Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért akarnak mások mindenre...

Miért akarnak mások mindenre rálicitálni?

Figyelt kérdés

Ha pl.elértél vni célt, vagy belekezdtél vmi nagyvolumenü munkába, mások egyből rákontráznak hogy hát ő is akkor belekezd ő is megcsinálja ő is. Lekicsinyítik az egészet hogy hát ezt ő is megtudja megteszi.


Vagy ha sokat szenvedtél megjartad a poklokat egyszerre hagyott el a barátod szűnt meg a munkahelyed és haltak meg a szüleid aztán jönnek ezekre is az hogy neki meg így meg úgy. Es lekicsinyítik a bajodat.


Miért van ilyen kenyszeres reakciojuk sokaknak?

Miert nem elég annyi hogy pl grat hogy megcsináltad igy tovább, vagy na akkor végre kész lett ünnepeljünk.

Vagy panasznál annyi hogy reszvét vagy sajnálom fel a fejjel?


Minek kell ez a kényszeres kontrázás mindenbe?



nov. 16. 11:54
 1/9 anonim ***** válasza:

Most magadból indulsz ki, a közvetlen környezetedből, vagy mindkettőből?


Én biztosan nem ilyen vagyok, és valószínűleg nagyon sok ember így van ezzel.

nov. 16. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Csak az tud örülni a másik ember sikerének, aki nem irigy és rosszindulatú.

Különben pedig az emberek tojnak egymás fejére, az a lényeg hogy őket meghallgassák. Ritka a kölcsönösségen alapuló bizalmi kapcsolat.

nov. 16. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Mert felmagasztalni magunkat úgy a legegyszerűbb, ha másokat magunk alá gyűrünk. Ezzel az egyszerű fogással úgy lehet szintet ugrani, hogy ugyanott maradunk. Legalábbis szóban, de sokaknak ennyi is elég, hogy komfortosabban érezzék magukat.
nov. 16. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

A környezetemben kapom.

Akarmit mondok a válasz hát ő is meg neki is ő meg ő meg ő.


Nekem nem lenne pofám ehhez ha vki magárol beszél hogy arra ne vigaszjam vagy ne gratuláljak ne biztassam vagy egy jó szó dicséret hanem ezeket kikerülve én meg én meg èn.


És de pont azok ilyen kényszeresek akik a legközelebbiek pl családtag gy barátnök.


Mert pl munkahelyen ha elmondom hogy nehéz hetvégém volt vagy végre felújitottam a lakást vagy szétbőgtem az agyam vagy bármi munkahelyen kollegakban valahogy van annyi "tisztelet vagy nem tudom ez mi hogy nem kontráznak rá. Hogy neki aztán nehezebb volt a hétvége vagy neki bezzeg már nyáron fel lett újítva vagy amikor ö volt maga alatt.

Hanem csak pár jó szót mondanak és kész.

nov. 16. 12:07
 5/9 anonim ***** válasza:
Nincs rá igényük, se érdekük hogy rád figyeljenek, nem érdeki őket a problémád, szeretnek jobbnak vagy rosszabbnak látszani (ez a licit része), de ha elolvasod a 3-as válaszát, abban is sok minden benne van.
nov. 16. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Miért miért és miért és miért és miért ? Mert, azért, csak!

Ne a másikra figyelj, hogy mit miért mond, azért mert….

Azt figyeld meg, TE miért vagy erre vevő, benned mit indit el ez az egész, ezt vizsgáld meg magadban, hogy téged ez miért zavar? Mire van szükséged? MI az amit akarsz ilyenkor másoktól? Mit nem kapsz meg? Miért mész reakcióba ilyenkor? Miért ugrasz ilyenkor mindenre rá?

nov. 16. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az emberek rákontrázással próbálják az egójukat "simogatni" mert nem érzik eléggé megbecsülve magukat stb, így ha "bebizonyítsák" hogy "jobbak" azzal másoknak is bizonyítsák, hogy ők a műveltebbek/okosabbak/tapasztaltabbak stb
nov. 16. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Több dologra is tudok gondolni.


1. Sima önzőség és egoizmus. Te nem érdekled, csak azt lesi miből hogyan tud magáról storyzgatni.

2. Lehet valami hibás berögződés is, így próbál kapcsolódni hozzád, hogy ő is ösztönösen és kéretlenül valami saját hasonló storyt próbál feldobni. Pedig elég lenne ha meghallgatna és empatizálna, tudom.

3. Ez valami magyaros sajátosság, de egyszerűen úgy vettem észre hogy mi sokszor imádunk mások bajaira rálicitálni (igen, néha én is). Hogy ki szenvedett többet :D Mintha egyfajta verseny lenne. És ezektől a generációs / nemzeti berögződésektől nehéz is szabadulni, sokaknak fel se tünik, annyira mindennapos, és ezáltal normálisnak hat. Holott nem feltétlen az, csak így szoktuk meg.

nov. 16. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az én egyik barátnőm is ilyen. Mindenre rákontrázik,de mindenre.
nov. 17. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!