Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ez egy fejlett érzelmi intelli...

Ez egy fejlett érzelmi intelligencia?

Figyelt kérdés

Tehát az esetem a következő lenne.

Egy emberről nagyon könnyen eldöntöm egy beszélgetés alapján, hogy szimpatikus vagyok e neki. Vagy hogy egy adott társaságban ki mit gondol a másikról, az alapján hogy hogyan kommunikál. Ilyen apróbb testbeszédekre gondolok. Nem nagyon néztem utána, egyszerűen csak tudom és ez bebizonyosodott sokszor, hogy jók ezek a megérzéseim. Tehát ha valaki nagyon kedveskedik ugyanúgy mindenkivel, könnyen felismerem, ki az akit tényleg bír.

Viszont ha mondjuk egy nőnek az érzéseit kell megértenem akkor azt nem egészen tudom. Nem önmagában azzal, hogy nő. Most egy konkrét nőről van szó, amikor elmond valamit vagy leír, egyszerűen nem egészen tudom értelmezni azt az érzelmet. Megkérem hogy fejtse ki, de azt mondja ezt nem lehet elmagyarázni. Tehát valami sokkal komplexebb erzelemrol van szó.



dec. 6. 23:17
 1/8 anonim ***** válasza:
ez felszínesség, nem fejlett érzelmi intelligencia
dec. 7. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hát elég megfoghatatlan a kérdés, pontosan mire vagy kíváncsi?
dec. 7. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem. Az érzelmi intelligencia nem ez.
dec. 7. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A szociális készséged és a megfigyelőképességed fejlett a leírás első része alapján.

A második része meg... Az is lehet, hogy tényleg érthetetlenül fogalmaznak, akiket nem értesz. Vagy totál nem vagytok egy hullámhosszon érzelmileg, nem tudsz rájuk hangolódni. Igazából ehhez kéne a fejlett érzelmi intelligencia.

Hogy a tiéd tulajdonképpen mennyire fejlett, az a kérdésből, leírásból nem derül ki.

dec. 7. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Értem, tehát a megfigyelőképesség teljesen független az érzelmi intelligenciától. Igazából azért merült fel bennem a kérdés, mert az említett hölgy megkérdőjelezte az érzelmi intelligenciám, mert "nem vagyok képes megérteni az érzéseit". Bár azóta abban sem vagyok biztos, hogy ő képes-e megérteni a sajátjait :D
dec. 8. 00:55
 6/8 anonim ***** válasza:

"az említett hölgy megkérdőjelezte az érzelmi intelligenciám"


Na jó, mondjuk ez tipikus: "nem én vagyok kiszámíthatatlan, hanem te vagy bunkó". :D

dec. 8. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Csak annyi különbséggel, hogy nem bunkónak hívott, hanem "érzelmileg intelligens"nek. De amúgy igen.
dec. 8. 10:01
 8/8 A kérdező kommentje:
Unintelligensnek*
dec. 8. 10:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!