Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi lehet a gond velem? Más...

Mi lehet a gond velem? Más introvertált is ilyen?

Figyelt kérdés

Mindig is introvertált voltam, szerettem a kis belső világomban lenni, természetben, állatkáimmal. Persze igényem is volt/van társas kapcsolatokra, van 2-3 jó barátnőm ès egy párom hosszú évek óta.

Talán egy kis szociális fóbia is társul hozzá-illetve nem tudom, hogy ez más intro emberre mennyire jellemző- de nagyobb társaságban nem merek megszólalni, hozzászólni a témához. Annyira, hogy olyankor le is fagy az agyam és nem is tudnék mit mondani, sokszor disszociálom magam olyankor, fejben máshol vagyok és csak akkor nyugszom meg amikor eljövök onnan.

Bizonyos emberekkel egyszerűen nem tudok beszélgetni, nem jön olyan természetesen, mint mások akik bárkivel eltudnak csacsogni. Belül mindig analizálok, hogy most épp mit kellene mondanom, helyes legyen, ne hülyeség, meddig nézzek a szemèbe stb és az a baj ilyenkor mindig akadozik a beszédem, pici dadogás vehető észre, felénél elfelejtem mit akartam szóval zagyva lesz az egész.

Emiatt nehezen is alakítok ki kapcsolatokat, csak azzal a pár gyerekkori barátnőmmel enyhül ez az egész meg persze a párommal. Illetve nagyon sokat ásitok ha társaságban vagyok, hazaérve aztán teljesen elmúlik.

Mindig figyelek másokat, hogyan tudnak olyan önfeledt lazán társalogni bárkivel.. viccelődnek, magabiztosak, fluid a beszédük èn pedig próbálok láthatatlan maradni.


Viszont ezzel ellentétben pl elmegyek egyedül ügyet intézni, kicsit félve persze de nem gátol meg, szoktam egyedül beutazni a nagyvárosba, sétálni, vásárolni és beülök egyedül enni is, ez feltölt. Gondolom ha szoc.fóbia lenne ezektől is rettegnék. Szóval tényleg nem tudom mi a gond velem ès miért vagyok ilyen.

Néha arra gondolok, hogy agyi rendellenesség, nem fejlődött ki a beszédkészsègem és egyszerűen hülyébb vagyok mint más. De aztán eszembe jut, hogy fejben mennyi féle téma érdekel, imádok olvasni, havi egy könyv a minimum, két szakmám van és tovább szeretném fejleszteni magam, sok mindent elérni és feszegetni a határaimat, ebben nincs önbizalom hiányom. De amint társas interakciókba, beszédhelyzetbe kerülök megváltozik minden.

Nem értem, hogy amíg írásban rengeteget szeretek kommunikálni és szépen kitudom fejezni magam, akkor élőben miért vagyok debil?

Köszi, ha irtok pár szót, esetleg aki volt hasonló helyzetben megtudta oldani?26n


2023. nov. 5. 08:56
 1/6 anonim ***** válasza:
66%
Megfelelési kényszered van. Nekem is. Terápiában kezelhető.
2023. nov. 5. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ugyanígy vagyok én is. Mondjuk nekem egyértelműen szociális fóbiám van.

De ugyanez van nálam is amit leírtál, talán annyi különbséggel hogy én nem ülnék be sehova enni, én ilyen helyeken mindig elvitelre rendelek.


31F

2023. nov. 5. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is szociális fóbiára tippelek, meg önbizalom hiány , esetleg ebből fakadó szorongás. Én is hasonló vagyok nem szeretek barátkozni se nagyon elvagyok a saját kis világomban.
2023. nov. 5. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
39%
Én már emberek között se szeretek lenni, azt szeretem ha mindenki békénhagy
2023. nov. 5. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha ennek ellenére belemégy a helyzetekbe, és nem kikerülöd őket az jó. Sokat tud változni az ember. Idővel nem akar már mindenkinek megfelelni, ahogy belenevelték, hogy jajj mit mond x néni, a pletykás fejével.

Valamikor én is ilyen voltam, most meg már arra kell figyelnem, hogy nem kell mindenkinek sztorizni...

Valahol a kettő között az igazi.

A nagy társaságot meg meghagyom másnak. Ott inkább kérdezek, meg hallgatok. Hidd el, figyelni is érdekes ám! Csak rá kell jönni az ízére.

2023. nov. 5. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Hasonlóan vagyok én is. Annyi nehezítéssel, hogy nekem a társaságban étkezés is probléma.

Nekem az segített, hogy vezető lettem. Elég sokat kell komminukálni, rá vagyok kényszerülve. Ez valamennyit segít. Nyilván nem oldja meg a problémákat, de határozottan jobb. Már szakemberhez akartam menni, de így elmaradt, a kínlódás azon a szinten van, ami éppen annyira kellemetlen, hogy ne tegyek többet ellene :D

2023. nov. 5. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!