Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Kisgyerekek, aztán később...

Kisgyerekek, aztán később főleg a lányok, nők miért sikítanak, ha kergetik őket (pl. fogócskázás közben)?

Figyelt kérdés

Óvodás, kisiskolás korig a fiúk is hajlamosak erre, később azonban ez csak a nőknél marad meg, ott sem mindenkinél.


Mi ennek az oka? Miért jó sikítani? Ha hasznos (evolúciósan), akkor miért nyomható el? Ez tudatos erőfeszítés, vagy egyszerű döntés kérdése?


2023. okt. 6. 09:24
 1/8 anonim ***** válasza:
81%
A fiúk gyerekkori sikítása csatakiáltássá érik, nézz csak meg egy sporteseményt.
2023. okt. 6. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy meg nyilván evolúciósan az az oka, hogy a veszélyhelyzetben odacsődítse a többieket és segítsenek.

Hullámvasúton pl nagyon jó érzés sikítani, de van aki csak némán markolássza a karfát és fohászkodik :D

2023. okt. 6. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
37%
Én piciként sokat beszéltem, képeken a keresztanyám a számat befogta.
2023. okt. 6. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Veszély jelzés, segítségkérés, nyilván evolúciós ösztön gyerekeknél és nőknél (azaz a "gyengéknél").


Mint ahogy minden ösztön, társadalmi és mentális fejlődéssel elnyomható.

2023. okt. 6. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Segélykérésként funkcionál.
2023. okt. 6. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Érdekes hogy mindenki a segítségkérést írja. Ha veszélyben érzik magukat a gyerekek, miért nevetnek közvetlenül utána? Van a szomszédban egy gyerek, amilyen szerencsétlen vagyok, és neki is szokása hogy játék közben egyszere röhög és sikítozik. Nem azt mondom hogy nincs igazatok, csak a logikát nem értem.
2023. okt. 6. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
65%

#6


Nem valami logikus a gondolkozásod. "Játék közben". Ja. Mert játék közben van, és nem veszélyben. A játék a gyermeki psziché és egyedfejlődés alapvető eleme az őskor óta. Pontosan tudja a szervezet hogy mi játék, és mi veszély, ha más nem, akkor a körülötte lévők arckifejezéséből: a felnőttek nevetnek, nem reagálnak úgy mintha veszély lenne, ergó csak szórakozunk.

Láttál már gyereket kacagni tényleges veszélyben? Háborús menekülés közben? Stb?

Az megesik, hogy hirtelen veszélyhelyzet UTÁN kacag az ember, mert az ijedelemtől a szervezet adrenalint, a jó állapot bekövetkezése után a szervezet dopamint termel, mindkettő felfokozott állapothoz vezet.

2023. okt. 6. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Metionin ***** válasza:
Nekem ez mindig fura volt, már gyerekként amikor a filmekben folyton sikítoztak a nők is rácsodálkoztam. Az oviban is kész sokként ért, hogy a többiek sikítozva rohangálnak :D én szerintem életemben nem sikítottam, azt se tudom, hogy kell, nem is próbáltam. Valahogy olyan életszerűtlennek érzem, hogy megijed valaki és sikít, én mindig pont hogy elhallgatok és vagy szélsebesen azon pörög az agyam hogy hogy meneküljek meg (pl. ha kergetett egy másik gyerek vagy kutya vagy láttam egy állatot, amitől féltem) vagy nem mozdulok meg.
2023. okt. 7. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!