Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Más is van úgy vele, hogy...

Más is van úgy vele, hogy elérzékenyül egy-egy filmen?

Figyelt kérdés

Pontosítok kicsit. Ismerem a sztereotípiákat, hogy jaj, bőgünk a romantikus filmek előtt, meg egyéb nettó hülyeségek, de én most épp nem erre gondolok.


Előfordult veletek, hogy egy film jelenete közben elérzékenyültetek? Én eddig bárkivel néztem háborús filmet, vagy bármilyen filmet amiben véres, nyers harcjelenet szerepelt és az illető fapofával nézte végig, férfi, nő, teljesen mindegy.


Hogy honnan jött a kérdés: a barátnőm megkérdezte, hogy van-e kedvem megnézni vele egy filmet (Nyugaton a helyzet változatlan a címe, háborús film), viszont én már ezt a filmet egyszer láttam és már akkor is nagyon erős érzelmeket váltott ki belőlem, például a lángoló katona, emberek, akik az életükért könyörögnek, fuldokolnak. Ez vajon gyengeség, hogy engem ennyire meghat, hogy embereket szenvedni látok? Bevallom kicsit ódzkodom a gondolattól, hogy mondjuk amikor együtt nézzük a filmet sírva fakadok.Nem szeretném magam teljesen beégetni, de a szívem összefacsarodik, ha csak arra gondolok, hogy valaki (vagy éppen egy állat) szenved. Nem bírom végignézni, hallgatni és kerülöm a témát, ezért sokszor lehurrogtak már, hogy mit vagyok ilyen mimóza, máskor meg miért olyan nagy a szám.


Lány vagyok egyébként.



2023. okt. 21. 02:12
 1/7 anonim ***** válasza:
17%
rám az animék nagyobb hatással vannak
2023. okt. 21. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%
Rám is hatással vannak a filmek. De mondok egy másik érzelemre példát. Nekem pl az exemet fiatal korában megerőszakolták, és amióta ezt elmodta nekem bármely filmben erőszak jelenetet látok, égtelen harag égy gűlölet gyúl szívemben és ölni tudnék. Tegnap A balerina c. filmet néztem meg, és ugyan ezt a fájdalmas haragot éltem meg. De egy megható filmen is tudok sírni. Ilyen például a Híd Terabithiába c. film. Azon mindig könnyem csordul amikor az egyik számomra kedves főszereplő meghal. Bárhányszir is láttam a filmet, mindig érzelmileg felzaklat, és a világ összes fájdalma árad át rajtam. Boldogságra is ez igaz tud lenni. Szóval a teljes érzelmi skálát képes vagyok érezni akár filmek hatására is. Szóval szeretném hogy tudd hogy nem vagy egyedül, és ez nem gyengeség. Érezni egy érzéketlen világban kiváltság. 30/F
2023. okt. 21. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
61%
Csak ha ittam, akkor nem is nézek csak egyedül filmet. Olyankor néha megnézem a Hair fináléját (nem tudom miért), na az tuti befutó ebből a szempontból.
2023. okt. 21. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
62%
Mondjuk a háborús filmek többsége engem sem hat meg. Azon viszont zokogtam, amikor a Legenda vagyokban a kutyát meg kellett ölni.
2023. okt. 21. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
2023. okt. 21. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez engem is megráz, csak nem sírásban jön ki. Olyan, mint ahogy a Harry Potter filmben leírják a dementor támadást, az az érzésem, hogy soha többé nem fogok megint örülni az életben. Tudom, hogy film, de a legtöbb ilyen megtörtént a valóságban is.
2023. okt. 21. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a válaszokat! :DD Kedves Kettes, én is haragudtam már nagyon filmkarakterekre, de ilyenkor emlékeztetem magam, hogy a színész mennyire jól játszotta a szerepét, hogy ekkora harag lobbant bennem az irányába teljesen ismeretlenül.


Nem másért, egyébként egy közeli családtagomat nagyon érdeklik az ilyen dolgok, szeret ilyen filmeket nézni (történelmi, háborús filmek, filmek őrült emberekről, szadistákról és bármiről ami az ember szenvedését okozta tulajdonképpen) és amikor ilyen témákba keveredünk gyakran elkezdek hevesen hárítani, hogy hagyja már abba, mert "nem érdekel", aztán ő meg rámpirít, hogy én ugyan hogy képzelem, hogy a felnőttnek megszabom, hogy milyen témákról beszélhet.


Úgy érzem nem egészen érti, hogy engem ezek nagyon megráznak, még ha ő gyengének is tekint érte.

2023. okt. 21. 11:37

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!