Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nek.tek is van olyan gyerekkor...

Nek.tek is van olyan gyerekkori barátok, vagy régi iskolatársatok, akivel több év\évtized után találkoztatok, és nem akartátok elhinni, hogy mivé vált? Példa lent.

Figyelt kérdés

A kérdést az a szituáció ihlette, ami a napokban történt velem:

Éjszaka dolgoztam, és segítséget kért egy huszonéves lányka, mivel azt mondta, az aktuális barátja megverte őt, mert rájött, hogy félrelépett más pasival.

A csaj eléggé "lengén" volt öltözve, szája, cicije felplasztikázva, a kocsija, táskája tele volt kábítószerrel. Ezeket azért írom le, mert miközben beszéltem vele, akkor esett le, hogy ugyanabban a faluban nőttem fel vele, és 20 éve ugyanabba az általános iskolába jártunk (6-7 évvel fiatalabb nálam). Iskolából egy olyan kis kedves, szerény, jó tanuló kislány képe maradt meg bennem, ami sehogy nem illett össze azzal a személlyel, aki előttem állt.

Jómódú családban nőtt fel, tesója is nemzetközi tanulmányokat folytat, nem is értem, hogyan csúszhat ennyire félre valaki élete. Hihetetlen, ugyanakkor nagyon lelombozó volt ez a találkozás.



Ehhez hasonló egy régebbi eset: gyerekkori legjobb barátnőmmel 10 évig voltunk barátságban, aztán szó szerint egyik napról a másikra megszakította velem a kapcsolatot. Az apja azt mondta, nem vagyok a gyerekére jó hatással. A gyereke egyébként dohányzik, iszik, drogozik, plusz mindkét kapura játszik.

Én férjnél vagyok, nincs káros szenvedélyem, és munka mellett jogi egyetemre járok. Szóval pont hogy ő lehetett volna rám rossz hatással. :)



Nektek van ilyen ismerősötök, akiről soha nem gondoltátok volna, hogy 180 fokos fordulatot vesz az élete, és később valahol összefutottatok egymással?



nov. 16. 14:33
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát, a drog már csak ilyen. Mindkét példádban benne szerepelt a kábítószer. Nekem nincs drogos, lecsúszott ismerősöm, gyerekkori barátom, iskolatársam. Vagy csak nem tudok róla.
nov. 16. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Olyan kozeli ismerősöm, illetve akikkel legalább néha tartom a kapcsolatot, nekem sincs, aki drogozna.


Amilyen én vagyok, amilyen körökben mozgok, olyan a környezetem is.

Ezért még jobban mellbevág, ha tudomasomra jut, hogy akivel régen jóba voltam, és sok közös volt bennünk, most mennyire ellentettjei lettünk egymásnak.

nov. 16. 14:51
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyik miniszterünk az osztálytársam volt. Nyári táborban még együtt raboltuk el az orosztanárnőt.


Most meg faarccal mond olyanokat, hogy csak pislogok...

nov. 16. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyik ismerősöm és szülei a szocializmusban köztiszteletben álló emberek voltak. A fickó példaképe volt mindenkinek.

Jött a rendszerváltás és nem hiszek a szememnek. A fickó elvált, egy szellemfaluvá vált tanyán él, a házuk összedőlt és egy összetákolt sátorban lakik az udvaron. Ha keres némi pénzt, akkor irány a kocsma. Ha elitta a pénzét akkor elejt némi vadat, ha tud. Ha nem tud mert hát részegen többet lát a nyúlból és őzből és nem tudja melyik az igazi, akkor koplal.

nov. 16. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is van egy pár ilyen. Talán a legmeglepőbb ilyen ismerős, unokatesóm osztálytársa volt gimiben. 16 éves korától masszív alkoholista volt, talán még drogozott is, majd 20 évesen felvették az orvosira, szerintem pár év és végez.


Volt általánosban egy barátnőm, gimibe a szentfazekakhoz ment, apácának készült, 16 évesen született az első kisfia, rá 2 évre a másik

nov. 16. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
77%

Én azt vettem észre hogy a mai emberek inkább leépülnek mint hogy durván felépitség magukat.

Régen mennyi embert bassztattak a suliba és általában ezek lettek a legsikeresebb emberek az életben mostmeg abszolút kb mindenki csak csúszik lefelé,akár egy lézer akár nem minél lejjebb megy a mérce és minél luzerebb mindenki.

Itt a szomorú valóság.

nov. 16. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Az osztálytársaimnak a nagy része, alkohol és drog függő lett, olyan emberek akiknek régebben a sport volt az életük. De, nem csak ők, hanem szinte mindenki körölötem, kollégák, ismerősök, stb.... folyamatosan leépülnek!

Nyugtatók, alkohol, drogok, borzasztó ezt látni, ahogyan az emberek pár év alatt, mennyire letudnak épülni!

