Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy legyen önbizalmam, hogy...

Hogy legyen önbizalmam, hogy dolgozzak rajta?

Figyelt kérdés
Nagyon nincs, se a külsőmet illetően, sem a belsőmet. Mindenkit jobbnak gondolok magamnál és nagyon "people pleaser" vagyok. Véget szeretnék ennek vetni, csak nem tudom, hogy kezdjek bele. Pszichológusra nincs pénzem.
dec. 18. 12:15
 1/6 anonim ***** válasza:
75%

Első körben ne hasonlítsd magad máshoz. Második körben ne foglalkozz azzal, hogy mások mit gondolnak rólad, mert nem biztos, hogy úgy is van, és a jelentősége is sokkal kisebb annál, mint amekkorát tulajdonítasz neki.

Saját magad blokkolod a téveszméiddel, úgyhogy ezen kell változtatni.

dec. 18. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
64%
Edzőterembe lejárni kipattintod magad és ennyi
dec. 18. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Az nem úgy van hogy dolgozol rajta és lesz. Születési adottság + élettapasztalatok sokasága. Nekem pl. sose lesz, okkal.
dec. 18. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit írhatnál magadról, hogy per pillanat hol tartasz...

Mennyi idős vagy, mióta van önbizalomhiányod, esetleg minek következtében alakult ez ki, miben gátol stb.

dec. 18. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

28 éves nő vagyok. Mindig öbizalomhiányos voltam csak voltak jobb időszakaim. Amik zavarnak magamban:


Kinézetem: 16 éves korom óta hízok-fogyok-hízok-fogyok kb 2-3 évente. De ha lefogyok sem vagyok soha kifejezetten vékony. Amikor épp jobb állapotomban vagyok akkor szeretek csinosan öltözködni, sminkelni, de amikor vannak rajtam plusz kilók, akkor nagyon slampos vagyok, mert nem érzem a motivációt. Most fogytam 15 kilót de még hátra van 10. Az utóbbi 3 évben talán 3x öltöztem ki és sminkeltem ki magam.


Munkám: Nem szeretem, nem köt le, nem érdekel, emiatt nem is vagyok jó benne, a kollégákkal sem jövök ki jól.


Ész: Nincs diplomám, nem tudok olyan jól angolul, mint a kortársaim (mindenkinek van kb felsőfokú nyelvvizsgája de minimum B2-nél magasabb szinten van), nem vagyok annyira okos amúgy sem, sokszor beszélek vagy csinálok butaságokat. Suliban nem voltam jó tanuló.


Nagyjából ezek. Biztos szerepe van a szüleimnek is ebben mert sosem feleltem meg nekik és ezt mindig hangoztatták. Már nem szokták vagy max ritkán. Önbizalomhiányom meg azóta van hogy elkezdtek 7.-ben bántani az osztályban.

dec. 18. 15:22
 6/6 anonim ***** válasza:
75%
Célok kitűzése. Eléred.Önbizalom növekszik.
dec. 18. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!