Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy az emberek...

Miért van az, hogy az emberek nem emlékeznek az első 3 életévükre?

Figyelt kérdés
Én sem tudok felidézni semmit, az első emlékeim óvodás koromból vannak. Ez miért van?

nov. 12. 09:19
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Mert még akkor fejletlen vagy és az agy azon területe amely az emlékekért felel még nincs akkor megfelelően kifejlődve, ezáltal pedig nem tudod ezeket az emlékeket elraktározni.


Nekem legalábbis ez lenne a logikus magyarázata de ha valaki ért hozzá akkor nyugodtan javítson ki.

nov. 12. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Az 1. válaszoló leírta a lényeget. Nekem minimális emlékek voltak abból az időszakból. Visszamenőleg olyan 5-6 éves koromtól emlékszem elég sok dologra, előtte szinte teljes homály.
nov. 12. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
nov. 12. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én régen valahol azt olvastam, hogy a nyelv miatt van. Amíg nem tudsz beszélni, addig nem maradnak meg a dolgok, mert az emlékeket valahogy a nyelv fordítja le úgy, hogy fel tudd idézni
nov. 12. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként úgy van ahogy #1 írja. Addig csak érzelmi alapon vagy képes emlékezni, ezért van, hogy már egészen kiskorodban is szenvedhetsz olyan traumákat amik befolyásolhatják az életed.
nov. 12. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem vannak emlékeim 3 éves korom előtti időkről, de csak egy egy rövid jelenet.

Ahogy fekszem a pelenkázón, emlékszem a rrózsaszín virágmintás kis ingemre. Az egyik kezemben egy csörgőt fogtam, miközben néztem egy fehér plüss nyuszit, aminek belül a füle virágmintás anyagból volt, de legjobban az orra színe tetszett, az szép fényes, rózsaszín volt. Aztanmosolyogva bejött a képbe anyu és hopp, edfig tartott az emlék. A színek, formák maradtak meg bennem nagyon.


Akkor emlékszem arra is, ahogy anyu tologatott azötyögős úton a kis ülős babakocsimban. A lábamat a babakocsi lábtartójához verdestemés élveztemhogy milyen jó toporogni, zörögni rajta.


Na ilyen emlékeim vannak.


Szerintem az lehet az ok, hogy minél kisebb a gyermek, annál inkább a jelenben él. Nem gondolkozol el babakorodban a történteken, nem ismétled meg őket fejben, így csak átmegy rajtad. Az álom is úgy marad meg nagyobb eséllyel a fejedben, ha ébredés után azonnal átgondolod, memorizálod. Különben nagyon nehezen vagy kb sehogy sem lesz előhívható. Attól persze ott van az a háttérben, csak tudatosan nem elérhető.

Beszélni is ismétléssel tanul meg a gyermek. Emlékezést is hasonlóan tanulni kell.

nov. 12. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom, én emlékszem egy csomó mindenre. Pont, hogy a kisovodas eveimre nem emlékszem.


De 2 éves korom előttről emlékszem a lakásra, amiben laktunk, milyen biciklim és jatekbabakocsim volt, hogy beleraktam a macskát és be is akartam takarni, de akkor már kiugrott. A macska tál színére, hogy volt egy hinta az ajtofelfan és azon löktek a tesoim, volt egy szekrenyajto, ami mindig egy kicsit nyitva volt, emlékszem a kis olló helyére. Még egy almomra is emlékszem abból az időből. Aztán a legközelebbi 5 éves korom körül lehetett.

nov. 12. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Pedig emlékszem rájuk, ahogy a kiságyamban fekszek, és nézegetek körbe. Figyelem, hogy mik vannak a szobában. Aztán ahogy a nagymamám meglatogat és megnéz. Vagy, hogy a szüleim "sátrat" csinaltak a kisagyambol, hogy szívesebben menjek aludni (takarót tettek a tetejére ami felülről befedte). Vagy arra is, hogy volt egy nagy kék lufi az ágyamban. És arra is, mikor jó messzire (a folyosoig) kikötés a cumit (utaltam a cumit). Meg az is megvan, hogy nem akartam sokszor aludni, így állandóan beszélni akartam, rosszalkodtam, és a szüleimet se hagytam aludni. 1-2-szer megcsinaltak, hogy kiraktak a kisággyal együtt a sötét folyosóra egyedül. Mivel féltem, így inkább utána már próbáltam aludni, csak ne kelljen kinn lennem egyedül.
nov. 12. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
#8 vagyok. Az is megvan még, hogy amikor pelenkaztak, mindig úgy foglaltak le közben, hogy ne mpcorogjak, hogy a kezembe adtak valamit, amit előtte még nem láttam. Szóval elég sok dologra emlékszem, annyi, hogy az ember kicsit megerolteti magát, de azért jutnak eszébe dolgok.
nov. 12. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az agy olyan intenzíven fejlődik az első években, hogy elvesznek a korai emlékek.
nov. 13. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!