Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nem kéne, hogy a szabadidőbe...

Nem kéne, hogy a szabadidőbe eső, de nem szabadidős tevékenységek a '8 óra munkába" tartozzanak?

Figyelt kérdés

8 óra munka 8 óra pihenés 8 óra szórakozás a dal szerint.


Igen ám, csak hogyha 8 órát dolgozunk, hazajövük, akkor a házimunka, boltba menés, falfúrás stb a '8 óra szórakozás' részbe esik bele, holott nem szórakozásnak minősül.


Azt tartanám szórakozásnak, vagy szabadidős tevékenységnek, aminek az elmaradása nem jár negatív következménnyel, életvitelre vonatkozóan. Pl filmnézes. Ha ezek elmaradnak, senki nem hal bele.

De ha a munka elmarad, nincs kereset nincs megélhetés. Ugyanígy, ha a boltba menés, főzés elmarad, nincs mit enni. Ha a takarítás elmarad, disznóól lesz, a higiéniai viszonyok romlanak és terjed a ragály. Ezek ugyanolyan tevékenységek amiket nem választhatok, hogy megcsinálom-e vagy sem, meg kell csinálni őket, az életbenmaradashoz, igenám, csak ezzel a szabadidő 80-90%-a elmegy, és nem 8 óra a munka, 8 óra a szórakozás, hanem 14 óra a munka és 2 a szórakozás, de arra a 2re már úgyis bealszol.


Mit gondolsz, nem lenne-e jobban fair, ha a 8 óra szórakozás NETTÓBAN lenne meg, tehát tényleg csak általad valasztott szabadidős tevékenységgel tölthetnéd?


2023. okt. 22. 21:24
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

8 óra munka, 8 óra pihenés, 8 óra szórakozás.


Ez heti 56 órát jelent mindháromból.

De hé, te csak 40 órát dolgozol a munkahelyeden hetente!

Elegendő számodra 16 óra hetente a takarításra és a főzésre? Szerintem sok is.

2023. okt. 22. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

"Maximum Nagy Ferónak, elvégre az ő szabályára hivatkozol:D Remélem tudod, hogy ez abszolút sehol sincs megírva, hogy enek így kellene lennie."


Azért légyszi, ennyire ne nézz hülyének. Írtam hogy félig poén kérdés, szimpla "mi lenne ha"? De ettől még nem lesz a bibliám a dal. Mindegy látom, ezt itt nem lehet megcsinálni...

2023. okt. 22. 22:21
 13/18 anonim ***** válasza:

12, elnézést, feltettél eg ykérdést, gondoltam komolyan veszem a felvetésedet.

De ha gondolod leírom, hogy mennyit szoktam dolgozni és inkább nem szólok hozzá a kérdéshez érdemben:DD


Már az is baj, hogy komolyan végiggondolom a kérdést és próbálom gyakorlati szempontból megközelíteni?


Mindegy, ott a 11es válaszom is. Az végülis megadja a válasz: nyugodtan veheted a munkaórák közé a takarítást is, még így is valószínű, hogy kevesebbet dolgozol mint heti 7x8 óra.

2023. okt. 22. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Felfogás kérdése. Ha szereted a rendet,nem gáz a házimunka.
2023. okt. 22. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Egyébként mostanság elterjedt az a mondás, miszerint a középkori jobbágyok nem dolgoztak annyit mint a mai emberek. Le is van vezetve szépen, hogy jellemzően mennyi robot volt az elvárt, mennyi munkaszüneti nap (jellemzően vallásos ünnep) volt egy évben és kijött, hogy amúgy jóval kevesebb munkanapjuk volt egy évben, mint nekünk.

Naja...

...csak aztán azt is megállapították a szakértők, hogy a középkori jobbágy nem tekintette munkának pl az állatok kiganézását, a kenyérsütést, az állatok levágását és feldolgozását... azaz azt, amit a saját háztartásukban nap mint nap végeztek. És ami gyakran jóval keményebb volt, mint a földesúr földjén való munka.


Nem mintha a földeken ne dolgoztak volna cudarul sokat, hiszen pl az aratás napfelkeltétől napnyugtáig tartott, azaz gyakorlatilag reggel 6kor már kaszáltak, és este 8ig nyomták, némi déli pihenővel, pihenőnap nélkül mindaddig, amíg volt mit aratni. Persze, lassabban csinálták, mint manapság elvárnák, de cserébe lenyomtak heti 4-6 12 órás műszakot:D

2023. okt. 22. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

"De te menj nyugodtan és dolgozzál még, ha ennyire szeretnél, és nem tudsz mit kezdeni a szabadidőddel, mert nálad egyenlő az üres élettel. Ellenben a munkával, mert az nem álomvilág, az a tömény valóság, és érettség, és a felnőtt élet. Politikusaink örülni fognak neki."


Kérdező, értelmi szinted egyenlő a nullával, hisz úgy tűnik nálad legjobb védekezés a támadás.

A munkámat szeretem, viszont a szabadidőmet még jobban. Én nem nyavajgok veled ellentétben, igyekszem beosztani, ami van. Furcsa, nekem mindig van mindenre időm. 😉

2023. okt. 23. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

"8 óra munka 8 óra pihenés 8 óra szórakozás a dal szerint."


Huh. Szóval a Beatrice dalait kőbe vésték, és lex cathedra szabályok lettek? Akkor gondolom a Pancsoló kislány meg a Nagyvárosi farkas is...Ó, azt tudtad, hogy az Amuri partizánok dalát is előadták? Vagyis szerinted most az is törvény lett.

Amúgy ez egy teljesen idióta kérdés, de ezt gondolom magadtól is tudod.

2023. okt. 23. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
46%

Erre már én is sokszor gondoltam. A munkába járást alapból bele kellene számítani a munkaidőbe és a házimunka is munka. A legtöbb ideje a mai embernek munkára megy el, szórakozás, pihenés alig jut. Ez már tarthatatlan és egyáltalán nem vicces. Mellesleg kicsit sem éri meg a fáradozás anyagilag.

De majd mindjárt jönnek a birkák és megmagyarázzák, hogy ez így van jól 🐑🐑🐑

2023. okt. 23. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!