Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyire fontos az életben,...

Mennyire fontos az életben, hogy egy nő szép legyen?

Figyelt kérdés
30 éves nő vagyok, és mostanság kezdek rájönni, hogy igazából nőként semmi más nem fontos csak, hogy szépek legyünk. Ha szép vagy nincs is szükséged másra. Az én életemben nem volt jelentősége a külsőségeknek. Mindig okos, vicces, törődő, megértő, egzisztánciálisan magasan lévő szerettem volna le. A külsőm átlagos. Összeségében nincs bennem semmi csúnya, de kiemelkedően szép se. M-es méret, szolid smink, sablonos barna haj és szemek, sport cipő és farmer+poló jellemez. Állandóan küzdök, mint malac a jégen. Kihasználnak, áttaposnak rajtam. A párkapcsolatomban, barátságaimban mindig úgyanaz a forgatókönyv ismétlődik. A rövid "marketing időszak" után (minden szép, és jó az elején), jön a kihasználás...Minél többet teszek a másikért, annál kevesebbet kapok vissza. Miért??? Azok a barátnőim, akik annyit tesznek a kapcsolatukba, hogy szépek (edzésre járnak, követik a divatot, fodrász, körmös stb.) házhoz rendelik a párjuk pénzéből az ételt ők megvannak becsülve, ajándékokkal vannak elhalmazva, nyaralásra viszik őket, semmi gondjuk az életben. Vannak időszakok, amikor felszívom magam és én is felveszem a magassarkút, meg a vörös rúzst és tényleg minden megváltozik...Mindenki érdeklődik felém, ha nem vagyok "kedves, törődő". Az a baj, hogy nálam ez csak egy álarc tud lenni, és hosszútávon összetör, hogy az aki én vagyok az nem kell senkinek, maximum az amit nyújtok. Ti, hogy vagytok ezzel?

2023. okt. 26. 13:22
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
100%
Mintha a saját gondolataimat olvasnám... Én is szolíd, kedves, barna hosszú hajú vagyok. Semmi extra... Gondolom, ha sminkelném magam és jobb, divatosabb ruhákba járnék, akkor felvehetném a versenyt. De nem az én stílusom! Én azon is csodálkozom, amikor szerintem egyáltalán nem szép, nem is kedves lányokat kényeztetik. Hogy miért van ez, nem tudom...
2023. okt. 26. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
89%

Nem értek egyet azzal amit írsz és szerintem nem a külsőddel van baj.

Nyilván én is azt mondom, hogy könnyebb annak aki tipikusan szép. De ettől még egy átlagos messzemenően jól tud boldogulni.

Ha a párkapcsolataidban és barátságaidban ugyanaz a forgatókönyv zajlik, akkor lehet, hogy Te vagy hajlamos valamiért - és ki kéne deríteni miért - bevonzani az ilyen típusu embereket.

Ha kihasználnak az valószínűleg azért van, mert ki lehet téged használni.


Most ezt én úgy mondom, hogy szerintem az én külsőm átlag alatti. Mégis egy sikeres életet tudtam eddig magamnak felépíteni, tartós barátságokkal és párkapcsolattal. Nyilván voltak időszakok amikor szarul esett, hogy mondjuk nálam nem kezdeményeznek a férfiak - vagy csak olyanok amilyenek... - vagy amikor úgy voltam vele, hogy biztos másképp bánnának velem ha más külsővel mennék oda.

De ezeken túlléptem és megpróbáltam egyrészt: magamból kihozni a maximumot külsőleg, másrészt: fejlesztettem kommunikációs készségeimet, mikor szakember segítsége kellett akkor felkerestem azt, mikor pedig tanulni kellett akkor leültem és tanultam.

2023. okt. 26. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
93%

Amennyire fontos, hogy egy férfi magas, sikeres, jó parti legyen.

Ezek a felszínes dolgok mind a fogyasztói társadalom "értékei" és a többség így él, még ha hangoztatja is, tudja is, mi lenne a helyes.

Rohanó, sekélyes világban élünk, nem véletlen az általad említett tökéletesnek látszó kirakat kapcsolatokban is rengeteg a válás, ez van.

