Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi ez a sok koldus a különböző...

Mi ez a sok koldus a különböző Facebook csoportokban?

Figyelt kérdés

Rendes Facebook csoportokról beszélek, mondjuk egy bizonyos írónak a Facebook csoportjáról, de akármilyen csoportban vagyok tag, tele van manapság az összes csoport koldulással.


Úgy kezdik, hogy “én nem koldulni akarok de” aztán jön a rizsa, hogy sokat dolgozom de nem becsülnek meg, gyerekeim vannak, nekem ők a mindeneim, és a végén természetesen koldulnak.


Már rohadtul elegem van a Facebook-ból, akárhányszor fellépek, csak vagy látom az állami propagandát, vagy cikkeket arról, hogy ki mennyit lopott, vagy hülye videókat, amiket én nem követtem sosem de mégis bedobja őket, és most itt vannak a koldusok is.


Komolyan mondom mindjárt letörlöm az alkalmazást és csak a messengert hagyom meg, mert olyan fellépni mintha egy fogyatékos otthonba lépnék be.


2023. okt. 30. 17:05
 1/10 anonim ***** válasza:
92%
Én csak milliomos öreglányokat látok, akik rám akarják hagyni a pénzüket.
2023. okt. 30. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%
A szupermarketek parkolójába is kezdenek visszatérni a kéregetők.
2023. okt. 30. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
81%
Ezeket kivágnám mint macskát sz*rni, főleg amikor még névtelenből üzenve rakják be a kamu koldulásukat. Volt már párszor ilyen hogy kiderítették nem is helyi lakos hanem ország másik fele. Meg mindenre kifogást hozott, csak a pénzt akarta. Nyomorult kártevők ezek, akik az emberi jószándékon és jóindulaton élősködnek. Ha rajtam múlna kipurgálnám őket a facebookcsoportokból, de a facebookról, sőt őszintén szólva az életből is.
2023. okt. 30. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
10%
A Facebook kb azóta ilyen, amióta a 30-nál idősebb korosztály is elkezdett felregelni. A koldulásos rész meg valszeg a mostani gazdasági helyzetnek köszönhető 2019 ősze óta tart kb a recesszió és azóta se fordult visszájára, max lelassult.
2023. okt. 30. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
86%

+ Kiegészítve kérdés, remélem nem törlik hozzászólást.

Tavaly óta többszörözésre nőtt tele van egész facebook folyamatosan adomány és pénzt kolduló kutya állatvédő alapítványok és kutyás civil állatvédőkkel. Az közös bennük összesnek nevük Gyűrűk Úrak fantázia világában illő nevük van. Kutyás képek alatt szinten majdnem ugyan az a stílusban írt, szinte oszkár díjas dráma történetett írnak.

2023. okt. 30. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
89%
Én azt bírom, amikor kihangsúlyozzák, hogy "Nem pénzt kérek, hanem cipőt, ruhát, ételt, pelenkát, csillámpónit.....", pesti csoportban, mucsaröcsögéről. Elmenni nem tud q cuccokért, de a számlaszámát szívesen elküldi.
2023. okt. 30. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
88%
Elhiszem, hogy tényleg vannak nehéz helyzetben lévő emberek, de belefutottam már párszor olyan pofátlanságba, hogy csak pislogtam. Panziónk van, nem messze a Balatontól. Kaptam már olyan üzenetet FB-n, hogy "jajjajjj, nagyon szegények vagyunk Szabolcs megyében, a gyerek élete álma teljesülne, ha júliusban 2 hetet nyaralhatnánk a Balatonnál". Az üzenet végére még odabiggyesztette, hogy az útiköltségükre utaljunk pénzt, mert hát nekik arra sincs. Amikor elolvastam, azt hittem, leesek a székről...
2023. okt. 30. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteg a tarhàlós…. Elegem lett nekem is amikor eljöttek a használt gyerek ruhákért és zsebben az iPhone 13 nekik….

Úgy zavartam el melegebb èghajlatra hogy minden szomszèd kiszaladt mi a baj mièrt ordítok…



Akinek igazán szüksége van rà nem tarhàl koldul a facen. A védőnő megsúgja ki az aki tényleg rászorul és neki adtam….


Ne dőljetek be Ti sem.

2023. okt. 30. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Sokan utaznak a potyára, és sokszor be is jön nekik, mert mindig van 1-2 jószívű ember, akinek megesik a szíve és megszánja őket a meséjük miatt.

Tagja vagyok én is segítő csoportnak, elárulom, a legnagyobb meló az, hogy kiszűrjük a valóban rászorulókat és azokat, akik lényegében abból élnek, hogy mindent ész nélkül stoppolnak a neten, persze ingyen. Aztán eladják.


A csoportunkban több alkalommal ajánlottak fel régebbi típusú (tehát nem lapos), de még teljesen jó, működő stereo tv-ket, márkásakat. Az nem kellett nekik, mert nehéz lett volna cipelni (meg utána eladni). Aztán jött egy lapos tv-s felajánlás, erre meg 15 perc alatt több tucat üzenet jött (jajj, szegény egyedülálló munkanélküli vagyok, a 6 gyerekemnek kellene a tv, hová mehetek érte??)... és mindig ugyanazok írkálnak, nem hiszem el, hogy ENNYIRE rászorulók lennének. A jelek szerint azért internetre meg okostelefonra futja nekik.

2023. okt. 30. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Sok kamu van, kamufiókkal, volt aki tőlem is pénzt, közben meg egy orosz család volt a profilkép. Kb 10 éve középiskolásként élelemben is a legminőségibb kellett nekik.
2023. okt. 30. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!