Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Másokat is megszokott viselni...

Másokat is megszokott viselni az óra átállítás?

Figyelt kérdés
Kár hogy nemsokára át kellesz állítani, szerintem maradhatba.

2023. okt. 6. 17:23
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
67%

Maga az óraátállítás fel sem tűnik.


Viszont a korai sötétedés megvisel és pont teszek rá, reggel meddig van sötét, felőlem délig is lehetne az. Ha korán kell kelnem, ígyis és úgyis megvisel, ha 7:30-kor szól az ébresztő, akor ígyis és úgyis sokkal könnyebb.



30


A 12 óra ma már a legtöbbünk számára a nap első felében van, nem a közepén. Jó, a munkaidőnek sok helyen ez a közepe-vége, de a felkelés-lefekvés arányában nem.

Ha 4-kor kelnénk és 20-kor feküdnénk, akkor lenne a dél a nap közepe.

2023. okt. 9. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:
75%

31.

Nem azt mondtam, hogy a dél a nap közepe. Hanem hogy nagyfokú felelőtlenség azt kijelenteni, hogy a téli az eredeti, vagyis az a jó és pontos, összhangban a természettel és ezért ahhoz kéne igazodni. Egyáltalán nincs összhangban, mi több, pont ugyanannyira van csak, mint a nyári, tehát ez alapján nyugodtan választható akár az is.

2023. okt. 9. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:
88%

32



Jaaaaa.



Ezt nem vágom, csak azt, hogy nagyon az időzóna szélén vagyunk.



Voltam Hamburgban, két dolog tetszett nagyon, a hűvös időjárás és az este 10-ig világos. Tény, eléggé északon is van. (Ja és más is tetszett ott, nemcsak ez a 2 dolog. 😅)

2023. okt. 9. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 hakapeszimaki ***** válasza:
84%
30 A nyári időszámítással 12:30-kor van délen a nap. Akkor a téli időszámítással 11:30-kor van délen a nap! Akkor hol van 12-kor? Egyiknél sem! Akkor ugyan mindegy,melyiket választjuk! Akkor legalább este legyen tovább világos,a nyári maradjon!
2023. okt. 10. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 A kérdező kommentje:

Én mint kérdező, ha bele szólhatok, jobban szeretem ha este 4-után sötétség van. :)

Ennél kellene maradni szerintem.

2023. okt. 10. 13:16
 36/45 hakapeszimaki ***** válasza:
80%
35 Nyáron meg hajnal 3-kor világos,ugye? Mégis mi a fenének,mikor még alszol:
2023. okt. 10. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:
88%

Már aki tud világosban aludni, ugye. Én a sötétítő függönyön át beszűrődő napsugárra felébredek. Redőnyt nem lehet szereltetni, műemlék a ház, és nem engedi az önkormányzat - plusz nem is az enyém, én csak bérlem, a tulaj végtelen jófejségének köszönhető, hogy egyáltalán utánajárt, hogy lehet-e redőnyt szereltetni.

Kamaszkoromban, míg a szüleimnél laktam vidéken, ott volt redőny. Akkor is borzasztó pazarlásnak tartottam, hogy átalszok 2-3 világos órát, aztán este meg ugyanennyit égetem a villanyt.

2023. okt. 11. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:
91%

A nappal van a baj, hogy túl kevés ideig van fent. Azt kéne tologatni minden nap, hogy hamarabb keljen, és később nyugodjon.

A nép igen jelentős része 6-kor kezd dolgozni, ehhez már 5-kor vagy legkésőbb fél 6-kor el kell indulnia hazulról. Sok ember szabadban dolgozik. Ezért nem mindegy, hogy mikor kel a nap. Évente vagy 3 hónappal többet kellene sötétben a munkahelyre vezetni.

És ha állandóra tennék a nyári időszámítást, akkor Szilveszter táján két hétig csak fél 9-kor kelne a nap, kb. 8-ig lenne sötét. Azért szívás még egy plusz órát sötétben dolgozni. Még aki lámpafényben dolgozik, annak se mindegy, hogy mikortól van természetes fény. Aztán aki szabadban dolgozik, csak 11 óra tájban kezdene vergődni valamire az idő még tiszta napokon is, addig lenne olyan hideg és nyomorúságos, mint jelenleg 10-ig.

2023. okt. 26. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:
15%
30, szerintem a modern embernek jobb lenne, ha egykor delelne a nap. Nem a földből élünk, és jó esetben nem kelünk hajnal négykor, hogy földet műveljünk. Minél több természetes fényt akkor lehet kihasználni, ha minél később megy le a nap. Hajnalban úgyis csicsikálsz.
2023. okt. 26. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:
29%

38.

Tök mindegy mit tologatod, a nappali órák száma az attól még marad ugyanannyi. Arról meg végképp nem a napocska tehet, hogy egyesek anno kitalálták ezt az idiótaságot, hogy már 6-kor hullafáradtan el kell kezdeni melózni és ehhez sok helyen még ma is ragaszkodnak. És nem is tudom elképzelni, hogy mi az qrva fontos szabadtéri meló, amit télvíz idején is csak kizárólag 6:15-kor lehet frankón elvégezni, de 9:15-kor már nem.

2023. okt. 26. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!