Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy egyre több...

Miért van az, hogy egyre több ember zárkózik el a kommunikációtól?

Figyelt kérdés
2023. okt. 30. 09:23
 1/8 anonim ***** válasza:
Forrás?
2023. okt. 30. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
43%

1:

Nem válaszolnak a nők a privátjaira! 🤣

2023. okt. 30. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mire gondolsz? Mostanában én is azt vettem észre, hogy zárkózottabbak lettek az emberek, de azért nem mindenki.
2023. okt. 30. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem szoktam nőkre ráírni privátban, ismeretlenül meg főleg nem. Különben is házas vagyok, nem vágyom a feleségemen kívül más nő társaságára. A kérdésem leginkább arra irányult, hogy például a munkatársak, barátok, volt osztálytársak miért nem nyitottak manapság annyira a kommunikációra, mint kb.10 évvel ezelőtt. Nem is igazán lehet beszélgetést kezdeményezni velük, mert mindig elzárkóznak inkább előle, de a környezetemben erre több ember is panaszkodik nem csak én.
2023. okt. 30. 10:22
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Olyan irányba fejlődik a világ, hogy egyre kevesebb személyes kommunikációval is lehet boldogulni. Így nem igazán fejlődik ki túlságosan az emberekben sem az igény, sem a megfelelő mód. Az iskolákban közel sincs annyi közösségi program, mint évtizedekkel ezelőtt. A gyerekek nem járnak ki együtt játszani iskola után. A média azt nyomja egyfolytában hogyan érvényesülj bármi áron, akár úgy is, hogy másokat elárulsz, nevetségessé teszel stb... Az ilyen viselkedési formák nem azt segítik, hogy az emberek barátokat, társaságot keressenek.

Csak nézz meg ezen az oldalon néhány kérdést! Ahol már van 20-30 válasz, ott elvétve akad olyan, ahol nincs fröcsögés, kioktatás a kérdező vagy a válaszolók között. Nincs kialakult, egészséges vita kultúra. Ilyen az egész világ. Sokan nem tudnak érvelni, megvédeni a saját álláspontjukat, úgy véleményt fogalmazni, hogy ne döngöljék földbe a másikat.

2023. okt. 30. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Azért mert feltalâltàk az internetet meg mindent ami azzal müködik
2023. okt. 30. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Az internet miatt...
2023. okt. 30. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

XXI. századi vívmány, hogy a digitális világban egyre több embert nyúlnak le, pénzre, adatokra, ingatlanra, személyiségre és aki csak meg tud egy fikarcnyi adatot is kaparintani másról, az megpróbál ügyeskedni a megszerzett adattal, a médián keresztül meg minden irányból 7/24-ben öntik a fost (fedőnevén reklámot) az emberekre napi 30000 felbontásban, mint a fogyatékosokra. A munkahely meg ennek a sz@rfolyamnak a folytatása: intrikákat gyártanak, kifogatják, átköltik a legkisebb információt is az emberekről és szekál mindenkit a kisstílű parasztok hada.

A legtöbb ember megküzdött azért, hogy semmibe vegyék és bizalmatlanok legyenek vele. Ennyi!

2023. okt. 30. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!