Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ez passzív-agresszív viselkedé...

Ez passzív-agresszív viselkedésnek minősül?

Figyelt kérdés

Elhívott valaki egy programra kb. 2 héttel az "esemény" (semmi extra, azért írom így) előtt. Én azt írtam, hogy ha úgy alakul, elmegyek szívesen, de nem ígérek semmit.


Őszintén, nem akarok a részletekbe menni, nem tudtam előre, hogy lesz-e kedvem illetve, hogy lesz-e kedvem az adott illetővel menni. Ennek nyilván megvannak az okai, ebbe nem mennék bele, összetett. Tehát nem ígértem semmit.


Tegnapelőtt írtam az adott személynek, hogy úgy néz ki (közbejött valami ami jobban érdekel egyrészt, másrészt mint mondtam magával az emberrel is vannak fenntartásaim és a napokban előjöttek bennem dolgok amik miatt nem akarok vele menni) nem megyek. De én tök normális stílusban. Azt nyilván nem közöltem, hogy miatta (sem) megyek.


Erre valam olyan volt a válasz, hogy "értem, biztos rengeteg dolgod van..."

Nem álltam le vitázni, nem fogok ezen pörögni, mert ki tudnék akadni, hiszen mi köze hozzá és amúgy tényleg van dolgom, de Ő biztos jobban tudja, na mindegy.


A kérdés lényege: egy ilyen reakció passzív agresszívnek számít?


2023. szept. 2. 13:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
93%

Nem tudom annak számít-e, viszont ha valaki ezen megserdotik az szimplán hülye és jobb kerülni.

Plusz ha nem vagy kíváncsi rá miért "barátkozol" vele?

2023. szept. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
69%
En csak azt nem ertem, ha nem akarsz semmit ettol az embertol, sot, inkabb kerulned, miert allsz szoba vele?
2023. szept. 2. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
67%

Mi? Az, hogy azt írta : “értem, biztos rengeteg dolgod van”?

Mitől számítana annak?

Én is írtam már ezt valakinek, és mögötte nem volt semmi agresszió, sértettség.

2023. szept. 2. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
83%
Más szemében a szálkát? Az övé az passzív-agresszív viselkedés, de a tied talán nem az? Ahelyett, hogy eleve egyenesen nemet mondtál volna neki, hiszen már akkor tudható volt, hogy nem szívesen találkozol az illetővel, passzívan hitegetted, végül hazudtál. Nem vagy jobb a Deákné vásznánál.
2023. szept. 2. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Nyilván azért kérdeztem, mert nem tudom.


Rokon szóval csak úgy nem tudom leépíteni...egyébként nem, mert amikor elhívott nem tudtam előre, hogy fogok-e menni vagy sem. Ha nem akarok és ezt ott akkor tudom, akkor azt mondtam volna.

2023. szept. 2. 13:52
 6/15 A kérdező kommentje:
...-al írta, ami számomra úgy jön le, hogy nem hisz nekem/provokál/x
2023. szept. 2. 13:53
 7/15 Noren1989 ***** válasza:
45%

Nem passzív-agresszív, szimplàn csalódott.


Te, mikor elvették a csattogós lepkédet, mit tettél?

2023. szept. 2. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
0%
#5 Akkor a kerdesedre a valasz: igen.
2023. szept. 2. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
78%
Ember, te képzelődsz. Amúgy miért nem mondod meg neki, hogy nem akarsz menni? Ja, ahhoz már gerinc is kéne, igaz. Szerintem az nagyon gyenge emberre vall, ha valaki nem képes megmondani a másiknak a frankót. Ha farok van a lábad között, akkor nagyon ciki, hogy semmi férfiasság nincs benned és nem vagy őszinte.
2023. szept. 2. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Noren1989 ***** válasza:
60%
#9, Kérdezőnk nő. Vélhetően.
2023. szept. 2. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!