Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha valaki kritizálja a modern...

Ha valaki kritizálja a modern feminizmust miért kapja meg azokat a jelzőket, hogy nőgyűlölő, incel és miért jobboldalra, konzervatív oldalra sorolják?

Figyelt kérdés

Nekem egyre ellenszenvesebb a modernkori feminizmus, de nem utálom a nőket, nem vagyok incel, volt dolgom több nővel az egyik hozzám hasonlóan rühellte a modernkori feminizmust. Akkor ilyen erővel ő is incel? Úgy tudom az az incel aki nem jut nőhöz így érdekes lenne mindkettőnket leincelezni na mindegy. Nem vagyok jobboldali, konzervatív rühellem a fideszt, vállalhatatlannak tartom a mi hazánkot, saját magamat baloldalinak tartom, de főként gazdaságilag.


Nem szeretem azt, hogy úgy állítják be a történelmet, hogy ők voltak mindig is elnyomva, a mi férfi őseink gonoszak voltak, de a női őseink a megtestesült angyalok. Elhiszem, hogy voltak olyan esetek ahol bántalmaztak nőket, de mondjátok már azt, hogy az összes nő elszenvedője volt ennek. Igaz voltak szerepek, de inkább csapatmunka volt, mint elnyomás. A másik női jogok. Teljesen támogatom, mindenkit jogosítson az egyenlő bánásmód, én teljesen kiállok a nemek közti egyenlőség mellett, soha nem mondtam azt, hogy a nőnek a konyhában a helye, gyerekként sokat takarítottam anyám mellett és párkapcsolatban is a munkamegosztás az alap nálam. A legtöbb férfi így van ezzel. Ráadásul Magyarországon a nőijogok kiemelkedő szerepben vannak. Most akkor miért is kell harcolni?


Családon belüli erőszak kapcsán teljesen elítélem az erőszakot, DE nem csak a fizikai erőszakot, hanem a verbálisat is. Miért nem esik soha szó a családon belüli verbális erőszakról? A verbális erőszak gyakran fájdalmasabb, mint a fizikai. A nőknek gyakran a verbális erőszak a fegyverük és a fizikai erőszakot megelőzi a verbális erőszak. Nem szabad bántani egymást se fizikailag, se szóban!


Ha egy férfi házias nőt keres miért kell abból kiindulni, hogy házicselédet keres? Házias vagyok én is. Egyedül élek, külön háztartásban. Amikor arról beszélek, hogy egy házias nőt keresek azt azért mondom, mert ne a karrier legyen a mindene, ne dolgozza ki a belét, legyen időnk egymásra! Nem azt mondom, hogy végezzen el minden feladatot miközben én a tökömet vakargatom!


Aztán nemek közti egyenlőségről beszélnek, de mi férfiak nem szoktunk elvárni társadalmi rangokat, mint diploma, jogsi, autó. Feministák ilyenkor azt mondják, hogy nincs itt semmi látnivaló mindenki azt vár el amit akar. De ha annyira egyenlőség pártiak akkor talán szólhatnának azoknak a nőknek, hogy vedd észre a másikban a szépet és nem attól függ a szeretet, hogy van e diplomája vagy sem.


Ha nem akarnak férfiak problémáival foglalkozni akkor ne csodálkozzanak azon, hogy születnek férfijogi szervezetek! Fogadják el azt, hogy akkor nem mindenkinek lesz szimpatikus a modernkori feminizmus, mint nekem se az. Szerintem nem feminizmusra van szükség hanem olyan szervezetekre akik tényleg komolyan gondolják a nemek közti egyenlőséget. A nyugati világban a feminizmus kiharcolta a maguk jogát, közel keleten van erre szükség. Ne minket nyugati férfiakat ócsároljanak, hanem ott közel keleten küzdjenek, hogyha nekik olyan fontosak a női jogok!


nov. 16. 17:06
 1/3 anonim ***** válasza:
64%

"...volt dolgom több nővel az egyik hozzám hasonlóan rühellte a modernkori feminizmust. Akkor ilyen erővel ő is incel?"

Jól sejted, nem az. Ez a bizonyítéka hogy nem minden nő modern feminista mint azt sok férfi gondolja. (nem arra célzok, hogy te is, csak sokan igen ezen az oldalon)


"...ők voltak mindig is elnyomva, a mi férfi őseink gonoszak voltak, de a női őseink a megtestesült angyalok."