Mindenkitől csak a rosszat hallom, de senki nem hajlandó ellene csinálni semmit, hogy jobb élete lehessen!

nov. 16. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
nekem egy volt osztálytársam skizofrén lett, szörnyű évek voltak míg beállították a gyógyszereit. azóta is csak lejjebb-lejjebb csúszik, de a mostani időszaka legalább "csendes". rossz látni hogy eszembe jut hogy majdnem csak vele spanoltam az osztályból, aztán elkezdődött a nagybetűs élete de széthullott a családja és kezdődött ez a gyógyeres szenvedős időszak
nov. 17. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen, több példa is van.

Volt legjobb barátnőm: Egyik napról a másikra szakította meg velem a kapcsolatot + az összes közös haverunkat ellenem fordította/nagy baráti társaságban volt benne, kb 30 emberről van szó/. Okát mai napig nem tudom, de ahogy hallom ismerősöktől már kb az egész megye átment rajta, cigizik, iszik, stb. Mondjuk ezeket fb-n is látom.

Volt legjobb barátom: 10 év barátság után hirtelen eldobott, indoklás itt sem volt. Előtte megyei bajnok volt, sportolt komolyan, stb. Most mindenféle ribivel összefekszik, iszik mint a dög, és rohadt agresszív lett. Volt azóta 3 kapcsolata, de mindet össze-vissza csalta. Le vagyok döbbenve. Pedig olyan jó ember volt. :/

Másik volt legjobb barátnőm: Míg velem barátkozott dolgozni járt, meg elmentünk normális emberekkel bulizni kb havonta egyszer/nem K.O-ra ivás volt, hanem koncert némi itallal, de semmi extra/. Most a megye legnagyobb drogos arcaival lóg, és nem dolgozik egyáltalán. Ja, az anyja az én esetemben is azt ordította, hogy én vagyok a gyerekére rossz hatással. Én sose drogoztam, pont hogy én húztam ki ebből, de mindegy. Én is melòzok, jogi egyetemre járok mellette, már egyáltalán nem iszom alkoholt, nem dohányzom, stb. Na, de ez van

nov. 17. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

A rossz hatásról jut eszembe mindig az, mikor a - már - szülőként praktizáló barátok, kollégák mesélik, hogy félnek, hogy xy rossz hatással van a gyerekükre, hogy én mennyi hülyeséget csináltam tiniként, amiről a szüleim nem tudtak. Egyszer anyámmal valami történt, vagy nem tudom, de a semmiből elkezdett velem elbeszélgetni, hogy ne hagyjam, hogy leitassanak, hogy droggal kínáljanak, nagyon fél attól, hogy bárki belevisz a rosszba. Annyit mondtam neki, teljesen őszintén, hogy "ettől nem kell félned, én vagyok általában az, aki beleviszek másokat a rosszba". Ezen jót röhögött, azt hitte, viccelek, pedig tényleg így volt.

Egy durva sztorim van még: az osztály leggazdagabb lányát (tényleg kb. ilyen modern arisztokrata szinten éltek) úgy rugdusták át az érettségin, ennek ellenére valahogy felvételt nyert egy egyetemre, amihez semmi tehetsége nem volt. Részleteket nem írnék, de bűzlött a dolog rendesen, pláne, hogy a lány nekünk tök más irányokat mesélt, hogy mivel szeretne foglalkozni, mint amilyen képzést végül választottak neki. Mi nem voltunk se jóban, se rosszban, ha nagyobb társasággal, osztállyal elmentünk szórakozni, akkor el tudtunk beszélgetni, de barátnak azért nem mondanám. Ellenben volt pár nagyon jó barátnője, akikkel minden reggel puszival köszöntek, minden délután együtt lógtak. A lényeg: kibuktatták az egyetemről az első évben, szüleivel ezen annyira összeveszett, hogy nem engedték haza. A nagy barátnői nem fogadták be. Hozzám jelentkezett be, aki akkor kollégiumban laktam, mivel max. egy hétre fogadhattál vendéget, több kollégista haverom neve alatt is lakott, mire összegyűlt annyi pénze, hogy kivegyen egy szobát. Ma már szemem se rebben ezen a történeten, de akkor még azt gondoltam, hogy nem léteznek felszínes barátságok, meg olyan se, hogy a szüleid ne bocsátanának meg (pláne, hogy nem embert ölt, csak nem volt tehetsége az egyetemhez, amit a szülei választottak neki). Engem befogadott a legjobb barátom, mikor kidobtak az albérletemből, és még a lakbér rámeső részét sem volt hajlandó elfogadni.

Osztálytalálkozóra egyébként pont ezért megyek. Szórakoztató nézni, hogy hogy lett jó csaj abból, aki az évfolyam legrondábbja volt, hogy lett menő üzlete annak, akit mindenki cikizett, hogy mennyire életképtelen, hogy vállalta fel magát leszbikusnak a legszolidabb, legkeresztényebb lány, hogy változott Vivien Vivienből Márkká, hogy lett a kövér srácból személyi edző. Ilyen "visszafejlődésekkel" gondolom azért nem találkozni osztálytalálkozón, mert akinek nem jött össze, az nem megy el elmondani, hogy hát, szarul alakult az élet. Velük csak véletlenül lehet találkozni, ahogy veled is történt.

nov. 18. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!