Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Érzéketlennek neveznek, ha...

Érzéketlennek neveznek, ha szavakkal a másik tudtára adom, hogy nem olyan fontos. Nem olyan fontos, mint én magam, nem érdekel annyira, amit mond, mint a magamé, nem annyira fontos ő nekem, hogy ????

Figyelt kérdés
ezt vagy azt megtegyem a kapcsolatunkért vagy érte. Ez tényleg nem szép, elismerem. De ugyanezeknek az embereknek (akiket fenti szavaimmal megbántok) már több ember hozta a tudomásukra ugyanezt, csak nem szavakkal, hanem tettekkel. Pl kért tőlük valamit az illető. A megkért fél szavakkal azt mondta, oké, megteszem/úgy lesz. Majd teljesen semmibe vette a kérést, soha nem teljesítette. Vagy: kérdés: szeretsz? találkozunk? elmegyünk ide vagy oda? kitöltenéd ezt a kedvemért? rám szánnál ennyi/annyi időt? stb. Az ignorálás itt is egyenértékű a nemleges válasszal, gondolom. Mégis az fáj jobban szerintem embereknek, mikor a "nem vagy elég fontos" üzenet nem csomagolva, rafinált módon érkezik, hanem szavakkal egyenesen kimondva. Miközben Almási Kitti és mások az egyenes kommunikációra biztat. Ti hogy csináljátok, veletek hogy csinálják?
2023. szept. 30. 15:02
 1/7 anonim ***** válasza:
Attól is függ, hogy milyen szavakkal, milyen stílusban mondod.
2023. szept. 30. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%

Én nem egyenesen mondom.

Pl a szomszedsrác allandoan áthiv magához. Ezerszer közöltem már vele hogy nem vágyok 4 falra se, filmezésre se egy pasival.

De elhiv pl pubozni is de úgy hogy pl este 7 kor bevágja lenne e kedvem menni vele, amikor én már nem kezdek neki készülni. Ezt is mondtam hogy előre szeretném ezeket tudni. De mégse tervez elore soha.

Es ezek utan ötezredjére is át akar hívni.

Es kicsavarja hogy én biztos lenézem őt biztos ez meg biztos az azert nem akarok semmit.


Önsorsrontó. Nem én nézem le alapból, hanem ö tesz róla, ő maga váltja ki belőlem azt, hogy lenézzem. Hogy ekkora barom nekem tényleg nem fog kelleni soha akinek husszor elmindom hogy en nem vagyok 4 fal kozt ücsörgős filmezős, de azért ezredjère is át akar hívni filmezni.


Én nem azt érzem hogy azert nem megyek át mert ő nem fontos, hanem azt hogy ő öli meg hamvában az egészet h9gy fontos lehessen.

Nekem nem vonzóak a 2 bites agyúak. Meg akik 4 falazni hívnak. Kristalytisztán leírtam elmondtam nem egyszer. De nem sikerul felfogni.


Én minden esetben a másikra reagálok csak. Alapbol nálam ninvs olyan hogy vki fontos vagy nem, sajáz magukat teszik vagy fontossá a szememben, vagy pont ellenkezőleg. Én csak okozat vagyok.

2023. szept. 30. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mindenesetre szokatlan, ha valaki mindig őszintén kimondja, amit gondol. Azt hiszem, van helye az őszinteségnek, és van helye a tapintatnak is, minden esetben egyedileg kell mérlegelni, hogy melyik utat válasszuk. Azt gondolom, a bölcsesség ott kezdődik, ha az ember helyesen mérlegel az összes körülmény , a rövid és hosszú távú célok figyelembe vételével.
2023. szept. 30. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
3: igen, egyetértek. Egyéni mérlegelés. És én sokszor rosszul döntök. Mármint mások megítélése szerint. Én meg idehordom a kételyeimet.
2023. szept. 30. 15:39
 5/7 A kérdező kommentje:
3: örök kérdés, ha nem mondom ki (mert a másik konkrétan tudni akarja, vagy akár kéretlenül, mondjuk inkább: alkalom adtán), akkor tapintatos vagyok vagy hamis? Ez is minden esetben más, illetve minden ember máshogy mérlegel bizonyos szituációkat, az én döntéseim, mérlegeléseim eredményei csak rám jellemző eredményt hoznak, te vagy egy harmadik személy egész másnak címkézne valamit.
2023. szept. 30. 15:41
 6/7 A kérdező kommentje:
A helyzetemet nehezíti, hogy a legtöbb ember őszintének tartja magát és saját bevallása szerint másoktól is őszinteséget vár.
2023. szept. 30. 15:42
 7/7 A kérdező kommentje:

Vegyünk egy szituációt: valaki találkozni akar veled, melléd akar ülni a buszon, keresi a társaságod, hív stb. Nem pont romantikus értelemben, de akár úgy is lehet. Vagy csak simán egy kolléga, kolléganő, még akár a saját családtagod is lehet az. És amit ő érez (szavakkal kimondja, vagy akár csak a jelzései alapján), azt te nem érzed. És nem akarod megbántani, nem akarod, hogy fájjon neki, de jó az, ha azt mondjuk neki: persze, majd beszélgetünk. Én is találkozni akarok veled, újra és újra. Én is jól érzem magam veled. Nekem is épp olyan fontosak a beszélgetéseink, mint neked. Nekem is épp annyit jelent a kapcsolatunk, mint neked. Fontos vagy nekem.

Miközben nem így érzel, a találkozásaitok nyűg, nem bántott téged a másik, de neked ő nem ér semmit, ha találkoznál vele, nem azért tennéd, mert neked ez jó érzés, hanem hogy ne bántsd meg. Nem lehet ezt megmondani? Nem az első alkalommal, hanem mikor nem fogja fel a finom hárítást, a kifogásokat. Vagy pont azért az elején, mert korrekt ember vagy és nem akarsz kifogásokat keresni. Amikor az anyádnak is azt mondod: jaj, felhívnálak, megtenném neked ezt meg azt, de olyan sok a dolgom, nagyon elfoglalt vagyok. Miközben tudod, hogy ez nem igaz, egyszerűen csak nem jelent neked annyit a társasága, hogy az idődből erre áldozz. Jobban szereted a saját társaságod, vagy valaki másét. Egyszerűen az anyádat (tesódat, kollégádat, xy-t) egy fárasztó valakinek találod.

2023. szept. 30. 15:47

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!