Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen dolog, az, hogy valaki...

Milyen dolog, az, hogy valaki hazaad?

Figyelt kérdés

Sokszor hallom, meg itt is olvasom, hogy aki dolgozik és a szüleivel él, az hazaad egy havi fix összeszeget.

Hát nekem a pofám leszakadna, ha mernék pénzt kunyizni a fiamtól majd. Főleg ezek szerint úgy, hogy egy vassal sem tudtam hozzájárulni a saját otthonához anyagilag.


dec. 11. 11:33
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%

Azért ez ennél árnyaltabb.

Ha a gyerek félreteszi lakásra, ami marad neki, akkor én se kérnék pénzt az otthon lakásért (evésért stb.). De ha elverné és az ingyenélésre rendezkedne be, akkor igen.

dec. 11. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
55%
Ingyen fogod etetni? Neked ingyen van a kaja, fűtés, villany? Miért baj az, ha megtanulja, hogy milyen az élet? Ha nem fizet semmit, pazarolni fog, kidobálja a kaját, égeti a villanyt, stb. Igy akarod majd elengedni a kapcsolatába a párjához később?
dec. 11. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
88%

2-es, ez viszont baromság, mert abból, hogy a szülő nem fogad el tőle pénzt, nem következik, hogy a gyereke ne tudná megbecsülni.

Amikor én frissen végzett fiatal voltam, a szüleim azt mondták: "Mi nem tudunk neked önálló lakást adni a feneked alá, azzal tudunk segíteni, hogy nálunk ingyen lakhatsz, ehetsz, ihatsz, és annyival többet tudsz havonta félre rakni."

És én ezt megértettem és iparkodtam is minél többet félre rakni. Nem tudom, mi ebben olyan érthetetlen.

dec. 11. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanazt tudom mondani mint a hármas válaszoló. Mikor elkezdtem dolgozni, mondtam fizetek a számlákba valamennyit, vagy adok fix összeget havonta. Soha egy forintot nem fogadtak el tőlem a szüleim. Nekem is azt mondták, hogy lakást nem tudnak venni, de nyugodtan gyűjtsem a pénzt, hogy haladjak az életben. Ezzel tudnak támogatni. Ami hatalmas segítség, valljuk be. Aztán úgy alakult, hogy mégis szerettem volna "segíteni", így hetente bevásároltam, vagy megvettem otthonra olyan dolgokat, amit tudom ők nem vettek volna meg.

Soha nem pazaroltam... Extra spórolós voltam/vagyok a mai napig.

Nem tudom az miért elítélendő egyesek szerint, ha az otthon élésért nem kérnek pénzt a szülők. De ha a szülő vesz a gyereknek egy több milliós lakást, az teljesen rendben van. Érdekes. Mindenki úgy segíti a gyerekét, ahogy akarja. Magánügy.

Ugyan még nincs gyerekem, de nekem se lenne képem pénzt kérni tőle. Páromtól se kértek soha otthon, de ő is pl megtankolta a szülők kocsiját saját pénzből, bevásárolt otthonra stb.

N

dec. 11. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
58%
Ez nem pénz kunyerálás. Az egy privilégium, ha a szülők megtehetik hogy továbbra is eltartják a dolgozó gyereküket. De hagy ne kelljen már a szülőknek amiatt nyomorogniuk, hogy a gyerek minden pénzét magának félre tudja tenni. Felnőtt, dolgozó embernek igenis részt kell vennie a háztartás költségeiben. Ha gazdag szülőkről van szó, megint más a helyzet.
dec. 11. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem is baromi gáz. Nem lenne pofám a gyerekemtől pénzt kérni. Ha elherdálná hülyeségekre, akkor sem az a megoldás, hogy elveszem tőle, hanem tudatos gazdálkodásra nevelem. Mert bizony ez is a szülő dolga.
dec. 11. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%

5-ös, pont arról van szó, hogy a szüleim egyáltalán nem voltak gazdagok, ezért nem tudtak komplett lakást (vagy akár annak a felét) adni nekem életkezdésnek, csak így tudtak segíteni. Ez pont a kisemberek segítségnyújtása a gyereküknek, nem a gazdagoké.

#3 voltam.

dec. 11. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
14%
#5 olyan emberek minek csinálnak gyereket, akik nyomorognak? Észért nem álltak sorba kétszer, az biztos.
dec. 11. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
65%
#8 Itt most több százezer, ha nem egymillió magyar családról van szó. Tőlük kérdezd meg. Nem szó szerint nyomorgásra gondoltam, de sok család nem teheti meg, vagy csak lemondások árán, hogy a gyerekeit miután azok dolgoznak, mégis eltartsa. Pláne ha több gyerek is van. Ahogy a kérdező fogalmaz, nekem szakadna le a pofám, ha engem dolgozó emberként mégis eltartanának a szüleim, és mondjuk emiatt nem tudnák a régi kocsijukat lecserélni, vagy emiatt nem tudnának elmenni nyaralni. Alap, hogy beszállok annyival, hogy fizetem a rám eső költségeket.
dec. 11. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
65%

Azért nehogy már a gyakoris megmondóemberek szólják le a szülőket, akik ilyen módon segíteni tudják/akarják a gyereküket...

Szó nem volt nyomorgásról a kérdésben...

dec. 11. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!