Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért mondják, hogy a magabizt...

Miért mondják, hogy a magabiztosság vonzó, és ha ezt nem szeded magadra, nem találsz parnert?

Figyelt kérdés
Miközben csomó ember pont azvelesettségével, gyámoltalanságával lehet vonzó (férfi és nő is), van egy csomó ember, aki szívesen megmentő stb. Mindenkinek van helye a Nap alatt. Ti milyenek vagytok?
2023. júl. 30. 10:05
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Azok nem egészséges kapcsolatok (definíció szerint)


Én magabiztos vagyok és a párom is az. Persze emberek vagyunk, vannak néha bizonytalanságok is, de nem az az alaphelyzet.

2023. júl. 30. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
39%
Vicces aamúgy a dolog, mert akik pont, hogy egy rakat önbizalom bombaként keresnek/találnak párt maguknak, többnyire nem hosszú életűek a "kapcsolataik".
2023. júl. 30. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
98%

A magabiztosak nagyobb valoszinuseggel életképesebbek is. Mert van mire magabiztosnak lenni, az önbizalomnak ugyanis háttere van, valamibol adódik.


Interjukon is figyelik aki nyugodtan ül es tárgyal az tenyleg tudhat vmit ellenben azzal aki feszeng es lerágja a körmét hogy megfelel e mert az mögött lehet meg tudás nincs.

2023. júl. 30. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
A bizonytalanság vmi olyasmit tükröz mintha a gyengeségeit akarná vki leplezni. Tehát valamiben nem tud teljesiteni kevés. Ez miatt a másik óvatossabb lesz,lassabban nyit bizonytalan lesz vagy egyszeruen nem is nyit hanem offol
2023. júl. 30. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Míg màsok meg a gyengeségekben hasznot látnak hogy van kit irányitani lesz egy csicskájuk lábtörlőjük.
2023. júl. 30. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
1: nem igazán találkoztam még egészséges kapcsolattal, vagy emberekkel, magamat is beleértve természetesen. Lehet, neked más a tapasztalatod, egészséges emberként talán máshonnan is merítesz vagy mintavételezel, ezt nem tudom.
2023. júl. 30. 10:28
 7/17 anonim ***** válasza:

A folytonos bizonytalanság megterhelő lehet a másik félnek. Az hogy lelkileg támogasson és biztasson, akárhányszor nem hiszel magadban. Egyúttal ijesztő lehet hogy olyan emberrel legyen együtt aki még magát sem szereti igazán, nem láttja a saját értékeit. Vagy az hogy nem fejezi ki magát eléggé, könnyen felad, megfutamodik.

Van olyan hogy valaki tényleg valamilyen tudás hiánya miatt bizonytalan (mint amit 3as mondott) de sokszor csak annyiban van a hiba hogy valaki könnyen feladja ilyen "nekem úgyse menne" indokokkal, ahelyett hogy elhatározná magát, dolgozna magán egy kicsit.

2023. júl. 30. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

A magabiztosság meglátszik a kiálláson, visszaköszön az illető kisugárzásán is, és sokkal komfortosabb, kellemesebb is ilyen ember társaságában létezni, lenni, mint olyanéban, aki szorong, nem hisz/bízik önmagában (eléggé) és bizonytalan. És ezt úgy mondom, hogy én sajnos az utóbbiba tartozom alapjáraton, bár nem mindig látszik meg, legalábbis a visszajelzésekből kiindulva.

Az elesettség és gyámoltalanság jelzőkbe kapaszkodva; többeket pont, hogy ezek tulajdonságok idegesítenek igazán, és nem tudják ezeket (kellően) tolerálni, jól kezelni, nem tudnak kellő empátiával és türelemmel feléjük fordulni. Ezekből pedig -sajnos- borítékolhatóan erednek (majd) konfliktusok.


Párkeresésnél, párkapcsolatban pedig egy szorongó, bizonytalan ember megterhelő, "sok" lehet a másik félnek. Ilyen embernek -általában- sokkal több figyelemre, biztatásara, támogatásra és lelkizésre van/lehet szüksége, és ezt nem mindenki tudja kellően megadni neki, vagy épp, nincs rá kellő ereje, energiája, valamint egy ponton túl ez az egész fárasztó, akár nyomasztó is lehet a nem szorongó félnek.


Én igazából ezek miatt sem szeretnék párkapcsolatot még egy darabig; tudom, hogy a bennem lévő szorongás, agyalás, bizonytalankodás nekem sem tesz jót, a potenciális barátomnak pedig még annyira sem tenne. Szóval először szeretném ezeket rendbe tenni, egyszer 's mindenkorra, aztán jöhet a többi.

2023. júl. 30. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Továbbra is azt mondom, amit eddig: sok mindenki tutujgatásra vágyik, és sok mindenki akar tutujgatni. Biztos idegesítő sokaknak persze, ha valaki gyámoltalan. Nekem pont az az ember frusztráló, aki "kész" van, már minden önismereti munkát elvégzett, pontosan tisztában van a saját értékeivel, soha nem megalkuvó, mindig pont annyira asszertív, amennyire kell, pont akkor tud engedni, amikor helyes, de amúgy meg határozott stb. Mivel én nem ilyen vagyok, folyamatosan egy darab szarnak érezném magam egy ilyen ember mellett. Szerintem pont hogy a gyengeséget felvállalni (nem tudok mindent megcsinálni, hibázom, valamire alkalmatlan, képtelen vagyok, ehhez kevés vagyok, ebben elbuktam stb.) nagy erő.
2023. júl. 30. 13:32
 10/17 anonim ***** válasza:
Nem minden múlik a magabiztosságon.Viszont például egy megmentő nő meddig fog férfiként tekinteni egy szerencsétlenkedő férfira?
2023. júl. 30. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!