Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak nekem tűnt fel, hogy...

Csak nekem tűnt fel, hogy sokkal agresszívabbak a mai gyerekek/fiatalok, mint 15-20 évvel ezelőtt?

Figyelt kérdés

15 év alatti fiatalokra gondolok, mikor ezt állítom. Kerékpárral és rollerrel közlekedem a munkahelyemre oda-vissza és menet közben rendszeresen látok anyukákat a 8-10 éves gyerekükkel és a gyerek nagyon csúnyán beszél az anyjával. Facebookon is rendszeresen látok halálesetes hír alatt olyan embereket, akik olyanokat írnak, hogy "haha", mosolygós arc stb.., a profilját megnázve pedig csak 12-13 éves gyerek. Olyat is gyakran látok az utam során, hogy egymást pofozzák poénból.


Mi van a mai gyerekekkel? Amikor én voltam gyerek, tiszteltük a felnőtteket meg meg nem basztattuk egymást poénból. Ha volt egy barátunk, nem bántottuk fizikailag, mondván az csak poén, csak játszottunk botokkal. 28F



2023. szept. 2. 12:44
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
78%

Nem csak neked tűnt fel, - kapják a "mintát" rendesen, minden irányból.

Reklámok, szolgáltatói zaklatás, iskolai érdekérvényesítés módszerei, szülői nemtörődömség, internet... Optimálisak a feltételek ahhoz, hogy bárkiből idő előtt állat lehessen...

2023. szept. 2. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
84%
Sajnos a korosztalyom semmire sem neveli a kölyköt. Akinek van esze, az nem szül. Csak így a hülyék szaporodnak.
2023. szept. 2. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
25%
Az hogy a gyerek agresszív, és hogy a szülő nem neveli meg nem ugyan az. A gyerekek régebben sokkal agresszívabbak voltak, eleg csak belegondolni mennyivel több verekedés volt. Most meg ez szinte megszűnt, de semmi tisztelet nincs a szüleik, meg úgy általában a felnőttek iránt. De a kettő nagyon nem ugyan azt jelenti.
2023. szept. 2. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
38%
#3 mi szűnt meg? :D
2023. szept. 2. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
61%

4.


Szerintem sincs annyi verekedés.

Szájkarate van, de verekedés nincs.

2023. szept. 2. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Bocs, hogy beleszólok a nagy vitába meg a minuszolásba: Nekem volt egy legjobb haverom, kinyitottuk a tankönyvet és minden embert ábrázoló képre szarvat rajzolunk. Rohadt vicces volt. A tüdőnket majd' kiköptük a nevetéstől. Most azt látom, hogy egymás bokáját rugdossák, meg lökdösik egymást pofozzák egymást. Egyébként X. kerületi vagyok és a IX. kerületet érintem a munka útján.


#5 Kifejted mi a véleményed?

2023. szept. 2. 13:47
 7/16 anonim ***** válasza:
55%

#6 a mostani diákok is pont ezt csinálják, de ha visszanézel 50 évet akkor ott elég általános volt a sulis verekedés.


Mondjuk amíg valaki elő nem húz egy statisztikát erről addig csak elbeszélünk egymás mellett, mert én így tapasztalom, te meg máshogy tehát egyetértés sosem lesz. Szóval én a saját részemről lezárom ezt a vitát mert értelmetlen :D

2023. szept. 2. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
#7 Te hol élsz?
2023. szept. 2. 15:38
 9/16 GJLarsFan ***** válasza:
36%
Szerintem régebben is ugyanúgy agresszívak voltak az akkori "mai fiatalok". Csak ezt gondolom, a fiatalok nem igazán vették észre...
2023. szept. 2. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 GJLarsFan ***** válasza:
0%
Azt elfelejtettem írni, hogy mai fiatal vagyok, de nem olyan, mint amilyennek egyesek gondolják.
2023. szept. 2. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!