Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyi időt szántok a családba...

Mennyi időt szántok a családban egymásra, mennyit beszélgettek, jártok programokra, jellemző, hogy a gyerekek kamaszkorától eltávolodnak a családtagok?

Figyelt kérdés
Életkórt is írj, ill. hogy hány fős a családotok, milyen életkorúakról van a szó?

2023. szept. 23. 18:31
 1/6 anonim ***** válasza:
77%

Két ötven körüli szőlő, 16 éves lány.


Valamennyire távolodunk persze. De sztem ez normális valamilyen szinten. Ma a lányom a barátnőivel ment el moziba meg "mekizni". Mi meg addig bevásárlást intéztunk az apjával.


Szoktunk elmenni hármasban is ide oda, de például több napos programok is vannak együtt, de azok barátokkal közösen. Úgy bulisabb. 🙂

2023. szept. 23. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
82%
Nem szőlő, szülő. 😀
2023. szept. 23. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
85%

Egy kamasz jó, ha a haverjaival van, és nem a szüleivel.


Nem csak megélnie, hanem barátkozni is meg kell tanulnia.

2023. szept. 23. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Félreértés ne essék, nem azt akarom sugallani, a fiatalok ne barátkozzanak és üljenek otthon! Ettől függetlenül, ill. mellett, mennyire élvezik (még) egymás társaságát?
2023. szept. 23. 19:30
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

50 körüli szülök, 16, 23 éves fiúk és 20 éves lány.


Mi elég közel állunk egymáshoz, sokat beszélgetünk. Aki éppen nincs itthon hoszabb ideig (mondjuk egyetem miatt) azzal is legalább hetente beszélünk, megvan mindig ez a "telefonálós nap".

Programok annyira nincsenek, csak ritkán, inkabb beszélgetünk :D

A kamaszok nyilván eltavolodnak valamennyire de ez teljesen természetes.

2023. szept. 23. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

23 éves egyke vagyok, szüleim közelebb vannak a 60-hoz, mint az 50-hez.

Mostanában, munkám okozta táv miatt, naponta 1x beszélünk telefonon, úgy 30-40 percet, különben pár hetente megyek haza hozzájuk. Olyankor igyekszünk legalább 1x egy pár órás szabadtéri programot szervezni közösen, illetve filmezünk, beszélgetünk még. Több mostanság nem sikerül, sajnos :c

Pedig régen, amikor még suliba jártam, fixen minden szombaton kirándultunk, néha vasárnap is.

Gimi végéig minden évben együtt nyaraltunk, azóta jött be a Covid, meg egyebek, és nem jött össze. Nyári programok is mondhatni rendszeresen voltak, bár a munkámmal nem mindig volt könnyen összeegyeztethető minden.


Nem mondanám, hogy eltávolodtunk volna érzelmileg. Sőt.

2023. szept. 27. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!