Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Jogos a rossz előérzésem a...

Jogos a rossz előérzésem a barátom barátnőjével kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Történt ugyan is, hogy egy jó barátom ma bejelentette, hogy fél éven belül megkéri a barátnője kezét. Viszont az elmúlt szintén 7-8 hónapot leszámítva, nem volt éppen nyugodt a kapcsolatuk. 3 éve vannak együtt, de úgy, hogy 2x szakítottak, most jöttek össze harmadjára. Nekem már ez nagyon fura. Plusz amikor szétmentek mindkét alkalommal, a barátom egy nővel se volt, míg a barátnője meg kefélt mindenkivel. Ráadásul mindkét alkalommal lájkolgatott engem is Tinderen. Még ha csak bosszantani is akarta a barátomat(nem tudom tényleg akart-e valamit, egyszer se lájkoltam vissza.), ezt elég undorító dolognak tartom, hogy az akkori exe legjobb barátját lájkolgatja Tinderen többször is... Amúgy is elég manipulatív csaj, sokszor érzelmileg zsarolja a barátomat...


Úgyhogy nem tudom. Én rossz ötletnek tartom ezt a leánykérést. Ti mit gondoltok? Túlreagálnám esetleg?



dec. 4. 00:46
 1/10 anonim ***** válasza:
81%

Te ne reagálj sehogy. A barátod magánügye.

Éld a sajátodat igényeid szerint.

Az ő életét, boldogságát, csalódásait csak ő élheti meg.

dec. 4. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Mindezeket az aggályaidat elmondhatod a barátodnak, de ha ő kitart az elhatározása mellett, akkor vedd tudomásul a döntését. Végül is neki kell éreznie ezt.
dec. 4. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg rossz ötlet, de még az is lehet, hogy ha beleavatkozol, véleményt nyilvánítasz, a végén még te leszel a "rossz", aki "irigykedik", "más örömének nem tud örülni, azért mond ilyeneket"... Nem biztos hogy ez lesz, de bármi lehet.
dec. 4. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

A legjobb barátom azért orrolt meg rám és nem is nagyon beszél már velem,mert elmondtam neki,hogy nagyon rosszul választott a párjával.És mindezt a harmadik szakítás-újrakezdés után mondtam neki,hogy a párja egy nárcisztikus és őt lelkileg bábként kezeli.

Igazam lett,mert ezután még négy ilyen szakító-újrakezdő játék volt,de mai napig benne van ebben a furcsa kapcsolatban.

Persze én voltam a rossz,de amikor magára maradt, akkor persze jött panaszkodni.

Egy éve nem találkoztam vele, néha írunk egy-egy mondatot.Nyilván nincs ideje, mert a párja dróton rángatja.Ráadásul egy karakán férfiről van szó,aki mindig kimondta mindenkinek, amit gondolt ezért nagyon tiszteltem.

A barátság nem terjed ki addig, hogy a józanságot megmutassuk a másiknak...Ezt tudomásul kell venni, még akkor is,ha látjuk, hogy a másik kínlódik. :/

dec. 4. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szerintem összefoglalva tömören röviden elmondhatod a barátodnak, hisz azért vagytok barátok. Mondhatod az elején, hogy nem szeretnéd, ha ez befolyásolná a barátságotokat, de hasonló szituációban te örülnél, ha ö szólna neked, hisz ezért vagytok barátok. Aztán nem kell túlragozni, csak azt mondd amiben biztos vagy.

Lehet, hogy majd lesz egy kis összeveszésük, valószínüleg a neved is fel fog merülni és te leszel a "rossz", aki belepofázik, erre készülj fel, ha szólsz.

dec. 4. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
51%

4-5-re:


Nagyon fontos, hogy hogyan mondja el mindezt az ember.

Ha kívülről ítélkezni akar valaki a másik kapcsolatáról/partneréről, az szinte mindig ellenérzést szül, és ha végiggondoljuk ez így is természetes.

Én biztosan úgy mondanám ezt el, hogy aggályokat, kérdéseket vetek fel, nem ítéletet mondok. Vagy maximum úgy fogalmaznék meg mondatokat, hogy "én úgy látom, hogy ...". És mindig hangsúlyoznám, hogy lehet, hogy én látom rosszul, csak nekem kívülről ez a benyomásom.

Azt kell megérteni, hogy egy kapcsolatba kívülről nem lehet belelátni. Még aki együtt lakik velük (pl. a saját gyerekük vagy egyikük szülője), az sem lát bele igazán.

Másrészt meg valami miatt mégiscsak egymásba szerettek, valami összeköti őket. Ennek okai legtöbbször a gyerekkorban keresendők, de amíg az nincs feltárva, addig az illető úgyis úgy fog érezni, ahogyan.

Harmadrészt meg én is tévedhetek. Én is rabja vagyok saját előítéleteimnek, tapasztalataimnak, gyerekkorból hozott vagy felnőttként szerzett sebeimnek. Ne vegye senki magára azt a felelősséget, hogy kívülről ítélkezésszerűen megállapítja, hogy X és Y illik vagy nem illik egymáshoz, ill. X kihasználja Y-t. A párkeresés, párkapcsolat inkább "zsák és foltja" dolog. Vagyis ha egy zsák megtalálta a foltját, akkor lehet, hogy kívülről abszurdnak tűnik a kapcsolat, de ha ők ragaszkodnak egymáshoz, akkor valami különös ok miatt mégiscsak illenek egymáshoz.

dec. 4. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szerintem jól látod a helyzetet.Felhívhatod rá a barátod figyelmét,szépen tapintatosan.Ha nem látja át,akkor ne erőltesd,az ő élete,a saját hiba a legjobb mester.
dec. 4. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
5-ös válaszoló vagyok. Az utánam következő 6-os úgy megválaszolta a kérdést, hogy ahhoz szerintem nincs mit hozzátenni. Teljesen egyetértek veled 6-os!
dec. 4. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Kérte a véleményedet? Mert ha nem, akkor max. gratuláljál.
dec. 4. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Semmi közöd hozzá. Ez az ő kettejük dolga, te ne szólj bele.


Kéretlenül meg főleg ne adj tanácsot, mert körön kívül találod magad.

dec. 4. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!