Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ilyenek a Szlovákiában...

Miért ilyenek a Szlovákiában élő romák?

Figyelt kérdés
Olvastam is erről, illetve jómagam is megtapasztaltam már, hogy a felvidéki cigányok valahogy másmilyenek, mint az itthoniak. Nem jönnek oda hozzád pénzt vagy cigit könyörögni, nem akarnak lemészárolni senkit, tök nyugodtnak látszanak. Sőt, még egy pozitívumot kiemelnék! Telgárt (Garamfő) településen jött mögöttünk két fiatal roma. Alaposan megvizslatták az autónkat és látták a magyar rendszámot. De ennek ellenére előre köszöntek nekünk, hogy "Dobry den". Persze utána vissza-visszanézegettek azért, mert gondolom, nem igazán láttak még külföldi rendszámú kocsit. Ezek után elgondolkoztunk, hogy egy magyarországi roma biztos, hogy nem köszönt volna előre, ha viszont mi köszönnénk neki, akkor lehet, hogy belénk is kötne. Elgondolkodtató, nem? Kíváncsi lennék a ti véleményetekre is!

2023. aug. 3. 11:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
61%
Engem nem érdekel, nem gondolkozom rajta.
2023. aug. 3. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
56%
Mondjuk maga az orszag sincs gazdasagilag, erkolcsileg olyan melyen, ez kihat minden retegre.
2023. aug. 3. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
83%
Úgy érzem, hogy a magyarországi cigánnyal előítéletes vagy, a külföldivel meg nem, mert egyszer előre köszönt egy...vagy ki tudja, miért.
2023. aug. 3. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
79%

"Olvastam is erről, illetve jómagam is megtapasztaltam már, hogy a felvidéki cigányok valahogy másmilyenek"


Tényleg másmilyenek.


[link]


[link]

2023. aug. 3. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
86%

Na, egyszer egy cigány Szlovákiában előre köszönt, és már nem olyanok, mint Magyarországon. Kicsit hülye vagy. Nekem meg köszönt már előre cigány Magyarországon, és Szlovákiában is, és?


Nem országtól függ ám, embertől, ez emberfüggő. Ez olyan, minthogy a gonosz sem kultúrafüggő, hanem emberi vonás.

2023. aug. 3. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
#5 Szóval hülye vagyok! Köszi! :)
2023. aug. 3. 23:04
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező.

Ha ennyire szimpatikusak, költözzél be hozzájuk egy időre...vagy végleg.

2023. aug. 4. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
81%
A kérdező a múltkor végigment egy kelet-szlovákiai cigány putrin, azóta ez már nem is tudom hányadik kérdése. A szlovákok szerinte lelakták a Felvidéket, de a cigányok kedvesek.
2023. aug. 4. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Kroms ***** válasza:
100%
Én jártam már turistaként magyar faluban, ahol egy cigány gyerek meglepő tisztelettudatossággal rám köszönt. Annyit kell tudni, hogy az a falu kb. 95%-ban fehér, vagyis nyilván az erősen kisebbségben lévő cigányok próbálnak beilleszkedni. De ahol már van néhány 10%-nyi cigányság, ott ez nem jellemző. Ezen kívül a cigányságnak is több ága van ugye, és mindegyik enyhén eltérő civilizációs szinten áll.
2023. aug. 5. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Felvidéki romaként állíthatom, hogy a kérdező igazat ír. Mi felvidéki magyar romák teljesen másképp viselkedünk, mint a magyarországi romák. Ezt nagyon sok felvidéki magyar ember is tudja tanusítani. Személy szerint nekem, felvidéki romaként szintén feltűnt, hogy a magyarországi romák (tisztelet a kivételnek), úgymond udvariatlanabbak, piszkosabbak, és hangosabbak. Nem állítom, hogy nálunk Szlovákiában minden roma angyal, de a magyar romák többsége rendes.

Itt Szlovákiában a szlovák romák a hangosabbak, piszkosabbak, az úgynevezett "oláhcigányok". A vidéket , ahol élek, többségben magyar és roma nemzetiségű emberek lakják. A magyarok nagyon jól kijönnek a romákkal, segítik egymást. Van sok szegény, de többségben átlagos, vagy tehetősebb romák élnek itt. A szülők nagyrésze dolgozik. Sokan tanulnak, iskoláztassák a gyerekeiket. Szakközépiskolával, érettségivel nagyon sok roma rendelkezik. Az ügyesebbek és tehetősebbek egyetemre/főiskolára járnak. Én romaként szintén egyetemre járok.

Tehát én, mint felvidéki roma, igenis látok sok különbséget, és azt kell, hogy mondjam, mi előrébb vagyunk...

2023. aug. 12. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!