Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » 12 fok már hidegnek számít?

12 fok már hidegnek számít?

Figyelt kérdés

Kolleganőm reggel az irodába már hozott magával kettő pokrócot meg ahogy láttam sálat is. Betette őket a szekrényébe, mert vasárnaptól márcsak 12 fok lesz odakint és már jól fel kell öltözni szerinte. 12 fok annyira vaccogós hideg?

Fog menni az irodába a fűtés, már most is bekapcsoljuk, de mi lesz vele hogyha mínuszok lesznek?


2023. okt. 12. 09:52
 1/9 anonim ***** válasza:
57%

Most ez tényleg megért egy kérdést?


Neki ez már hideg.

2023. okt. 12. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%
Nem hideg, de a szervezet a nagy hőingadozásokra így reagál, van aki erre érzékenyebb. A 30-35 fokos melegek után pár nap 12-15 fokos lehűlésnél még kabátot is felhúzol, de a téli hideg időszak után egy 12 fokos felmelegedésnél szélcsendben akár pólóra is visszavetkőzöl. Pedig a két hőmérséklet ugyanaz, a hőérzeted más.
2023. okt. 12. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
74%
Attól függ kinek, nekem igen
2023. okt. 12. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Shaddark ***** válasza:
42%

Én is fázom már 12 fokban, ha tartósan kint kell lennem. Munkába mondjuk nem öltözöm fel nagyon ekkor sem, mert nem sokat kell sétálnom, az út jó részét autóval teszem meg.

Persze nagyban függ attól is, hogy honnan mész a 12 fokba. Ha otthon cserépkályhával fűtenek és 30 fok van a szobában, akkor az elég nagy különbség, könnyen megfázik aki kimegy.

És persze, vannak akik fázósabbak.

2023. okt. 12. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
74%
Benti munkahelyen kit érdekel, hogy odakint hány fok van? Az a lényeg, hogy odabent mennyi. Egyébként egyetértek a kollégáddal, irodában dolgozva szerintem az év két legfázósabb hónapja az április és az október. Télen ugyanis tök egyértelmű, hogy fűteni kell, ilyenkor viszont az üzemeltetés "nincs még olyan hideg, aki fázik, öltözzön fel jobban" alapon szereti halogatni a fűtés beindítását.
2023. okt. 12. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
62%

Attól függ.


Nekem futni a legeslegideálisabb, sétálni, túrázni, kint lenni pont jó.


Végre le tudom hűteni a lakást 21-22 fokig és tudok aludni. Bár bekapcsolták az idióta fűtést, így nehezebb lesz (zajos helyen nem evidens a nyitott ablaknál alvás).


Nem a hidegtől kapunk felsőlégúti fertőzést. Ha 30 fok után kimész (pólóban), 1-2 percig semleges lesz a 12 fok, amíg pl megeteted a kutyát. Ha meg elmész otthonról kabátban, akkor nem mindegy, hány fok volt bent? Mondjuk nálam annyi, hogy a 22-23 foknál nagyobb hőmérsékletben túlmelegszem a kabátban és melegem lesz kint is. 😅



Nincs olyan, hogy "megfázás".

Olyan van, hogy valaki elkap egy vírust (elkönyveli, hogy azért, mert hűvös érte), bemegy a munkahelyére, elkapja még 15, elkönyvelik, hogy a hűvöstől.

Pedig az első jómadárnak kellett volna otthon maradnia.


Nálunk is rengeteg, teljesen rugalmasan használható home office, de bent vannak a prüszkölő, köhögő jómadarak.

2023. okt. 12. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Shaddark ***** válasza:
70%

#6

Köszi, nem sokat tudok erről, a mamám állandóan kabátot adott rám nehogy megfázzak kiskoromban. Én meg bíztam anyámban mostanáig :)

Nálam is 22 fokra van állítva a fűtés, én nem is fázom ha kiszaladok valamiért a kertbe vagy a pincébe. De régen, kiskoromban cserépkályha volt és a 30-40 fokból elég húzós volt kiszaladni úgy emlékszem.

Nálunk haza zavarják aki bejön megfázva szerencsére, itt is van home office... Bár nem nagyon próbálkozik senki, egyetlen "talpnyaló" kollegina van aki képes ilyesmire, hogy kivívja a vezetőség szimpátiáját. De őt is hazaküldik, csak gondolom elkönyvelik mennyivel szorgalmasabb nálunk. Pedig csak ostobább :)

2023. okt. 12. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
62%

Shaddark



Nálunk a fél csapat beteg, "megfázva" vannak.

K. Jó lesz 2 hétig nem sportolni miattuk, ha Covidot kapok el, kockáztatni és 2 hónapot nem sportolni.

2023. okt. 12. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
49%
Én is fázósabb vagyok. Vannak emberek, akiknek a vérkeringésük nem annyira jó: lehet ő is ilyen, ezért készül be.
2023. okt. 12. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!