Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Volt olyan életedben, hogy...

Volt olyan életedben, hogy egy ok, trauma, esemény hatására nyitott személyiségből introvertàlttá váltál?

Figyelt kérdés

Én most ezen a folyamaton megyek keresztül, egy nárcisztikus személy hatásából kiszabadulva egy sokkal magabiztosabb de introvertált személy lettem. Nem tudom jó e ez így, kevesebb barátom van, sokakkal megszakítottam a kapcsolatot, akiknél most már átláttam, hogy csak érdekből barátkoztak. Furcsa, de nagyon szeretek egyedül lenni, régen ez nem volt így.

Aki átesett ilyen folyamaton, mesélne erről? Mi történt, mi változott, és hogyan alakult ezután az élete? Hogyan élte meg a változást? Mennyire lettél jó emberismerő? Mi lett a kapcsolataiddal?



nov. 17. 21:25
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem mondom hogy annyira vezéregyéniség lettem volna óvodában, de akkor még minden jó volt, boldog voltam, nem voltak bennem gátlások, több lánnyal is beszélgettem, játszottam, egy időben volt "szerelmem" is. Aztán jött egy iskolai kikozosites ami teljesen atformalta a szemelyisegemet természetesen negatív értelemben. Eloben abszolút nulla érdeklődéstmutatok mindenki iránt, olyanok felé is, akik szimpatikusak, és szívem szerint megismerném őket, baratkoznek velük. De számomra nem lehetséges. Generalizált szorongasra hajazó tüneteim vannak, legyen velem bárki bármilyen jóindulatú nem tudok benne megbízni, a hátsó szándékot keresem, hogy vajon miket mondhat a hátam mögött, milyen véleménnyel lehet rólam. És probaltak már rajtam segíteni, de nem tudott senki, mert menthetetlen vagyok. Sosem leszek mar a régi, sosem leszek mentálisan "egészséges".
nov. 17. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
82%
Csalódtam azokban az emberekben akik körülvettek, jóformán a nővéremben csalódtam a legtöbbet.Megszakítottam vele a kapcsolatot és más emberekkel is.A párommal élek 8 éve gyerekünk fog születni. Nem igazán járunk társaságba a családon kivül.Van 2 haverja nekem egy barátnőm és viszhall.Nekünk ez így jó, nem vagyunk már nagy társasemberek, bezárkóztunk, elvagyunk ketten.
nov. 17. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Munkahelyi zaklatás

Barátságos voltam, beszèlgettem mindenkivel általános dolgokról. Nem flörtöltem. Egy ártalmatlannak tűnő faszi ( mindig a gyerekeiről beszèlt, kèpeket mutogatott róluk, sose nyomult) egyszer "sarokba szorított" ès taperolni akart. Visszahallottam pár kibeszèlèst is, hogy olyanokat mondtak rólam hogy "bizos jól sz0pik" "hamarosan megdugom" így punci úgy punci..

Mintha valami 2 lábon járó lyuk lennèk. Nem tudom mivel èrdemeltem ezt.

A következő munkahelyemen nem voltam már annyira barátságos,nem zaklattak aktívan, de ott is visszahallottam párhasonló (de nem ennyire durva) szöveget.

A mostani helyemen abszolút nem vagyok kedves. Ott rohadjanak meg mind ahol vannak. Egy sima "szèp időnk van" beszèlgetèst is kèpesek úgy èrtelmezni hogy " szèp, dugásra való időnk van". Senkiben se tudok megbízni. Csalódtam már 70 èves nagypapiban is..

Mennyire lettem jó emberismerő? Mindenkiben a legrosszabbat látom.

Kapcsolataimmal mi lett? A párkapcsolatom ugyanúgy megvan. 1 jó barátom van, anyámmal is jó a kapcsolatom. Ezen kívül nem ápolok kapcsolatokat. Nincs is rá igènyem. Vannak háziállataim, nem szoktam magányosnak èrezni magamat.

nov. 17. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
70%

Szegény családból törtem ki, legjobb barátom megölte magát, suliban és munkahelyen bántottak, sosem viszonozták a szerelmet (sőt, inkább megaláztak), a szüleim erkölcsileg 0 emberek, sosem volt esélyem egy normális életre 25 éves koromig (most meg már késő, hiába a pénz).


28/f incel

nov. 17. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
86%
Ez nem introvertáltság. Ez csak csalódás miatti elzárkozás az emberektől. Az introk nem azért szeretnek egyedül lenni, mert csalódtak az emberekben, hanem mert túl sok inger éri őket és lefáradnak tőle, ha emberek között vannak. Ők egyedül tudnak töltödni.
nov. 18. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!