Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha a világban konszenzus van...

Ha a világban konszenzus van arról, hogy a jó oldal a helyes, akkor hogyan lehetséges az, hogy gátlástalan emberek kerülnek vezető pozícióba, akik döntenek mások sorsáról?

Figyelt kérdés

A sok igazságszerető, tiszta szívű ember miért hagyja ezt?

Vagy a népek többsége a rosszat szereti, csak nem vallja be?


2023. szept. 19. 09:10
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
"A pokolba vezető út jószándékkal van kikövezve"
2023. szept. 19. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
62%

Már megint egy olyan kérdés, ami állít.


Mi a jó oldal? (Ami nekem jó, az neked nem biztos, hogy jó.)


Miben van konszenzus? Szerintem semmiben.


Nincs olyan, hogy igazság. Így igazságszerető sincs.


A "tiszta szívű" az egy lózung. Valakinek valaki tiszta szívű, másnak ő a legnagyobb gazember.


Ahogy nincs olyan, hogy jó oldal, olyan sincs, hogy rossz.

2023. szept. 19. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
71%

Ezen sokat gondolkodom én is a munkkahelyi légkörből adódóan.

Részben azért van ez, mert az ilyen xarkavarók mégha rosszak is, jobban előreviszikk a világot, mint az, akinek kvázi a tej is megolvad a szájában.

2023. szept. 19. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
73%

Ez az "erkölcsi felsőbbrendűség" a magunkfajta birkáknak lett kitalálva.


"Lehet, hogy a Tisza-tóhoz is csak háromévente jutunk el a családdal, de én nyugodtan alszom!"


"Nem telik új autóra, jó nekünk a régi, vigyázunk rá, de én nem másokon élősködve szedtem meg magam!"


"Szegények vagyunk, de tisztességesek!"


Ők meg röhögnek rajtunk.


Egy kis történet. Amikor kicsi volt a gyerekem, egy városszéli "fiatalok házában" laktunk, volt kb 70 lakás, minimális önkormányzati lakbér, kötelező lakáskasszát kellett fenntartani, max 5 évig maradhattál. Egy csomó kisgyerek volt ott - de hát nem vetette fel a környéket a pénz, gondolhatjátok.


Játszanak ott a gyerekeink a homokozóban, amikor valamelyik szomszédnak jött rokona, bazinagy városi terepjáró, márkás cuccok, látszik, hogy zsebből fizetnék ki akármelyikünk teljes vagyonát. Náluk is 2-3 éves kisgyerek, ő is ott játszott a mieinkkel a homokozóban.


Természetesen a homokozójátékok egy közös halmazt alkotnak, a gyerekeink is megszokták, hogy használják mindet, tanítgattuk őket, hogy "kérem szépen, köszönöm szépen, játszatok szépen együtt, add neki oda, oszd meg amid van..." Gazdagék gyereke meg éktelen hisztit csap, mikor valamelyik gyerek az ő homokozólapátjával kezdi pakolni a vödrébe a homokot.


Gazdag szülő meg: "Hát ne hagyd már! Vedd vissza! Az a tied!!!"


Mi meg csak lesünk, és akkor megértettük, hogy miért vagyunk mi itt, miért lesznek ugyanitt a gyerekeink, és miért nem ülünk majd mi be a SUV-ba, amit akkora garázsba fogunk beparkolni, mint a mi kis önkormányzati bérlakásunk...

2023. szept. 19. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mi a “jó” azért ez eléggé relatív
2023. szept. 19. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

#5

Mint minden, ami a "kérdés"-ben szerepel.

2023. szept. 19. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Shaddark ***** válasza:

A hatalom öröklődik s pénzzel.

Amíg lesznek örökösök, addig lesznek idióta vezetők.

Persze, a politikai hatalmat már nem annyira lehet örökölni, de az igazi hatalommal bírók között van 10% aki saját erőből lett egy multi cégben tulajdonos, a többi meg mind idióta, drogos, szellemi nyomorék. És az ő kezükben van a valódi hatalom. Ők döntik el, kinek lesz +1 milliárdja kampányra, aztán pedig minden mást. A politikusok dolga pedig az, hogy megmagyarázzák a megmagyarázhatatlant.

2023. szept. 19. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha valóban idióták kezében lenne hatalom, abból egy pillanat alatt kiforgatnák őket… ilyet is csak egy gyerek, vagy egy igazi idióta gondolhat a világ működéséről.
2023. szept. 19. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!