Nem, nem állítják ezt. Pusztán nem térnek ki a részletekre. De nőben is volt kemény kezű, míg férfiban is jószándékú. Nyilván nem fognak a rossz lelkű nőkről beszélni mert azzal öngólt rúgnának.


"Magyarországon a nőijogok kiemelkedő szerepben vannak. Most akkor miért is kell harcolni?"

Úgy nőttél fel, hogy férfi és nő egyenlő. Egyik nem se felsőbb rangú. De ne beszélj egész Mo. nevében. Sok ember még mindig úgy gondolja, hogy a nők elégedjenek meg annyival hogy szavazhatnak, meg dolgozhatnak. (Lásd: https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__emberi-tulajdonsagok.. Szerintük a nő csak egy tárgy, amivel kielégíthetik szükségleteiket. Hangsúlyozom, nem minden férfi ilyen.


"Miért nem esik soha szó a családon belüli verbális erőszakról?"

Mert az tabu téma. Mit hallasz a hírekben? Ez ölt meg ezt, az késelt azt... Ha valaki öngyilkos lesz iskolai/otthoni szekálás (verbális bántalmazás) miatt, akkor arról nincs szó. Mármint azt még elmondják mit csinált, meg hogy azért mert szekálták. De hogy szekálták? Lehet hogy non-verbálisan, de nyilván verbálisan is. Nyilván senki nem akarja bevallani a hibáját, hogy miatta történt baleset, főleg nem a nyilvánosságnak. Szinte mindenki úgy van vele, hogy ami otthon történik, az az ő kis titka. Senki ne szóljon róla senkinek.


"Ha egy férfi házias nőt keres miért kell abból kiindulni, hogy házicselédet keres?

Rosszul fogalmazol, ha ezt mondod nyilván ezt gondolják. Próbáld úgy mondani, hogy egy kedves, törődő, nőt keresel aki nem 100%-ban a munkának él. Hanem mondjuk 40-60%-ban.


"ha annyira egyenlőség pártiak akkor talán szólhatnának azoknak a nőknek, hogy vedd észre a másikban a szépet és nem attól függ a szeretet, hogy van e diplomája vagy sem."

Van olyan nő, aki okos férfit szeretne maga mellé (nem azt mondom hogy diploma nélkül nem az), vagyis olyat aki okosabb nála, esetleg ugyanannyira tud. Ugyanígy vannak a férfiak is. Van köztük olyan, aki okos nőt szeretne. Míg olyan is van, aki inkább okosabb szeretne lenni a nőtől, tehát az alacsony intelligenciával rendelkezők társaságát keresi. És ott van mindkét nemnél a harmadik kategória, akiket ez teljesen hidegen hagy, inkább a többi belső tulajdonságra mennek rá amik fontosabbak (kedvesség, figyelmesség, türelem, stb.) Szóval ezek ízlések és pofonok, nem a feministák hibája.


"A nyugati világban a feminizmus kiharcolta a maguk jogát"

Sajnos nem. Nálunk még jó is a helyzet, de Amerikában (USA-ban) még mindig vannak olyan helyek, ahol a nő kevesebbet keres ugyanazért a munkáért mint a férfi.


A fenti kérdésre pedig:

A modernkori feministáknak van egy rétege, aki feministának vallja magát de nem az. A feministák célja, hogy egyenlőség legyen. A modernkoriak közül a legtöbben pedig hatalmat akarnak. Átestek a ló túloldalára. Ők sorolják ezeket a szavakat. De még mindig vannak igazi feministák, akik csak egyenlőséget akarnak. Mert még nincs sajnos.

nov. 16. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Legnagyobb részt egyet értek az 1-es hozzászólóval.


A modern kori feminizmussal nincsen gond... Azzal van gond, hogy sok nő kvázi nőuralmat akar, és ezt a feminizmussal próbálja meg burkolni. A média meg ezt mutatja, mert melyik az érdekesebb?

A pink, felnyírt hajú leszbi túlsúlyos, habzó szájú, csak ordibálni képes, férfiakat elpusztítani akaró nő, aki az utca kellős közepén "hirdeti az igét", vagy az a "szürke kisegér", aki mondjuk betétet meg tampont vesz a rászoruló nőknek? (nyilván kicsit túlzó példák, de csak azért, hogy lehessen érezni a különbséget) az előbbi nő hangos, harsány, bele lehet kötni, míg a másik egyszerűen elvan magában és segít ahol tud. Ez utóbbi hölgy cselekedetei nem hírértékűek....

nov. 18. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
0%
Fem világrend van.
dec. 5. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!