Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Aki már megélte az igazi...

Aki már megélte az igazi emberi gonoszságot,az már nem fél senkitől?

Figyelt kérdés

Előre leszögezem,hogy se sajnáltatni,se az égbe emelni nem szeretném magam,szimplán érdekel, hogy más is érez,érzett-e így?


Fiatal koromban belekerültem egy "klasszikus" bántalmazó kapcsolatba, de idővel " öntudatra" ébredtem és szembeszálltam vele minden téren.Megtapasztaltam az emberi kegyetlenség legmélyebb bugyrait is.Azóta rendeztem az életemet, de egy valami nem változik.Azóta is azt érzem, hogy nem félek már senkitől, nincs olyan ember a világon, aki ellen már ne mernék fellépni.Itt természetesen nem arra gondolok, hogy én vagyok a Jani a gáton és senki nem győzhet le, ölhet meg stb., mert ez természetesen megtörténhet,de azt a bénító,magatehetetlen félelmet,amit akkor fiatalon megéltem már nem képes belőlem senki kiváltani, bárkivel szembemegyek.

Más is érzi ezt, aki fiatalon hasonlókat megtapasztalt?



dec. 10. 14:52
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen! Es rettentoen orulok az erodnek. Ez azt jelenti, hogy mar nincs hatalma feletted ezeknek a dolgoknak.
dec. 10. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm,nagyon kedves vagy. Bármit is éltél át,nagyon erős ember vagy te is.
dec. 10. 15:09
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Kerdezo, koszonom! Nem volt egyszeru mutatvany, de a szabadsag, amit adott/kaptam cserebe, mindent visz. :-)
dec. 10. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Tudást, magabiztosságot, erőt sőt gyakran kellő önismeretet is adnak az ilyen esetek. A legszebb amikor hasonló szitukba keveredsz újra amikről tudod hogy másokat mennyire megtörne ha belefutnának, te pedig felismered már előre messziről, és jól kezeled. Ezen kívül már nem eszköztelen vagy hanem tudod mivel lehet kivédeni, távol tartani, vagy akár semlegesíteni az adott gonoszt. Ad egyfajta hatalmas belső erőt, tartást és magabiztonságot minden ilyen újabb alkalom is onnantól már, ahol megérzed hogy ilyen helyzet lenne te pedig profin kezeled mégis.
dec. 10. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Gratula! Nem ilyen téren, de ismerős a téma: nincs nagyon mitől félni már!
dec. 10. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A "Mártírok" című film pontosan ezt a témát elemzi ki, persze extrém filmnyelvi eszközökkel. A végén a mártír legyőzi a kisasszonynak szólított öregasszonyt, aki az elmebetegekből álló szektának a főnöke!
dec. 13. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!