Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha a pénz nem boldogit akkor...

Ha a pénz nem boldogit akkor miért vágyik rá olyan sok ember?

Figyelt kérdés
2023. okt. 12. 12:44
1 2 3
 1/24 Metionin ***** válasza:
91%
Mert ez bullshit és igenis boldogít. Nem feltétlenül maga a pénz de amit vehetsz rajta és a biztonság, amit nyújt.
2023. okt. 12. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 Shaddark ***** válasza:
96%

A nyomor sem boldogít.

Amúgy meg eszköz. Ha van, lehetőséget nyújt egy boldogabb életre. Önmegvalósítás, szabad választás akár munka akár bármi más (lakhely...) téren.

De nem a pénztől leszel boldog. Nincs a nyomdafestékben boldogság hormon.

De ha veszel belőle csokit, abban már van ;)

Szóval ha nincs, nincs időd keresni és megtalálni a boldogságot mert a létfenntartásra megy el az időd és az energiád.


De pénzre szerintem nem a boldogság miatt vágynak. Sokkal fontosabb nekik, hogy az önismeretük hiányából adódó önbizalom hiányt, önértékelési problémáikat látszat dolgokkal kompenzálják. Erre van szükségük, csak nagyon-nagyon kevés ember szeretne boldog lenni.

- Amihez egyébként egy szerényebb, un. középkategóriás fizetés is elég.

2023. okt. 12. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
96%
Mert a pénzen sok olyan dolgot meg lehet vásárolni, ami hiányzik az ember életéből. Igazából mindenki a maga szintjén "nyomorog". Az emberek többsége tudna olyasmit mondani, amire nagyon vágyik és nem elérhető számára. Az nem mindegy, hogy ez a szükségletek melyik szintjére esik. Az viszont biztos, hogy minél kevesebb a pénze valakinek, annál inkább abban látja a megoldást. Legtöbb embernek nem is egészséges a viszonya a pénzhez való hozzáállásban. Ehhez viszont kellene némi "előképzettség". Rengeteg dologhoz csak a saját akaraterő, a megfelelő hozzáállás hiánya szükséges, ez nem pénz kérdése lenne, de ha valaki gyerekként a családjából, a környezetéből nem látta a megfelelő mintát, akkor csak úgy elmagyarázni nem lehet, mert nem érti meg a lényegét. Az én véleményem az, hogy túlságosan nagy hangsúlyt fektetünk a pénzre. Mások is, néha én is. Aztán néha történik olyasmi, ami segít átértékelni a dolgokat, de addigra többnyire már az életünk nagyobb részét elvesztegettük egy másfajta szemlélettel.
2023. okt. 12. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
73%
Bénzen lehet azt venni, ami bdogít. Ezt a bullshit szoveget mindig a csorók puffogtatják, ezzel nyugtava magukat es a oenzugyi sikertelenseguket magyarazzqk.
2023. okt. 12. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
73%
Az életben felmerülő problémák döntő többsége a pénzhiányra vezethető vissza. Tehát ha nem is boldogít közvetlenül, de nagyban megkönnyíti az életet, ha van pénzed, mintha nem lenne.
2023. okt. 12. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 K.O. ***** válasza:
54%
mindenkinek mas es mas ad boldogsagot, de a penz az a joker.. van akinek a parkapcsolat/csalad fontos, akkor lesz boldog ha van, van akinek a pia meg a szorakozas meg szex meg stb adja meg azt az adag boldogsaghormont amivel ugymond ki lesz elegitve, nem is sorolom tovabb, de a penzzel egy kicsit mindegyikbe bele lehet "nyulni", tehat igenis boldogit a penz.. kerdes az hogy meddig.. mikor jon ra az ember hogy amit megvesz az nem igazi.. mert nem "kapta", hanem megvette
2023. okt. 12. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 Shaddark ***** válasza:
64%

Első körben el kellene dönteni, mi okoz boldogságot.

Én úgy szoktam, hétvégén hátradőlök, és visszaemlékszem, mik voltak azok a pillanatok amikor önfeledten, igazán jól éreztem magam. Sokan szerintem meglepődnének ha megtennék.

2023. okt. 12. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
50%
Ez egy demagóg baromság. Nyilván ha bezárnak életed végéig egy 10m²-es pincébe és adnak be neked 100millió dollárt, akkor nem leszel boldog.
2023. okt. 12. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
82%
Nem a pénz boldogít, hanem amit érte kaphatsz
2023. okt. 12. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 Shaddark ***** válasza:
28%

A vasaló?

Vagy a 20 kilós aranyrúd, amivel jól eltángálnak minden nap?

Nem ,az anyagi javak max, akkor boldogítanak, ha kapcsolod őket. ha segítenek fejleszteni a kis életedet. Pl. adsz a gyermekednek egy olyan ajándékot aminek ő örül és hálás érte. Vagy a párodnak valamit amire régóta vágyott. Egy utazás, ahol csodálatos-szép élményekben lehet részed a pároddal. De ezek nem direktek, szerintem az ha vesz valaki magának egy telefont nem fogja boldoggá tenni. Maximum sikerélménye lesz.

De persze lehet hogy tévedek, mindenki magából indul ki...

2023. okt. 12. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!