Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi lehet ez? Lehet ebből...

Mi lehet ez? Lehet ebből betegség?

Figyelt kérdés

Alapból sosem voltam egy társaság közepe ember, vagy sosem volt sok barátom. Akik voltak lekoptak később.


Úgy alakult hogy Szüleim üzletében dolgozom. Sokszor csak ülök az üzletben és várom a vevőket..tengek lengek. Ez a munka nem tölt fel.

Sokat vagyok egész nap egyedül


Utána haza megyek páromhoz és kész. Az otthon es a munkahely 5perc. Hobbim nincs. Nem igazán lelkesedek semmiért.


Azt vettem észre magamon hogy ha idegenek közé megyek,eleve az is furcsa hogy megyek, de akkor "félek" kicsit. Nem tudok miről beszélni és olyan kívülállóként érzem magam.


2023. okt. 25. 14:42
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Depresszió, illetve aszociális készségek teljes leeresztése.

A szociális készség is épp olyan készség mint bármelyik másik (kivéve a biciklizést:D) - ha nem gyakorlod, egyre rosszabb vagy benne.

Te a leírás alapján rég nem gyakoroltad, így persze, hogy tök idegen az egész.


A megoldás rá az, hogy gyakrabban jársz társaságba. Mondjuk hetente legalább 1x.


A munkát meg érdemes váltani. Sehova nem vezet, mint írtad, csak tengesz-lengesz.

Hobbit is érdemes keresni.


De az, hgoy nem érdekel semmi, az a depressziónak az egyik tünete. Ebből a megfáradt közönyös mocsárból érdemes kicuppanni valahogy. Ha más nem, pszichológus tud segíteni elég könnyen.


Fontos, hogy az embernek legyenek kedvtelései, céljai, vágyai, feladata. Ezek nélkül jelentősen megrövidül az élet.

2023. okt. 25. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!