Nem beszélve arról, hogy azok a nők akik csak a szépséget adják a kapcsolatba, általában tárgyak, tulajdonok, státusz szimbólumok.

2023. okt. 26. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan megfogalmaztad, amit én is megfigyeltem magamon. Bár én legtöbbek szerint szép nő vagyok, mégsem azokat vonzom valamiért, akik ilyen önzetlen, tenyerénhordozós tipusok. Közben látom azt, hogy. Micsoda sárkányok vannak, akik még csak nem is feltétlenül szépek, de találnak olyat, aki mindent megadna nekik.

Ismerek nőket, akik kifejezetten nem szépek, a természetük sem túl kelles, mégis mindig van párjuk és nagyon kedvelik őket. Ők mindenhol ilyen kis kedvencek, valójában meg szarkavarók.

Én sem értem ezt.

2023. okt. 26. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
87%

Azt nem veszitek figyelembe,hogy ezek a szuper csini,trendi nők,akik

halmozzák a gáláns pasikat,azok csak legtöbbször kirakatba

kellenek. Kihasználják őket,ahogy ők is a férfiakat.

És nem tehetik meg hogy macinaciban ,kócosan flangáljanak otthon,

a munkahelyen is magassarkú,meg szoknya, nem ám farmer meg

lapostalpú...

Inkább azt mondanám hogy még nem találtátok meg az igazit.

Amúgy se a mennyiség a lényeg pasiban sem,hanem a minőség.

Szóval kitartás! :-)

2023. okt. 26. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
31%

#5

Majd mindjárt megsajnálom őket... Ja, nem.

Ezek a nők jól meg is vannak fiztve cserébe azért, hogy mutogassák őket. Külföldi nyaralások drága ruhák. Dolgozniuk meg nem kell otthon mert nehogy bepiszkolják a kis kezüket. Ja, a munkahelyükön is csak annyi a dolguk hogy megjelennek és vigigvonaglanak az irodán, kamu meló.

A macinacis nő meg moshatja a párja gatyáit, főzhet, meg stb, nem őt fogják utaztatni meg ékszereket vasárolni neki. Ellenben ugyanúgy kihasználják.

2023. okt. 26. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
77%
Minden tiszteletem a tièd 40F
2023. okt. 26. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
100%

Ölni tudnék egy átlagos nőért, de még a csúnyák sem írnak vissza nekem.


Egy átlagos(=csúnya) férfi.

2023. okt. 26. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
80%
6-os: ezen nők teljesen hasztalanak. Azzal az érzéssel kelnek és fekszenek hogy semmi értelme az életüknek és a szórakozásuk is csak felületes, életük sivár a luxus ellenére is. Hidd el, amint ezt tudatosítják, mély depresszióba esnek. És nem tudnak érdekében menekülni se, mert úgy éltek addigi életüket hogy semmit se tettek le az asztalra, alkalmatlanok bármilyen munkára. Márpedig a szépség mulandó.
2023. okt. 26. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 Kitana. ***** válasza:
100%

Nem a külsőd a probléma, hanem az, hogy te ezt annak érzed és túlkompenzálsz és ha úgy mutatod be magad mindenkinek, mintha egy ilyen kis csicska lennél, akkor úgy is fognak viselkedni veled.

Jól nézek ki, de egyáltalán nem feltűnően, általában minden közösségben van, aki szebb, csinosabb nálam, nekem csak szép az arcom, de amúgy nincs szépen edzett testem, nem vagyok profi sminkes, csak valamit kezdek a fejemmel, a hajam hosszú, mindig mosom, de ráférne egy fodrász, amit kb. magasról leszarok. De nem gondolom soha, hogy azért, mert ez meg az nem tökéletes rajtam, nekem extrákat kellene nyújtani egyéb téren, kapcsolatba bele sem kezdek olyannal, aki túl sokat várna tőlem. Munkahelyen meg simán csak jó arc próbálok lenni, nem mondanám magamat kedvesnek ott sem, de nyilván segítek bárkinek bármiben, ha épp nem akadályozná az én munkavégzésemet a dolog, de általában a saját dolgaimat helyezem előtérbe ott is.

2023. okt. 26. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!