Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Folyamatosan hergelem magam a...

Folyamatosan hergelem magam a gondolataimmal, megkérdőjelezem a döntéseimet és túlgondolok mindent. Mi a teendő ezek ellen?

Figyelt kérdés
Folyamatosan zsong az agyam, így tudnám jellemezni. Cikáznak a gondolatok a fejemben, amelyek többnyire negatívak. Egy-egy előttem álló eseménnyel kapcsolatban mindig a legrosszabb szcenáriót képzelem el és idegelem ki magam. Lehet nappal vagy éjszaka, jó vagy rossz az idő mindig ezt csinálom, mintha önmagam legrosszabb ellensége lennék.

2023. aug. 10. 23:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Amikor elindulna ez a gondolattcunami, akkor fékezd magad, és gondold át, hogy: mi a célod ezzel? Mit érsz el vele? Aztán mérlegelj, hogy ez megéri-e?

Ha elindul, akkor gyorsan gondolj valami jobb dologra, amit szeretsz.

2023. aug. 10. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanez vagyok en is sajnos!
2023. aug. 11. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 hosszúhajú ***** válasza:
100%
ez nem ilyen kényszeresen jön? hogy betolakodik a fejedbe? nem mondok olyat, hogy kényszerbetegség, mert ahhoz kevés, de mióta tart, érzed e hogy muszáj végiggondolnod az adott sorozatot?
2023. aug. 11. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Mostanában próbálkozok egy technikával, amiről hallottam, hogy elvileg jó. Megosztom, hátha neked segít #2, nekem kezdetben jó volt, de ma már mindig visszaterelődik a figyelmem. Az a lényeg, hogy abban a helyiségben, ahol tartózkodsz keresned kell egy olyan dolgot, amit meg tudsz tapintani, egy olyat, amit meg tudsz szimatolni, egy olyat, amit meg tudsz kóstolni, egy olyat, ami hangot ad ki és ez elvileg nagyon jól leköti és eltereli a figyelmed a stresszelésről.
2023. aug. 11. 00:08
 5/13 A kérdező kommentje:
#3 Nem tudom, hogy kényszeresen jön-e. Ezt miből lehetne megállapítani? Az agyam tényleg megállás nélkül kattog, ez nagyjából az utóbbi 4-6 hónapban lett ennyire rossz, ezidáig nem voltam ilyen.
2023. aug. 11. 00:10
 6/13 hosszúhajú ***** válasza:
100%
amikor azt érzed hogy nem akarod újra végiggondolni, de ha nem gondolod végig akkor valami szorongásfélét, idegességet érzel, és azt hogy muszáj a végéig eljutni. és ha valaki félbeszakít akkor is. és akkor elkezded elölről. és ugyanazt. és még egyszer. és nem tudsz megnyugodni. az kényszeres.
2023. aug. 11. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Nem mondom, hogy mindig, de előfordult olyan, amit írtál.
2023. aug. 11. 00:26
 8/13 hosszúhajú ***** válasza:
100%
szerintem ha van ilyened olvass utána hogy kényszerbetegség. azon belül is van kényszeres gondolatok ocd - ott láthatod hogy pontosan mik azok, és beazonosíthatod hogy nálad ugyanúgy vannak e. aztán lehet hogy nem passzol, de az is lehet hogy segít rájönni mi van veled.
2023. aug. 11. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Sokat segítettél, köszönöm!
2023. aug. 11. 00:34
 10/13 hosszúhajú ***** válasza:
nagyon örülök neki! :)
2023. aug. 11. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!