Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Életünk második felében...

Életünk második felében (középkorú 40-es, 50-es,) valamint ennél idősebb korban már nem látja hasznunkat semmilyen formában a társadalom?

Figyelt kérdés

#hasznosságtudat
2023. okt. 16. 07:38
 1/8 anonim ***** válasza:
92%
Dehogynem, a családban és a munkában is jól jön a segítség és a tapasztalat. Nem is értem a kérdést, részletezhetnéd, hogy mire gondoltál.
2023. okt. 16. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%
Tekintve, hogy a nyugdíjkorhatár 65 év, nem igazán látom át a kérdésed igazságtartalmát.
2023. okt. 16. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nézz utána, hány éves korig dolgozik az ember, mikor megy nyugdíjba ill. hányan dolgoznak még utána is kényszerből vagy saját döntésükből.


Nézz utána, ki vigyáz a dolgozó középkorúak gyerekeire, amikor mondjuk betegek vagy ki hozza el őket suliból, edzésről, ha úgy jön ki. (igen, a nyugdíjas nagyszülők)


És akkor a sok tróger vagy életképtelen, tengő-lengő huszonévesről még nem is beszéltünk :D

2023. okt. 16. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Örülök a válaszoknak.


Idős párom nem érzi magát hasznosnak, pedig szerintem egyáltalán nem értelmetlen, hogy a világon van.


Próbálom a pesszimizmusát oldani, ahogy csak lehetséges.

2023. okt. 16. 08:41
 5/8 anonim ***** válasza:
69%

Nem attól fogja magát hasznosnak érezni valaki, ha a társadalom jóváhagyja, hogy "igen, te hasznos vagy".

Mármint persze, nyugdíjbalépéskor megvan ennek az érzése, hogy innentől kezdve ő csak viszi a társadalom pénzét, meg hozza Orbánnak a szavazatot és annyi (végülis a maga módján az is hasznos:D).

De tulajdonképpen kinek él az ember? magának, vagy a társadalomnak?

Valójában elég ritka, hogy egy dolgozó egyén ténylegesen olyan húdehasznos lenne a társadalom szemében.

Épp most kaptam visszajelzést, hogy a NAV kiutalta azt a 7800 forintot, ami az adó 1%-om. Hát baze, ez aztán hasznos:D Az alapítvány aminek adtam vehet belőle másfél kiló sajtot:D Hasznos? hátt... jjjaaaa.... de nem feltétlen kéne ebben mérni, mert ez így elég gyatra:D


A párod először találja meg önmagát, hogy ő mint egyén mit is szeret, mibne látja az élet értelmét, mit lvez stb.

És esetleg gondolkodjon el azon is, hogy milyen hasznos dolgokat tud csinálni a közvetlen környezete számára. Ez lehet akár egy kutyasétáltatás a szomszéd dolgozó embernek, gyerekvigyázás, vagy akár a szakmájával kapcsolatosan valami hasznos (jellemzően oktató) termék késízítése. Elvégre neki van valamije, amit a "társadalmilag rendkívül hasznos" 20 éves kezdőknek nincs: tapasztalata. Adja hát át.


Nyilván.... csínyán kell bánni a tapasztalatátadással is, mert az is frusztráló, ha az öreg jön és mindent megmond, hogy hogy kell csinálni. Az sem jó véglet. Ezt is ki kell tapasztalni.

2023. okt. 16. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

5-ös válaszoló: igen, mindenképpen hasznosítja magát a párom! :D


Nagyon szeret segíteni másoknak (nyilván tőle idősebbeket pl. ápolni.) Nincs olyan nagy gyakorlata idősápolásban, mint nekem, de a szüleit Ő ápolta.


Nekem 17 éves gyakorlatom van, neki csak pár hónap.


Nem számol be minden jócselekedetéről, de azért el szokott sorolni egyet és mást, mivel tölti az idejét.

2023. okt. 16. 14:06
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyik távolabbi rokon mondta, hogy tetőátépítésből maradt egy halom faanyaga, le volt csak úgy bszva a kert végébe.

Aztán ment a templomba, mint mindig és később érkezett a szokásosnál és feltűnt neki, hogy ha betelnek a padsorok, akkor hátul az emberek állni kénytelenek, pedig lenne még hely padoknak. Mivle visoznylag fix számú a gyülekezet, ez azt jelenti, hogy mindig lesz, aki áll.

Megbeszélte a pappal, hazament, frt faragott és 1-2 hét múlva beállított néhány új paddal ami a fal mentén elhelyezve teljesen jó volt azoknak, akik a fő padsorokba már nem fértek be.


Mindig ez a sztori jut eszembe, amikor arról van szó, hogy valaki segíti a közösséget olyannal, amire annak igénye van:)

2023. okt. 16. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Aranyos kis történet, 7-es válaszoló! :)


Igen, szereti az egyházi közösségeket valamilyen formában segíteni a párom is. Szóval eltaláltad, mielőtt bármit is írtam volna ezzel kapcsolatban...

2023. okt. 16. 16:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!