Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van olyan szó vagy kifejezés,...

Van olyan szó vagy kifejezés, amitől elszomorodsz vagy rosszul érzed magad? Miért?

Figyelt kérdés
Nekem ilyen a tojás, a tészta, a körte, egyedül a körtére van magyarázatom.
nov. 14. 12:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
"Mama", 3 éve, mióta nagymamám meghalt. Azóta nem szeretem még az olyan dalokat se hallgatni, amiben benne van ez a szó, még a Queen Bohém Rapszódiájától is elszomorodok. :(
nov. 14. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Minden "tünciszótáras" kifejezés, bonyi, köszcsi, szivcsi, és barátai. Kb azt a hatást váltják ki belőlem, mintha valaki karmolna egy krétás táblát. Igen,tudom, hogy a fagyi és a mozi is ilyenek,de mivel azokat születésem óta hallom és látom, már megszoktam őket.
nov. 14. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
46%
lávcsi :)
nov. 14. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
73%
Van pár. Fizetésmegvonás, túlóra, hétvégi munkavégzés, minimálbér, nem jelentünk be, fizesd magad után a TB-t, 50%-os élelmiszer infláció, gázszámla, stb. Ilyesmik.
nov. 14. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
51%
KIP, KAP, DFHT
nov. 14. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Addig kimegyek, hogy folytathasd magadnak... 😕
nov. 15. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Na és mi a magyarázatod a körtére???
nov. 15. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

5, megmagyaráznád ezeket?


7, amikor gyerek voltam, sokat játszottam az utcán. Az egyik ház előtt, ahol egy idős néni élt, állt egy körtefa, és mindig, amikor arra sétáltam az anyukámmal vagy ott játszottam a barátommal, láttam a lehullott körtéket, sokszor a sárban, mert senki nem szedte le vagy szedte össze őket, és ez valahogy, talán a ház és a kert állapotával együtt, mert minden elhanyagolt, régi, beteges volt, a szomorúsággal, az elmúlással, elvontan a halállal kapcsolódott össze (most, a kisgyerekkori emlékekre visszagondolva így látom), ebből később csak annyi maradt meg, hogy a körte szó, a látványa, gondolata, minden vele kapcsolatos dolog megmagyarázhatatlan és ok nélküli szomorúságot vált ki, és mély sajnálatot a körték iránt, amik lehullva fekszenek a járdán, mindig ez a kép jelenik meg a fejemben.

nov. 15. 11:49
 9/15 A kérdező kommentje:

Egyébként nagyon szeretek körtét enni, ezt nem befolyásolja :)


A választ mindenkinek köszönöm.

nov. 15. 11:50
 10/15 A kérdező kommentje:
6, ezt még sosem hallottam. Meg tudnád mondani a kontextust, hogy egyre gondolunk-e?
nov. 15. 11:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!