Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan győzzem le a megfelelé...

Hogyan győzzem le a megfelelési kényszerem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!☺️

Azzal fordulnék hozzátok, hogy vajon milyen modszerei lehetnek a megfelelési kényszer leküzdésére.

Észrevettem magamon hogy nagyon tetszeni akarok mindenkinek. Az iskolában nem túl jó az osztályközösségünk van vagy 5 lány aki ugymond a “király” és mindenkit lenéznek. Hol jóba vannak velem hol rosszba és azt vettem észre hogy bár hiába nem kedvelem őket mégis szeretném ha jó fejek lennének velem.

De ha más emberekről van szó aki nem kedvel is ezt szeretném nagyon rossz tulajdonság és már tudatosult bennem de egyszerűen az agyam nem

bírja ki hogy ne rágódjon a dolgokon.

Aki esetleg volt vagy van hasonló cipőbe tudna nekem tanácsot adni?


2023. szept. 18. 17:09
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Nálam az segített amikor realizáltam hogy a legtöbb embert túlbecsülöm, és akkor szép lassan egyre kevésbé idealizáltam őket túl. Szóval az idő, és az élettapasztalat. Illetve a saját szempontjaidat se hanyagold el soha mások miatt, mert azzal visszaélhetnek és keresztülgyalogolhatnak rajtad, utána akár már rendszeresen. Legyenek mindig határok, mit lehet megtenni és mit nem.

Suli egyébként még eléggé más világ, ott nagyon hangsúlyos még ez a social classos vonal, még ha sokszor csupán illúzióra is épül. Meg a divatok és trendek. De működik, hiszen látod, mégis a többség az 5 királykisasszony kegyét lesi. Velük egyébként lehet tényleg nem árt jóba lenni, mert ha rászállnak az emberre az kellemetlen. De csak magamat tudom ismételni, legyenek meg a világos határaid, ne "szolgáld" őket. Csak add meg nekik a tiszteletet, véletlen se sértsd meg őket főleg mások előtt. És akkor szerintem rendben is lesztek.

2023. szept. 18. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!