Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van szerintetek értelme...

Van szerintetek értelme annak, hogy az új (egészségesebb), fejlődésre szolgáló szokásokat és fogadalmakat sokan januárra hagyják, amikor ugyanezeket a dolgokat simán el lehetne kezdeni márciusban, augusztusban, decemberben is?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy valaki szeretne 10 kg-ot fogyni, vagy megtanulni egy új nyelvet: Valamiért mindig, szinte mindenki ezt eldönti hónapokkal az év vége előtt, de vár januárig. Szerintem az ilyen fogadalmak 95%-a kuka, a kezdeti lelkesedés 1-2 hétig tart, majd utána várnak újra az év végéig.


Ti hogyan szoktátok elkezdeni a fogadalmaitokat? Spontán, random akármelyik hónapban vagy ti is vártok a januárral?


nov. 20. 09:58
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nincs értelme.


Ha fogyni akarsz akkor jobb elkezdeni azonnal. Illetve nem is elkezdeni kell hanem életmódot váltani.

nov. 20. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Azonnal elkezdem, mikor valamit kitalálok. Nem kötöm időhöz.


Szerintem sincs értelme ennek a január 1-jei fogadalmasdinak, hisz a többség szerintem se tartja be és nem is csinálja végig.

nov. 20. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én azt fogadtam meg, hogy soha nem fogadok meg semmit. Ha valami probléma, vagy feladat van akkor igyekszem megoldani. Nem akarok az örökkévalóságnak élni. Az egyik legnagyob baromságnak tartom, hogy például az egészségért tenni kell. Ennek egy természetes állapotnak kéne lennie. Így is túlbonyolítottuk az életünket, ne fokozzuk ilyenekkel.
nov. 20. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem szoktam várni januárig, ha edzeni akarok akkor edzek már másnaptòl, ha tanulni akkor tanulni fogok. Csak azzal várok januárig, amivel kell. Pl le akarom tenni hajòra a jogsit, és az télen nincs, így az már marad jövőre.
nov. 20. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Metionin ***** válasza:
Biztos motiválja őket, hogy új év, új kezdet meg ilyenek. Én sosem foglalkoztam ezzel, ha valamit el akartam kezdeni, akkor kezdtem, amikor lehetőségem adódott rá, tökmindegy, hogy az épp az év melyik szakában volt.
nov. 20. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mindegy, mert sokak akkor sem fognak kitartani a fogadalom mellett.
nov. 20. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!