Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a véleményetek azokról,...

Mi a véleményetek azokról, akik hirtelen jómódba kerültek és folyton az arcotokba tolják?

Figyelt kérdés
Van egy munkatársam, összejött egy módos pasassal, ami jó neki, de azóta mindennap az arcomba kell tolnia, hogy milyen szép az élete. Egyfolytában arról ömleng, hova mennek, hol esznek, mit csinálnak, hova mennek nyaralni, és boldogok meg minden, ez látszik rajtuk, de nekem meg rossz hallgatni is látni is. Esélyem sincsen hasonló életre, az életkedvemet is elveszi. Próbálom kerülni amennyire lehet, csak régen jóban voltunk és nehéz lekoptatni.
2023. aug. 14. 13:49
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Az a személytől függ. Általánosan biztos lenne bennem némi irigység. Viszont a leírás alapján ti jóban vagytok-voltatok, tehát nem lenéz téged, nem felvágni akar, hanem elmondja neked, mert jóban vagytok. Ebben pedig nincs semmi rossz.


Ellenben ha rosszmájú lenne, csak felvágni akar, és pont nekem, mert tudja, hogy soha nem lesz ilyen életminőségem, akkor magamban elküldeném melegebb éghajlatra, kívül pedig nyugodtan közölném vele, hogy jó neki, illetve hogy megkérem, ne nekem mondja el ezeket, mert nem vagyunk barátok, és nem érdekel.

2023. aug. 14. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Metionin ***** válasza:
Én kerülöm. Sógornőm ilyen, nagyon régóta ismerem, tinikora óta. Régen nem volt ennyire anyagias, bár szeretett akkor is más pénzével foglalkozni. Aztán összejött egy gazdag pasival és azóta úgy viselkedik, mintha ő lenne az angol királynő, pedig semmit sem dolgozott, csak beült abba, amit a szülők, a pasi és a pasi szülei tettek alájuk. Mióta házas, konkrétan leereszkedő flegmasággal beszél mindenkivel, közben fennen hirdeti, hogy őt mindenki irigyli. A valóságban egyáltalán nem irigylésre méltó az élete, legalábbis számomra és sok más nő számára nem az. Ahogy az egója és egyúttal a szája elérte a bécsi kapu méretét, úgy döntöttem, hogy az ikszedik beszólása után inkább nem idegesítem magam rajta és nem találkozom vele.
2023. aug. 14. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
A kolléganőm nem hordja fent az orrát, de nekem rosszul esik állandóan a boldogságáról hallani. Biztos velem is baj van, egyre jobban elszomorít, mert nekem meg semmi sem jön össze és ő is tudja jól.
2023. aug. 14. 21:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!