Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Sok embert miért félemlít...

Sok embert miért félemlít meg, a 30. Születésnapjuk?

Figyelt kérdés

Elég sok ember fél hogy mi lesz ha eléri a 3.X-et.

mi ennek az oka?


2023. okt. 17. 20:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
61%
Gondolom az, hogy már az életük 1/3-ada eltelt. (De igazából több, mert kis eséllyel leszel 90.)
2023. okt. 17. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
93%

Igazából ez egy emlékeztető arra hogy az életed egy fontos és jelentős részén átestél.

Ilyesztő, mert a fejlődésed sok szempontból ellaposodik erre a korra, illetve testileg is ekkor vagy a csúcs közelébe és ezután a legtöbb ember elindul a hosszú lejtőn.

2023. okt. 17. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
90%
Úgy talán kevéssé lenne ijesztő, ha sikeres és boldog lenne az ember, és lenne egészsége, pénze, párja. Így hogy a háromból egy sincs, így kissé ijesztő hogy lassan 30 éves leszek (bár még csak a 28. következik, de az már nem nagy táv ugye...)
2023. okt. 17. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
32%
Értelmetlen számokban mérni egy életet. Valaki az évkor számai vezérlik bizonyos életmód változtatásra, legyen az akár jó vagy rossz irányú.
2023. okt. 18. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Engem csak ilyenkor fog el rossz érzés amikor ezekről olvasok, hogy rosszúl kellene miatta éreznem magamat. Na ilyenkor tényleg elfog, és elég gyötrő. Pedig már bőven elmúltam 30, és igazából ugyanúgy élem a világomat. Élvezve a komolyodást és érettebb gondolkodás előnyeit. Meg a mélyebb érzéseket.
2023. okt. 18. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
90%
Hát mert lassan vége a gyerekkornak.
2023. okt. 18. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én ma olvastam kommenteket egy youtube-videó alatt (tudom, nem szabad), és ott magyarázták vitában, hogy a 30, az már középkorú, én meg ültem otthon a forralt borommal, hogy LOL, 28 vagyok, de egy nagyranőtt gyereknek érzem magam, aki egyedül él, vezethet és ihat. Ha tényleg középkorúnak számít a 30, akkor értem a hypeot - engem személy szerint nem zavar, hogy lassan 30 leszek, még mindig friss vagyok és egészséges, nem vagyok másnapos, de cserébe mostanra kiforrt a személyiségem, lenyugodtam. Középkorúnak meg az ötvenes éveikben járó szüleim tartom. Idősnek meg a 75 éves nagymamám. Szerintem a 30 még bőven fiatal felnőtt kategória, 40 körül talán már középkorú az ember. Pláne, hogy se lakásod, se kutyád, se macskád mostanában 30 éves korodra. Nekem önerőből egy Opelt sikerült összehozni, de azt is eladtam inkább a fenntartási költségek miatt.
2023. okt. 19. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Egyébként lehet, hogy fizikailag az életem felénél járok kb (vagy a harmad lesz inkább pontos, tekintettel arra, hogy minden női felmenőm 90+ évig élt, de legyen most fél), de szerintem 23 éves koromig nem éltem, az nem élet, hogy a napom nagy részét az iskolában töltöm, aztán hazamegyek, és még ott is tanulok. Konkrétan van olyan év, amiről a nyári szünetben végzett munka az egyetlen emlékem, meg pár edzés suli előtt, de egyébként olyannyira nem történt semmi, hogy nulla dolgot ítélt annyire értékesnek az agyam, hogy elraktározza. Szóval ezért is érzem magam fiatalnak, mert mintha csak pár éve kezdődött volna az életem.

Aztán van egy törés idős korban is, mikor már az ember szellemi-fizikai képességei olyan mértékben hanyatlanak, hogy utána amit csinál, az már szintén nem nevezhető életnek. Dédnagymamám 96 évesen halt meg, de az utolsó három évében már feküdt, és nem ismerte meg a családtagjait sem, illetve a múltban élt (engem pl. rendszerint nagyanyám nevén szólított, és úgy tűnt, hogy azt hiszi, 1945 van, és benézett az akkor gyerek nagymamámnak, mert én épp gyerek voltam), szerintem ő 93 évet élt. Meg aztán hármat vegetált. Nem tudom, mennyire érthetőek a példáim, csak azt akarom mondani, hogy a tényleg értékes évek az emberi életben sokkal kevesebbek, mint amennyit egyébként életben vagy. A csecsemő is életben van, meg a kisgyerek is, aztán annyit csinál, hogy nyáladzik, meg beszarik, három éves korodig emlékeid sincsenek, semmi öntudatod. Persze értem, hogy a fejlődés szempontjából ezek fontos évek, de azért 26 évesnek szerintem jobb lenni, mint kettőnek.

2023. okt. 19. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Aki természetes halállal tervezi, hogy azzal szeretne majd meghalni, annak nagyon kevés erre az esélye a mai világban, nem úgy mint régen amikor 90 évesen még tehenet fejtek.

Ma elkapsz egy betegséget és elvisz, vagy ha nem akkor holnap kivasal egy kamion, vagy öngyi leszel szerelmi bánat miatt és még csomó variáns lehet.

2023. okt. 19. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Ez a kérdés azért fogalmazódott meg bennem, mert pl 10 évvel ezelőtt reggelig buliztam, aztán igy 30 felett a buli, ha este megnézek egy jó filmet, és alszok egy jót. :)
2023. okt. 20. 12:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!