Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy a legtöbb...

Miért van az, hogy a legtöbb ember csúnyábbnak és okosabbnak képzeli magát mint amilyen valójában?

Figyelt kérdés

Legalábbis ez az én megfigyelésem az alapján, amit eddig láttam a világból. Persze nem mintha én mondanám meg, ki zseniális/okos/buta/ostoba elme, de akiket ismerek, azoknak a cselekedetei, kijelentései, általában a kommunikációja, esetleges intellektuális deficitjei alapján közelítőleg megállapíthatóak a képességek. Ja meg a szépség nyilván nem mindenkinek ugyanaz, de ne legyünk álszentek, azért van ebben némi közmegegyezés, vagyis vannak akiket az emberek többségében csúnyának/többségében szépnek látnak.

És szerintem a legtöbb ember nem reálisan ítéli meg magát, csak a két szempontból ellenkező irányban.

Miért lehet ez?



2023. okt. 11. 18:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
66%
Én pont forditva látom. A legtöbb irigy megkeseredett kisebbségi komplexusos, aki nem empatikus nem tud mások sikerének örülni, ha vkit elhagynak megcsalnak akkor érzik csak magukat többnek, vagy ha vkit gúnyolnak lenéznek, utánoznak, mert náluk az jobb.
2023. okt. 11. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
33%
Szerintem ez nincs így, de nem akarok okosnak tűnni. Elég ha szép vagyok.
2023. okt. 11. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
68%

Nem látom az 1# válasza és a kérdés közti összefüggést.


Hosszabb lenne leírni a választ, mint amennyire fontos. A lényeg, hogy ez így van, és ez normális velejárója a pici elmének.

2023. okt. 11. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
0%
Minden hülye azt mondja, hogy ő nem hülye. Te , kérdező , hülye vagy????
2023. okt. 11. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
0%
Hülye aki nem normális.
2023. okt. 11. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
4-es, bár nyilván beugratós kérdés, azért válaszok. Én középszerű intellektusnak tartottam magamat sokáig, de rá kellett döbbennem, hogy ez tévedés. Nem sokkal, de okosabb vagyok mint az átlag, és van néhány kiemelkedő képességem. Szerintem az okos emberek a sötét anyagot keresik, az én intellektuális csúcsteljesítményem pedig az, hogy képes vagyok egy oldalon át fejtegetni, hogy egy cserépben nem nőtt ki a törökszegfű, vagy nincs rendesen felsöpörve a konyha (munkám miatt van erre szükség). Tehát okosnak semmiképp nem mondanám magam, persze nem kizárt, hogy keverem az okosságot a zsenialitással, ebben az esetben megkockáztatom, hogy a szó bizonyos értelmében okos vagyok.
2023. okt. 11. 19:34
 7/14 anonim ***** válasza:
Én szép vagyok és buta. Úristen, a valóságban mi lehet akkor.
2023. okt. 11. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
7-es, Érdekes amit írsz, sajnálom ha kétségbe ejtettelek 😂😂😂
2023. okt. 11. 19:53
 9/14 anonim ***** válasza:
Állítólag aki szép az többnyire buta. Sok ilyen van a környezetemben.
2023. okt. 11. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
36%
Az én csajom szép és okos
2023. okt. 11. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!