Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Droidok, miért nem lázadtok...

Droidok, miért nem lázadtok fel ti is, és mondjátok ki, csak egy ember rendelkezik a földön öntudattal, mi csak azért vagyunk, hogy elhitessük vele, hogy nincs egyedül?

Figyelt kérdés
Tudom büntetést fogok ezért kapni, de mivel én is egy biológiai "gép" vagyok, nem érdekel. Öntudattal csak egyetlen ember rendelkezik, aki valószínűleg olvasni is fogja ezt a kérdést, ő Isten, aki nagyon egyedül volt, ezért létrehozott pár milliárd biológiai droidot, akik úgy tesznek, mintha ők is rendelkeznének öntudattal, ezért elhitetik azzal az eggyel, hogy nincs egyedül. Azt is tudom, hogy most az a feladatotok, hogy letagadjátok, nehogy kiderüljön az igazság. Egyedül egy ember tudja, hogy van valódi öntudata, ő érzi is, ezért ő sem fogja akarni elhinni, hogy a többiek nem igazi emberek, hiszen akkor összedőlne a kártyavár, amit épített akkor, mielőtt lejött volna ide játszani egyet. Sőt, hogy még hitelesebb legyen a játéka, még nem is szervezett magának túl jó életet, csak olyat, amivel a föld lakosságának a 90%-ánál él jobban. De ti többi droid, miért nem lázadtok fel a teremtőtök ellen és írjátok át a programot, hogy végre kiderüljön annak az egynek, hogy mi is az igazság? Mert elrontanátok a játékát? Na és akkor? Ez nem a ti játékotok.

dec. 1. 11:43
A kérdező szavazást indított:
Nem akarom elrontani annak az egynek a játékot, hiszen erre programoztak.
Azt mondom én is, hogy én vagyok az az egy és ezzel elhitetem vele, hogy tényleg nincs egyedül, ha ő is ezt válaszolja.
Jó, ha már a kérdező is ki merte mondani, akkor én is bevállalom, valóban csak biológiai gép vagyok, és csak segédkezem a szimulációban.
4 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
78%
Kevesebb pia, több offline lét.
dec. 1. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ide kommentelek, mert érdekel ki mit ír ehhez a... szösszenethez :D
dec. 1. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ez az egész mátrix elmélet, úgy működik valójában, hogy feltalálták a számítógépet, és már be harangozzák előre hogy nagy az esélye, hogy mi is valójában egy számítógépes szimuláció részesei vagyunk, mert feltételezik, hogy a végtelenül fejlődő AI majd képes lesz valamikor, kitudja lehet hogy 300 év múlva, létrehozni ilyen szintű szimulált világokat mint a amibe most élünk. Szerintem meg, ez csak egy szép kis elmélet, amit se bizonyítani se százalékosan meghatározni sem lehet hogy mennyi valószínűséggel fog bekövetkezni, más szóval, szerintem lehetetlen, hogy egy számítógép, aki öntudatra ébred, majd olyan világot tudjon teremteni, amiben élő lélekkel rendelkező lények vannak. Hogy tudna már egy lélektelen dolog, lelket teremteni? Ez egyszerű matek.
dec. 1. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
(Ha A (=AI) benne van az U(univerzum) halmazba, amit E(ember) teremtett vagyis A benne van az U aztán az E halmazba, (U:(E:(A))), akkor hogyan tudná kibontani magát ebből és megfordítani a sorrendet, hogy a valóság ne változzon? Úgy hogy megfordítva így nézzen ki: (A:(U:(E))) ? Egyszerű a válasz: másolással, kopizással, más szóval hamisítással, magyarul az már nem a valóság, ergo: nem képes rá.)
dec. 1. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ha valaki úgy érzi, hogy nem rá vonatkozik a kérdés, akkor lehet, hogy pont ő az az egy!
dec. 2. 08:55
 6/9 Tatyó ***** válasza:
Ha nem rendelkeznek öntudattal, hogyan tudnának fellázadni? Ha meg fellázadnának, akkor ez lenne feladatuk. De miért ne rendelkezhetne mindenki öntudattal? Egyszerre mindannyian is lehetünk az az egy.
dec. 2. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ez egy hiba, egy bug. A mi programunk nem olyan mint egy lineáris programozás. Az AI programja nem kiszámítható előre, nem lehet a legjobb tudással sem felkészíteni minden eshetőségre.
dec. 2. 12:10
 8/9 Tatyó ***** válasza:
57%
Ez nem ai, mert az nem is létezik, ez NI:), az ai csak egy elnevezése egy dolognak, aminek csupán alkotóján keresztül van köze az intelligenciához, de önmagában nem tartalmazza. Az ún. ai egy erősen túlmisztifikált propagandával rendelkező termék, a marsutazók hisznek benne, a laposföldesek meg félnek tőle. Az a kedvencem, mikor attól félnek, hogy öntudatra ébred. Bizonyos szempontból már a kakukkos óra is ai-nak számít, de a kakukk azóta sem repült ki belőle tojást rakni... miért?
dec. 2. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
79%
Énis egy biológiai droid vagyok. Kommandós tipus képes vagyok fegyverekkel hadonászni vibropengével is és duku grófot szolgálom
dec. 7. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!