Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Itthon miért fura ha köszön...

Itthon miért fura ha köszön valaki? Lehet ez sértés vagy ilyesmi?

Figyelt kérdés

Covid alatt költöztünk haza, elötte 9 éves koromtól 30 évesig Amerikában éltünk. Magyar az anyanyelvem, mindig magyar voltam ott is, minden magyar dolgot tartottunk, otthon magyarul beszéltünk. Nagyon örültem a hazaköltözésnek. Itthon született egy kisgyerekem aki ovodás. Jó ovoda, jó környék. Itt vettem észre legjobban: Köszönök a gyerekem társainak szüleinek a parkolóban vagy a szoba előtt bent az épületben, de csak néznek rám és nem válaszolnak vissza. 1,2 férfi igen, nők nem. Ma is egy társ anyuka a parkolóban volt mellettünk, nagyon jó kis barátok a gyerekek, köszöntem, jó reggelt kívánok, sziasztok. Mindig így szoktam, hogy ne sértsem meg aki magázódva akar lenni. Fiatalabb a nő nálam. Nézett, majd csúnyán nézett, elfordította a fejét. Kellemetlen volt utána egymás mellett öltöztetni a gyerekeket. Feleségem mondja, hogy itt nem nagyon szokás köszönni, főleg Budapesten és mondjuk ha anyukának köszönök ‘idegenként’ az itt jelentheti neki, hogy akarok valamit tőle. És hogy inkább ne köszöngessek senkinek, de nőknek soha. Csak akit ismerek, tudom a nevét.

Ez tényleg így van? Szomorú vagyok miatta. Nekem a köszönés természetes. Amerikában a tényleg teljes idegennek is lehet köszönni, beszélgetni, nem veszi rosszul! Sőt, örül az ember ha embernek nézik. Itthon meg ilyenkor rossz érzésem lesz! Mintha rosszat csináltam volna, csak köszöntem. Ez hogy lehet sértés? Így van tényleg?


2023. okt. 16. 08:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
47%

Itthon ellenségesek, mogorvák az emberek egymással, tele vannak feszültséggel.

Miért? Nem hinném, hogy csak anyagi vonzata lenne, én inkább a nyelvezetben keresem az okot. Ez a magyar nagyon káromkodós, nehéz nyelv, agyonterheli az agyat.

Az angol az meg....nem véletlenül a legtöbb géniusz angol nyelvterületről való.

Mondjuk tegnap én is lesutyerákoztam egy fórumban a magyarokat, kaptam is érte. :D

Azért, mert tagadjuk, attól még igaz. Sajnos.

2023. okt. 16. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Egy idősebb szomszéd néni meg volt lepődve, mikor köszöntünk neki. Ő mondta, hogy itt már senki sem szokott. Szóval ez inkább újkeletű dolog, emlekszem gyerekkoromban még viszonzásra talált a köszönés.
2023. okt. 16. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
83%

Mifelénk nem fura köszönni. Pláne nem egy iskolai közösségben.

Nem így működik Magyarországon. Általában köszönnek, sőt egyébként is beszélnek egymással, megbeszélik az iskolai ügyeket, az osztály ügyeit. Messengeren is van szinte minden osztály szüleinek csoportja és ott is rendszeresen kommunikálnak.

2023. okt. 16. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

A szokásos sztori: világlátott ember a személyes tapasztalata alapján általánosít.


"Feleségem mondja, hogy itt nem nagyon szokás köszönni, főleg Budapesten"

. Sok marhaságot olvastam már itt, de ez dobogós. Egész életemben Budapesten éltem: sokkal inkább megszóltak azért, ha nem köszönök.


Óvodába jár a gyerekem, midenki köszön mindenkinek.


"Mondjuk tegnap én is lesutyerákoztam egy fórumban a magyarokat, kaptam is érte. :D"

. Szóval Te is az a fajta vagy, aki megszólja a magyarokat, a szokásos "de persze én nem, én aztán nem, én okosabb vagyok nálatok" mentalitással.

2023. okt. 16. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Nem mondok rosszat senkiről, én is magyar vagyok! 100% magyar!

3 szomszédunk van, családi házban: egyikek abszolut nem köszönnek nekünk, másik családnál a gyerekek nem tudnak, a harmadikok szoktak mindig. Postás nem köszön vissza a ház elött, csak ha behívjuk aláírás miatt, boltokban sokszor nem köszönnek az eladók. Sokan nem köszönnek. Amikor idejöttünk én mindenkinek köszöntem az utcában aki ott jött (családi házak vannak, nincsen sok sétáló ember csak aki itt lakik). Feleségem mondta, hogy hagyjam abba, mert itt olyan vagyok mint egy politikus aki kampányban van! Ez nagyon vicces volt nekem. Annak köszönjek akit ismerek, attól hogy az utcában lakik nem szokás, csak vidéki utcákban. Barátságos ember vagyok, rossz érzés ez nekem. Szeretek vidáman lenni, köszönni, kis beszélgetéseket csinálni. Ezt is rosszul veszi sok ember ha a boltban azt mondom neki a sorban, hogy milyen meleg nap van ma. Vagy nagy a sor most a boltban, remelem hamar odaerunk.

2023. okt. 16. 09:37
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

#5: az a gond, hogy én, és akit ismerek, pont az ellenkezőjét írná le annak, amit tapasztalsz...


Kötözz két utcával arrébb, hátha ott nagyobb szerencséd van, ha neked rossz érzés, hogy nem köszönnek vissza.

2023. okt. 16. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Metionin ***** válasza:
100%
Én ilyet nem vettem észre, bár nem a fővárosban élek, hanem Debrecenben. Visszaköszönnek a lépcsőházban, a postás, futár, akárki. Talán pár bunkóbb eladó nem, de az mindenfelé előfordul. A kis beszélgetések viszont nekem is furák lennének, mármint így a sorban állva vagy a buszmegállóban. De ez is csak az én hülyeségem, idegenekkel nem vagyok beszédes, a small talk az időjárásról meg nem érdekel. Ettől függetlenül elég gáznak gondolom, hogy a gyereked ovistársának az anyukája, aki szinte naponta lát, nem köszön vissza. Még a városban valahol elhiszem, hogy hirtelen nem ismer fel na de gyerekkel az ovi udvarán, csak simán bunkó.
2023. okt. 16. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
61%
Irigyek az amerikai hátteretekre. A többi szülő asszonysutyorgó szinten beszél ki titeket valószínűleg
2023. okt. 16. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Újpesten járnak a gyerekeim oviba és iskolába. Nálunk mindenkinek köszön mindenkinek az ovi és az iskola előtt.


Úgy látszik te kifogtál néhány fura szülőtársat.

2023. okt. 16. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%
Mert nincs kedvuk naponta 500 embernek koszonni
2023. okt. 16. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!