Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Éreztétek már úgy, hogy...

Éreztétek már úgy, hogy szeretnétek igazán élni, bulizni, ismerkedni és mégis úgy érzitek, hogy ez nem megy?

Figyelt kérdés

Akárhogy próbálkozom mindig ugyanoda jutok vissza.

Iszonyatosan szorongok és ezt nehezen tudom lekuzdeni,talan ez gátol meg abban, hogy azt az életet éljem amit akarok.



2023. szept. 11. 17:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
74%
Ez én.
2023. szept. 11. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
81%
Igen, de én már rég elengedtem ezt a bulizás dolgot
2023. szept. 11. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
87%
Igen. Sajnos mióta az eszemet tudom, ez van. Tudom, hogy most vagyok fiatal. Most kellene élveznem az ilyen dolgokat, de túlságosan félek és leblokkolok emberek között.
2023. szept. 11. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen, most is ezt érzem. Introvertált, csendes, zárkózott stb. vagyok, és képtelen vagyok kitörni ebből a helyzetből. Pedig olyan jó lenne élvezni az életet, párkapcsolatot kialakítani, de sajnos nekem ezek nem mennek. Szerintem én már örökre ilyen maradok.
2023. szept. 11. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Egy ideig igy voltam, de mindig maganyos voltam meg egyedul szinte ovis korom ota. Sulikban is. Szoval ez mar az en komfortzonam. Neha persze becsikiz a magany, de ennyi. Ilyen egyedulallo aktivitasokat csinalok.


Sorozatnezes, kodolas, tanulok egyeb termeszettudomanyokat, egyedul kirandulok, megyek mas idegen, varosokba pl Bp - Nagykanizsa, beulok enni meg inni valamit, ilyenek. Azert kirandulasnal hiaba turistaut, azok a vaddisznok meginditjak a belmozgasomat neha...

2023. szept. 11. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Megnyugtató. Nem èn vagyok az egyetlen reménytelen eset 😂

Te meg utolsó, ha megint Nagykanizsán jársz, meg én is épp otthon leszek, akkor elmehetünk sörözni.😉

2023. szept. 11. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
62%

Srácok, ezt szorongásnak hívják és ez egy pszichés betegség!

4es, amit te írsz, az sem introvertáltság, hisz az introvertált ember is lehet szociálisan erős, társaságban gyakran megforduló ember. Amit leírátl azinkább hasonlít szociális fóbiához.


És akár tetszik, akár nem, erre a problémára a megoldás a pszichoterápia.

Lehet majomkodni önfejlesztő könyvekkel, de az csa a dolog el-intellektualizálására jó, mivel az ember a legritkább esetben mozdul ki a szorongás adta ketrecből, így fjelődni is képtelen. Az internetes videók meg aztán pláne hasztalanok erre.


Ha változást akartok, segítségre van szükségetek és azt egy pszichológus tudja megadni.


Réen én is úgy voltam mint ti, begubózódtam, kioffoltam a barátaimat... el is vesztettem így őket, pedig ők hívtak, csak.. áh most nincs kedvem, meg ilyenek.. De ez így nem élet.

Legjobban a feleségem fogalmazta meg, aki szintén átesett ezen: "így utlag visszanézve úgy sajnálom, hogy szorongásra fecséreltem a fiatal éveimet. Azokat már nem lehet visszahozni, kár, hogy csak 23 évesen kezdtem a terápiát és nem 15 évesen."


Szóval hajrá! Ha változást akartok, ez tud segíteni. De az első lépést - hogy felhívjátok a szkait - nektek kell megtennetek. Más nem fogja megtenni helyettetek.

2023. szept. 11. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
79%
Pszichoterápiára nincs pénz mert nem tudok dolgozni se emberek közé menni a szociális fóbia miatt.
2023. szept. 11. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

8, ha van róla orvosi diagnózisod, kaphatsz érte segélyt.

Ha nem volt korábban munkád, akkor nem túl sok, az igaz, de a dolog maximuma 194.000 forint, ami azér tmár jó pénz ahhoz képest, hogy a puszta létezésedre adják.

2023. szept. 11. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Néha. Bulizni nem tudok, nem iszok alkoholt (szív gyógyszert szedek), na meg sok a c a szórakozóhelyeken.

Utazgatni- mi van ha betörnek? Kiszagolják ha valaki nincs otthon. A szomszédomba az elmúlt hónapban 3x törtek be.

Ismerkedni- barátkozni nem lehet neten

2023. szept. 12. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!