hosszú)

Miért csinálja ezt? (hosszú)

Figyelt kérdés

Volt egy barátom, akivel fél éve nem beszélünk. Elég toxikus kapcsolat volt (versengés, féltékenység, félreértett kommunikáció). Többször hanyagoltuk egymást, hogy jobb lesz így, de most fél éve teljesen. Csak az a baj, hogy ezekben a hanyagolós időszakokban és most is olyanokat tesz online, amiktől még mindig úgy érzem, hogy nem enged el. És tudja, hogy látom, láthatom ezeket. Egy kisebb online közösség tagjai vagyunk mindketten, így akaratlanul is belefutok a bejegyzéseibe / kommentjeibe, amikben sokszor felhozott az utóbbi fél évben engem, akár egyértelműen, akár utalgatva. Volt egy blogja is, amiben írogatott rólam. Ezekben az írásokban felváltva arról van szó, hogy mennyi rosszat tettem neki, miattam volt annyira rosszul (szorongott), vagy hogy mennyire nem érdeklem már.

Azt tudni kell, hogy mindketten szorongással és önbizalomhiánnyal küzdöttünk, és ez kihatott anno a kapcsolatunkra is. Sokáig pl. csak online beszéltünk, és én jobbnak láttam őt magamnál képek és kommunikáció alapján, de mikor találkoztunk, már jobban voltam (terápiától), és el tudtam ezt engedni. Ő nem. Utóbbi két év arról szólt, hogy mennyire jó nekem, mert önállóbb vagyok, vannak céljaim, mindenben jobb vagyok, míg ő egy szar. Ez nem volt igaz, de ő ezt akkor is így látta. Hiába próbáltunk kommunikálni, megoldani ezt, vagy eltávolodni akkor inkább egymástól, semmi változás. És akkor fél éve elegem lett abból, hogy nem lehetek mellette önmagam, pl. ha jól érzem magam, akkor ő rosszabbul lesz, de ha pl. problémáim voltak, és elmeséltem neki, akkor hirtelen jól lett. Úgy éreztem, attól van jól, ha én szarul. De lehet rosszul látom.

Aztán tavasszal pár hónapig csend volt, egy ideje újrakezdte, hogy írogat rólam, vagy ha hozzászól valamihez online (egy random témához), akkor én abba belekerülök. Vagy ha én szólok hozzá valamihez, akkor hirtelen ott terem, és a velem vitázókkal ért egyet. Volt egy közös hobbink, ebben is engem "követ" (olvasás), sokszor ugyanazokat is olvassa, amiket én. Ha letiltom, akkor is megoldja, másik profilról megnézi a dolgaim. És közben ha belefutok egy hozzászólásába, amibe belesző engem is, akkor azt bizonygatja, hogy mennyire nem érdekli mi van velem. Ami jó lenne, csak nem így van.

Bocsi, hogy hosszú lett, nem igazán tudok erről senkivel beszélni. Párom azt mondja, ne foglalkozzak vele, de nehéz, gondolom bennem is megvan még ennek a kapcsolatnak a lenyomata. És idegesít, hogy nem tudok elbújni előle, csak úgy, ha eltűnnék teljesen online. Az se megoldás, ha neki írok, rég lefutott körök, és mindig ugyanaz van, hogy nem is nekem válaszol, csak online szapul, vagy a szememre hányja, hogy ő így dolgozza fel, és nem muszáj néznem.

Szóval nem tudom, mi lehet a megoldás erre? És miért csinálja ezt.

Tapasztaltatok hasonlót? Mit csináltatok?



2023. júl. 26. 10:03
 1/7 anonim ***** válasza:
" Párom azt mondja, ne foglalkozzak vele," én is ezt mondom.
2023. júl. 26. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A kérdés, TE MIÉRT CSINÁLOD EZT????

Ne foglalkozz az illetövel, értelmetlen dolog, a párodnak van igaza.

2023. júl. 26. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Amit főzünk azt kell megenni, de az is tény hogy a rágalmazást a törvény bünteti.
2023. júl. 26. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Azért csinálom, mert idegesít, és nem tudom elengedni, ha állandóan belefutok. De igazatok van, ezt elsősorban nekem kell elengedni.
2023. júl. 26. 10:31
 5/7 anonim ***** válasza:

Tűnj el egy félévre, azalatt biztosan talál majd mást.

Vagy vedd be a lesarom tablettát, és tiltsad újra és újra. Bár ezzel sajnos belemégy a játszmájába, és valójában sohase szabadulsz.

2023. júl. 26. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 xp ali ***** válasza:
Letiltod minden fórumon és kész. Nyilván azért csinálja, mert tudja, hogy elér vele valamit. Bizonyos embereknek szükségük van rá, hogy valaki csak velük foglalkozzon. A megoldás a teljes elzárkózás.
márc. 11. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Megtörtént. Köszönöm a válaszokat.
márc. 15. 22:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!