Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Vékony emberek! Ti hogy...

Vékony emberek! Ti hogy étkeztek, mennyit mozogtok? Milyen szokásaitok vannak, amik eltérnek a túlsúlyos emberekétől?

Figyelt kérdés

Vannak a természetes vékony emberek, akik nem foglalkoznak a kalóriákkal, de úgy eleve az étkezéssel sem különösebben, esznek amikor éhesek és abbahagyják, amikor nem. Tudom, hogy ez lenne a természetes, de nálam pl ez nincs meg, én akkor is eszem, ha éhes vagyok és addig, amíg van a tányéron. Életemben nem tettem még vissza a hűtőbe vagy nem csomagoltattam el az étteremből ételt.


Szeretnék még gyűjteni pár infót, hogy élnek a vékony emberek. Mit, mennyit esztek? Lassan esztek? Mennyire vagytok aktívak napközben (nem sportra gondolok)?


2023. okt. 2. 13:40
 1/9 anonim ***** válasza:
49%

Vannak a természetes vékony emberek, akik nem foglalkoznak a kalóriákkal - nem, nincsenek, csak nem eszik túl magukat.


Aki vékony, az azért vékony, mert kalóriakeretén belül mozog, a túlsúlyos pedig 3x annyit eszik, mint amire szüksége volna.

2023. okt. 2. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
71%
Világ életemben vékony testalkatú voltam, 163 cm /46-48 kg között, most 39 éves vagyok. Cukrot csak zöldséggel, gyümölccsel viszek be, egyébként eritritet használok. Főzéshez olíva olajat használok, sok zöldséget eszek, zsíros ételeket, chipset és a mirelit dolgokat, ultra feldolgozott készételeket kerülöm. Heti 2-3szor sportolok. Alkoholt ritkán iszom - 1-2 havonta 1 pohár bor vagy 1 meggyes sör, ennyiben kimerül.
2023. okt. 2. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
65%

Nincs nagy titkom.


Csokit nagyon ritkán, folyadékot a kávét kívül csak vizet fogyasztok


Annyira tele vannak cukorral a mai üdítők, meg edessegek, hogy nagyon hizlal


Van mikor viszont fárasztó munkanapon több szénhidrát kell, hogy birjam a napot akkor szoktam vmi csokit enni

2023. okt. 2. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
71%
Nincs titkom.Zabálok, többet mint az egész család..Mégsem rakódik rám egy deka sem. Vannak akik hízékonyabbak így persze hogy híznak még úgy is ha napi 3x esznek csak.Genetika is meg sokminden más rájátszik.Pl én híznék de nem jön fel egy gramm se.
2023. okt. 2. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
74%

Egyszerűen nem kívánok enni. És eleve nem vagyok édesszájú. Ha van valami jó kaja, mondjuk családi ünnepségen akkor sokat tudok zabálni, de semmi nem látszik meg rajtam.

Volt idő amikor ez nagyon bosszantott, de konkrétan magas kalóriatartalmú édességturmixokkal se értem el változást, szóval hagytam inkább a francba.

2023. okt. 2. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Metionin ***** válasza:
100%
Én is mindig vékony voltam, ha nem sportolnék és nem lenne rajtam izom, akkor előnytelenül sovány is. Apám oldalán mindenki ilyen, örököltem. A mostani életmódomat hiába írom ide, rögtön rá lehetne húzni, hogy aha, heti 12 óra sport, egészséges kaja, persze hogy vékony de pl. gyerekkoromban tömték belém a cukros dolgokat, zsíros és olajos ételt, egyetemista koromban baleset miatt évekig alig mozoghattam, mankóval botorkáltam és örültem ha a gyógytornát túléltem, mégsem híztam csak egyszerűen sovány voltam.
2023. okt. 2. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mit lehet lepontozni egy személyes élményen, amikor pont erre kérdez rá a kérdező? :D Ez most komoly?
2023. okt. 2. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Ti hogy étkeztek, mennyit mozogtok?":

Hétköznap nem eszek főtt ételt, vagy nagy ritkán heti 1 gyros-t, vagy kínait. A munkahelyemen rövidtávokat mozgok, 2 naponta elég sokat, részben fizikai munkát is végzek.


"Milyen szokásaitok vannak, amik eltérnek a túlsúlyos emberekétől?": Minimális mennyiséget eszek, csak hétvégén eszek főtt ételt.


"Mit, mennyit esztek?":

Hétköznap kekszeket, csokikat, 3:1-ben kávét eszek. Hétvégén rendes, főtt ételt: levest, főételt, sütit - ha van.


"Lassan esztek?":

Gyorsan eszek, tööbbnyire egyedül szeretek enni.


"Mennyire vagytok aktívak napközben (nem sportra gondolok)?":

2 naponta a munkámból adódóan aktív vagyok: rövid távokon többet mozgok, részben kevés fizikai tevékenység is van. Nem sportolok, de ha tehetem, akkor kerékpározok.

2023. okt. 2. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Én àltalában mindig ugyanazt eszem.Kicsit odafigyelek,de messze nem annyira,mint a tudatosan èlők.Munkanapokon 2 szendvics csirkemellfilèvel (teljes kiőrlésű kenyèrből,szeletenkènt 25 g,összesen 100 g a 2 szendvics:1- reggelire,1 uzsonnàra),ebèdre vagy vegàn fasírt,vagy sült tofu,quinoa vagy fekete lencse.Mindenhez hasznàlok olíva olajat.A munkámból kifolyólag aktív vagyok,nèha edzek,de nem rendszeresen.Gyakran rágcsálok mandulát,vagy sajtot,szeretem a halat.Gyümölcsöt nem eszek,de sok zöldséget.Amúgy húsból csak csirkèt meg halat eszek.

Ami különbsèg,hogy mindig viszem magammal az ètelt,nem szoktam útközben venni pèksütit meg ilyeneket,meg nem szoktam sokfogásos menüt fogyasztani (pl.leves,főétel,desszert).Egy rendes éttermi menüt nem tudok megenni.Annyira nem szeretek enni,nem szeretem,ha teltségérzetem van.Sok kàvét iszom,elèg gyakran szoktam alkoholos italt is fogyasztani,de édességet nem.

2023. okt. 2. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!