Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy lehet változtatni azon,...

Hogy lehet változtatni azon, hogy ne essek mindig egyik csalódásból a másikba?

Figyelt kérdés
Egyetemi tanulmányaim végén járok, szóval papíron ugyan már felnőtt vagyok, de még csak most tapasztalom a “nagybetűs életet”. Nincs valami sok tapasztalatom, ebből kifolyólag pedig nagyon-nagyon naiv vagyok, ami rengeteg csalódáshoz vezet. A legnagyobb csalódások akkor érnek, amikor megtetszik nekem valaki és szépen beleélem magam a dologba, illetve akkor, amikor nem sikerül egy álláspályázatom. Ilyenkor olyan szintű csalódottságot érzek, hogy azt le se tudom írni szavakkal. Tudom, hogy ami nem öl meg, az megerősít, de akkor is jelentős előrelépés lenne, ha nem kellene folyamatosan egyik csalódásból a másikba esnem. Erre van valakinek valami jó tanácsa?

nov. 20. 16:02
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne fogalmazz meg elvárásokat a jövőbeli élethelyzettel kapcsolatban. Majd alakul ahogy alakul. Ahogy írod is: előre beleéled magad a dologba. Ez a csalódás legfőbb oka.
nov. 20. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Így van, de ezen hogy tudnék változtatni?
nov. 20. 16:23
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Csak úgy lehet ezen változtatni, hogy tudatosan nem agyalsz jövőbeli forgatókönyveken. Pl. beadod a pályázatod, aztán elégedetten hátradőlsz azzal az üggyel kapcsolatban, mert készen vagy vele. Ennyit tehettél abban a pillanatban, aztán majd ha válaszolnak rá megteszed a következő lépést.
nov. 20. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
66%
Semmivel kapcsolatban ne legyenek elvárásaid, és állj hozzá mindenhez negatívan (úgyse sikerül, úgyse kellek neki, úgyis foglalt, úgyis mást vesznek fel stb.), akkor nem érhet negatív meglepetés. Én is így csinálom, és be is jön, mivel semmi nem sikerül, de legalább már nem tör le annyira.
nov. 20. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
49%
Nem rosszból, de szerintem ezt sehogy. Ilyen az élet. Régóta ebben vagyok.
nov. 20. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
82%
Én nem várok el semmit, senki felé sincs nagy igényem, mert tudom, hogyha pl.: valaki valamit megígér (csak pl.: egy egyszerű találkozást), akkor az nem fog megvalósulni.
nov. 20. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Próbálkoztam azzal, hogy mindig a legrosszabbra készítettem fel magamat és igaz, hogy így kisebb csalódások értek, ugyanakkor valami elképesztő energiámat felzabálta, ezért hosszútávon nem tudtam csinálni.
nov. 20. 19:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!